Szybkie trasy nad rzeką Wartą po raz pierwszy w województwie wielkopolskim! III runda Sjcam Super Rally / Puchar Can-am / Quady Śrem Edition, Oborniki, 10-12.05.2019.

Za nami III runda Sjcam Super Rally / Puchar Can-am / Quady Śrem Edition, Oborniki. Tym razem w zupełnie nowym anturażu i województwie! III rundzie towarzyszyła również impreza pod nazwą “Barwy Dakaru”, tak więc zgromadzono w jednym miejscu największą w Polsce ilość fanów cross-country!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kilkadziesiąt załóg z Polski i z Czech rywalizowało o pierwsze miejsce na terenie Gminy Oborniki. Zawodnicy ścigali się samochodami terenowymi, quadami, motocyklami i pojazdami typu SSV i Buggy. Zarówno uczestnikom, jak i kibicom towarzyszyło mnóstwo emocji. Baza, miasteczko maszyn wraz całym zapleczem sanitarno-gastronomicznym, jak również start honorowy ulokowane zostały na terenie Obornickiego Ośrodka Kultury. Dzięki przychylności i nieocenionej pomocy Władz Gminy Oborniki, udało się wytyczyć dwa odcinki testowe. Specyfika ukształtowania dróg z długimi prostymi odcinkami sprzyjała tym razem zawodnikom prowadzącym pojazdy o dużej mocy i osiągających wysokie prędkości maksymalne. Emocji sportowych i zwrotów akcji, jak zwykle nie zabrakło. Kilka załóg boleśnie doświadczył sportowy pech awarii, a dla innych były to wymarzone trasy, gdzie mogli pokazać swoje umiejętności. Mieszkańcy wspaniale przyjęli zaistniałe utrudnienie w ruchu i wyszli tłumnie na ulicę witając zawodników oraz machając do nich na trasie. Mnóstwo dzieci i dorosłych miało niepowtarzalną okazję z bliska zobaczyć wspaniałe maszyny, jak również samemu spróbować jazdy pojazdami marki Can-Am, które zostały przygotowane do testów przez importera – firmę Taurus Sea Power z Gdańska. A są to pojazdy mega mocne i mega szybkie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Grzegorz Kołodziej / QUADY ŚREM KT Racing Team – I miejsce w klasie SSV Turbo w III rundzie Sjcam Super Rally / Puchar Can-am / Quady Śrem Edition, Oborniki:
Grzegorz Kołodziej: – „Poziom trudności trasy III rundy Sjcam Super Rally / Puchar Can-am / Quady Śrem Edition w Obornikach oceniam w dziesięciostopniowej skali na 6. Aby osiągnąć dobry wynik należało jechać szybko i pewnie. Jeżeli chodzi o konkurencję w klasie, to była ona niemała (25 załóg w klasie SSV Turbo), a umiejętności zawodników z pierwszej piątki bardzo zbliżone, co na bieżąco widać było po uzyskanych czasach oraz w samej rywalizacji. Nierówne szanse stwarzają na wejściu moce silników, seria SSV Turbo to 172 KM, a po przeróbkach czołówka pracuje na mocach ponad 200 KM”.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Podziękowania dla Sponsorów i Partnerów wydarzenia: SJCAM, Sempler, E’NOD Audio, Gmina Oborniki, Hotel Bania**** Thermal & Ski, Terma Bania, Kotelnica Białczańska, TAG Heuer, Can-am, Taurus Sea Power, Integral, NTT System, Hiro, Teehonled Polska, Bella Umbrella, Inflandia, Line-X, Quersus, MAXXIS, CST, opony4x4.eu, Customic, Sponsor rundy „Quady Śrem”, Rota-Med.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Szczegółowe informacje na stronie organizatora: www.super-rally.eu i na facebook’u: www.facebook.com/super.rally4x4

III runda Sjcam Super Rally / Quady Śrem Edition, Oborniki, 2019
– WYNIKI OFICJALNE ZAWODÓW

Klasa Moto

1. Hubert Schoener

2. Krzysztof Paszkowicz

3. Krzysztof Nadstaga

Klasa Quad 2×4

1. Marcin Kłósek

2. Patryk Goński

3. Dariusz Dopieralski

Klasa Quad 4×4

1. Irek Ostafin

2. Ryszard Czechowicz

3. Jarosław Słodownik

Klasa SSV

1. Mateusz Dzwończyk / Mirosław Dzwończyk

2. Michal Bureš / Martina Radková

3. Michał Borek / Karolina Borek

Klasa SSV Turbo

1. Grzegorz Kołodziej

2. Tomasz Porebny / Grzegorz Szulc

3. Rafał Papkala

Klasa Sport

1. Marcin Kruszewicz / Jacek Felner

2. Robert Rożek

3. Maciek Czarniecki / Paweł Kulikowski

Klasa Super Sport

1. Piotr Paliński / Kamil Skowron

2. Piotr Politowski / Waldemar Kaja Nissan

3. Tomasz Krzemienowski / Grażyna Krzemienowska

Klasa Buggy

1. Kamil Sorn

2. Mateusz Brokos

3. Przemek Stańko

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

III runda Puchar Can-am / Quady Śrem Edition, Oborniki, 2019
– WYNIKI OFICJALNE ZAWODÓW

Klasa Quad

1. Irek Ostafin

2. Jarosław Słodownik

3. Artur Gajda

Klasa SSV

1. Grzegorz Kołodziej

2. Tomasz Porebny / Grzegorz Szulc

3. Rafał Papkala

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

inf.pras.