Wyścigowa szkoła Lexusa

Jesienią Lexus uruchomi program szkoleń jazdy wyścigowej, w której będą mogli wziąć udział wszyscy zainteresowani kierowcy. Zajęcia praktyczne obejmować będą jazdy z instruktorem najmocniejszymi Lexusami serii F.

lexus_gs_f_04_5 lexus_gs_f_05_3 lexus_rc_f_05

Uczestnicy programu dostaną do dyspozycji wyczynowe samochody Lexus GS F i RC F z pięciolitrowymi silnikami V8 o mocy 477 KM oraz Lexus RC F Sport i IS F Sport z turbodoładowanymi silnikami 245 KM. Podczas poprzedzających jazdy wykładów instruktorzy przypomną kursantom podstawowe wiadomości z zakresu dynamiki oraz bezpieczeństwa jazdy i przekażą im wiedzę o zaawansowanych technikach prowadzenia samochodów na wyścigach.

lexus_rc_f_08

Umiejętności praktyczne kierowcy doskonalić będą na czterech amerykańskich torach wyścigowych – Palm Beach International Raceway na Florydzie, Autobahn Country Club pod Chicago, New Jersey Motorsports Park w Millville oraz kalifornijskim Auto Club Speedway. Koszt całodziennego kursu z nieograniczonym czasem dostępu do toru to 895 USD, za zajęcia trwające pół dnia trzeba będzie zapłacić 495 dolarów, przewidziano także półtoragodzinny, bezpłatny kurs ekspresowy.

lexus_rc_family_1

Warto przypomnieć, że okazje wypróbowania wyczynowych Lexusów zdarzają się również w Polsce – w kwietniu tego roku uczestnicy cyklicznej imprezy Lexus Driving Emotions jeździli po poznańskim torze wyścigowym z Benem Collinsem (Stig z Top Gear) i Klaudią Podkalicką.

lexus_rc_family_2

inf.pras.

 

Dodaj komentarz