Słobodzian i Dachowski mistrzami Polski w Open N już na Litwie!

Kolejnym zwycięstwem w klasie Open N zakończył się start Marcina Słobodziana i Grzegorza Dachowskiego w litewskim Rajdzie Elektrenai, stanowiącym eliminację Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Załoga Subaru Poland Rally Team zajęła także szóste miejsce w klasyfikacji generalnej imprezy. W ten oto sposób zespół wywalczył tytuł Mistrza Polski w klasie Open N 2018!

Zawodnicy Subaru także podczas zagranicznej rundy polskiego serialu rajdowego potwierdzili swój prymat w tej klasie i wygrali większość sobotnich odcinków specjalnych. Litewskie szutry okazały się szybkie, wymagające i o zmiennej twardości. Mimo to polska załoga nie miała właściwie żadnych przygód na trasie i zaliczyła bardzo czysto przejechany rajd.

Marcin Słobodzian: Jako świeżo upieczony mistrz Polski w klasie Open N czuje się wyśmienicie. Naprawdę pojechaliśmy bardzo dobry rajd, a cały sezon był dla nas bardzo udany. Byliśmy, co najważniejsze, bardzo skuteczni. Rajd Elektrenai dawał mi wiele przyjemności z jazdy. To było dla nas coś nowego. Szybkie, szerokie, szutrowe odcinki, które dawały ogromną ilość frajdy. Ten weekend z pewnością zaliczę do najbardziej udanych. Mimo iż na ostatniej sobotniej pętli miałem w głowie by zachować bezpieczne tempo jazdy, to jechało się nam super i w dobrym rytmie dojechaliśmy do mety. Organizacyjnie Rajd Elektrenai bardzo nas zaskoczył. Wszystko przebiegało sprawnie i w miłej atmosferze.

Grzegorz Dachowski:. Z odcinka na odcinek jechało się nam po szutrze coraz lepiej. Harmonogram rajdu był tak ustawiony, że zaczynaliśmy dość grząskimi odcinkami, by potem podróżować coraz szybciej po twardszej nawierzchni. To pozwalało na sprawne poszukiwanie swojego własnego tempa jazdy. Oprócz jednej skrzywionej felgi nie mieliśmy żadnych przygód na trasie. Bardzo dobrze oceniam organizację Rajdu Elektrenai. Kompaktowa trasa spowodowała, że mimo krótkich odcinków specjalnych właściwie cały dzień spędziliśmy w rajdówce rywalizując na OS-ach. Bardzo miło nas przyjęto na Litwie i jesteśmy bardzo zadowoleni z tego startu. Jak na małe doświadczenie Marcina na luźnej nawierzchni pozytywnie oceniam jego tempo jazdy.

Partnerami Subaru Poland Rally Team w sezonie 2018 są: Keratronik, Eneos, BZ WBK Leasing Grupa Santander, Szkoła Jazdy Subaru, Rodax Budownictwo oraz Pirelli. Już za dwa tygodnie w Mikołajkach odbędzie się finałowa runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – Rajd Polski.

Foto: M. Kaliszka i M. Banaś

inf.pras.