Szombierki Rally Sprint już w ten weekend!

Szombierki Rally Sprint to samochodowy rajd amatorski, który odbywa się już po raz czwarty. Początek miał w 2013 roku, gdzie do tej pory prężnie się rozwija. Pojawi się ponad 75 załóg z południa Polski! Tym razem pasjonaci tego widowiskowego sportu spotkają się 28 Czerwca od godziny 10:00.

Zapowiedź video: https://www.youtube.com/watch?v=XiMYMTmVh54
Wydarzenie na Facebook: https://www.facebook.com/events/372702036274214/

Strona www: www.motorsport.bytom.pl
Facebook: www.fb.com/MotorSportBytom

Warto nadmienić, że pierwszy raz organizatorzy zorganizują dla zawodników 2 odcinki, jeden na terenach przy Hali na Skarpie, oraz drugi na terenie starej giełdy towarowej przy ulicy Małgorzatki w Bytomiu. Szybkie, wymagające i techniczne trasy to jest to, co kierowcy lubią najbardziej. Łączna wartość przejazdów to prawie 22,5km! Warto przypomnieć, na czym polega taki rajd. Każda załoga, czyli pilot i kierowca pokonuje wyznaczony odcinek specjalny na czas. Każdy samochód startuje osobno. Takie zawody są bezpieczne, gdyż zawodnicy pokonują odcinki odpowiednio przygotowane i zabezpieczone, co pozwala na doskonalenie technik jazdy. Organizatorzy stawiają na bezpieczeństwo i zupełnie odcinają się od wszelkich niedozwolonych jazd po terenach i ulicach do tego nieprzygotowanych oraz niebezpiecznych. W rajdzie biorą nie tylko udział samochody przygotowane profesjonalnie do rajdów, ale również te seryjne, ponieważ każdy może spróbować swoich sił. Aby wziąć udział w zawodach, nie trzeba mieć przygotowanego samochodu do rajdów, wystarczy, że jest sprawny, posiada przegląd, ubezpieczenie OC, a zawodnicy będą wyposażeni w kaski.

Plakat 4SRS-page-001

Na miejscu czekać będzie na Was wiele atrakcji. Pokaz driftu przygotowany przez profesjonalnych kierowców. Dla osób żadnych wrażeń i tych, którzy chcą podnieść poziom adrenaliny przygotowaliśmy przejazdy na fotelu kierowcy w samochodzie driftowym i rajdowym. Najmłodsi będą mogli przymierzyć się do gokartów oraz poznać tajniki jazdy wyścigowej od najmłodszych lat, tak jak rozpoczynał swoją karierę Robert Kubica. Termin imprezy, jest świetnym czasem do krzywienia bezpieczeństwa podczas wakacji, w związku z tym odbędzie się pokaz ratownictwa medycznego oraz będą przeprowadzane kursy pierwszej pomocy. Na upał przygotowane zostaną kurtyny wodne, które ochłodzą nawet w najgorętszy dzień. Jak zwykle będzie dostępne stanowisko gastronomiczne oraz oprawa muzyczna. Przygotowaliśmy także gadżety, które będzie można otrzymać na miejscu. Warto przypomnieć, że wstęp na naszą imprezę jest darmowy i tak już zostanie na zawsze. Dla kibiców przygotowaliśmy bezpieczne miejsca widokowe, przebywanie w innych miejscach niż te wyznaczone przez organizatora jest zabronione.

Zakończenie imprezy odbędzie się pod halą „Na Skarpie” gdzie przyznawane będą nagrody i puchary dla najlepszych uczestników klasyfikacji generalnej oraz poszczególnych klas.

 inf.pras.