WRC Challenge #CAC – ściganie dla każdego

W sobotę 1 kwietnia 2017 roku na torze w Białej Podlaskiej odbędzie się pierwsza runda WRC Challenge #CAC. To nowy cykl zawodów dla amatorów, realizowany przy okazji największego w Polsce ogólnokrajowego pucharu dla samochodów klasycznych Classicauto Cup. Na linii startu mogą pojawić się kierowcy dowolnych rocznikowo aut, nie tylko klasycznych i youngtimerów.

inter_cars_classicauto_cup_2017_01

– Rosnąca z roku na rok popularność Classicauto Cup spowodowała, że w tym roku organizujemy zawody WRC Challenge #CAC, które odbędą się jako zupełnie niezależna impreza. Sobota będzie więc przeznaczona dla dawnej klasy „open” bez żadnych ograniczeń wiekowych, natomiast niedziela tradycyjnie już dla klasyków i youngtimerów – wyjaśnia Tomasz Ważyński, organizator Inter Cars #CAC – Na pewno możemy zagwarantować, że będzie więcej jazdy oraz jeszcze bardziej zaawansowany system liczenia i prezentacji wyników.

inter_cars_classicauto_cup_2017_03

Zapisy dla zawodników chcących wziąć udział w WRC Challenge #CAC ruszyły na początku marca. Żeby w nich wystartować, należy zarejestrować się on-line na stronie www.classicautocup.pl

 

Pierwsze zawody WRC Challenge #CAC odbędą się 1 kwietnia 2017 na torze w Białej Podlaskiej. Kolejne zaplanowane są na: 2 maja 2017 (Tor Kielce), 3 czerwca 2017 (Ułęż), 9 września 2017 (Tor Kielce), 7 października 2017 (Tor Jastrząb).

inter_cars_classicauto_cup_2017_02

Samochody, dopuszczone do udziału w imprezie, zostaną podzielone na trzy grupy (A, N i Open), dla których prowadzona będzie oddzielna klasyfikacja – generalna oraz w klasach pojemnościowych.

inf.pras.

Dodaj komentarz