Sopocko-gdyńska trasa i nadmorskie atrakcje czekają na zawodników Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski

Już niewiele ponad tydzień dzieli nas od rozegrania 9. i 10. rundy sezonu 2017. W Trójmieście odbędzie się jedna z najbardziej niezwykłych imprez w całym kalendarzu – Grand Prix Sopot – Gdynia. Historia tego wyścigu sięga jeszcze lat 90-tych, a zawody organizowane przez Automobilklub Orski doczekały się pięknej, jubileuszowej edycji.

Grand Prix Sopot-Gdynia - Foto 01 - Agnieszka WoBkowicz

„Od 18-20 sierpnia będziemy mieli przyjemność już po raz 20. gościć zawodników i kibiców Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. W tym roku na temat organizacji Grand Prix Sopot – Gdynia pojawiło się wiele spekulacji. Chcę wszystkich zapewnić, że trasa i cała infrastruktura jest przygotowana na przyjęcie zawodników.

Grand Prix Sopot-Gdynia - Foto 02 - Agnieszka WoBkowicz

Od 20 lat wspiera nas miasto Sopot, Prezydent Jacek Karnowski mimo, że jest wielkim orędownikiem sportu, motosportu się obawia, ale gorąco popiera niezwykłe wyścigi górskie nad polskim morzem. Dzięki naszym wieloletnim zabiegom przy wsparciu Polskiego Związku Motorowego, Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek i władze Gdyni zdecydowały o remoncie nawierzchni trasy wyścigu, za co jestem niezmiernie wdzięczny. Około 750 metrów drogi, zostało pokrytych nowym asfaltem, (410 metrów trasy na granicy Sopotu i Gdyni i ponad 300 metrów w końcowej części trasy w okolicach nawrotu). Pracował na to ogromny sztab ludzi z ZDiZ w Gdyni, za co wszystkim serdecznie dziękuję.

Grand Prix Sopot-Gdynia - Foto 03 - Agnieszka WoBkowicz

Na zawodników tradycyjnie czeka 3050 metrów trasy i 18 zakrętów. W Sopocie i Gdyni dla odwiedzających nie zabraknie masy dodatkowych atrakcji, które czekają nie tylko na plaży. Zapraszam serdecznie w imieniu swoim i Automobilklubu ORSKI a także wszystkich partnerów i współorganizatorów na 20. Grand Prix Sopot – Gdynia” – Lesław Orski – Dyrektor Zawodów.

 Grand Prix Sopot-Gdynia 2017 - plakat

– – – – –

Partnerami medialnymi są sportowefakty.wp.pl oraz autoklub.pl – portal sportów motorowych.
Po więcej informacji z cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski zapraszamy na nasz
facebook.com/pzmGSMP!

Fot. Agnieszka Wołkowicz – wolne od materialnych praw autorskich
Tekst: Mateusz Buchtyar

Dodaj komentarz