wtorek, 16 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualności16-latek mierzył się z najlepszymi na świecie

16-latek mierzył się z najlepszymi na świecie

Hubert Laskowski, który w tym sezonie rywalizuje za kierownicą Forda Fiesty Rally3, ma za sobą najtrudniejsze wyzwanie w karierze. 16-latek w miniony weekend pojawił się na trasach Rajdu Estonii, który stanowił rundę mistrzostw świata.

 

Obecność imprezy w światowym czempionacie oznaczała, że Hubert miał okazję porównać się z najlepszymi kierowcami na świecie. Co więcej w nadbałtyckim kraju zaplanowano także rundę mistrzostw świata juniorów, którzy korzystają z dokładnie takiego samego auta jak Hubert: Forda Fiesty Rally3.

– Rajd Estonii był naprawdę wymagającym rajdem. Jazda na końcu stawki nie była łatwa, bo droga była bardzo mocno zniszczona. Z mojej jazdy nie jestem do końca zadowolony, ponieważ nie mogłem złapać tempa, co było spowodowane brakiem testów. Na pewno wynieśliśmy z tego rajdu sporo doświadczenia, które może w przyszłości zaprocentować – tłumaczył Hubert.

– Rajd Estonii to kolejne wyzwanie jakie stanęło przed nami w tym sezonie. Nie będę ukrywał, że okazało się ono dużo trudniejsze niż się spodziewaliśmy. Powodem tych trudności była przede wszystkim pogoda, która w trakcie rajdu zmieniała się z godziny na godzinę. Na dwóch z siedmiu odcinków specjalnych trafiliśmy na oberwanie chmury, które było tak mocne, że momentami ciężko było trafić w drogę. Pomimo tego że nie mieliśmy możliwości potestować przed rajdem, uważam że Hubert jechał od początku naprawdę dobrym tempem. Kolejny raz pokazał, że potrafi rywalizować na wysokim poziomie nie popełniając błędów, zarówno w zrobieniu opisu na tak trudnych odcinkach jak i w jeździe na wysokim poziomie – komentował Michał Kuśnierz.

Ze względu na swój wiek Hubert nie mógł przejechać całej trasy rajdu zaplanowanej dla stawki mistrzostw świata. W ramach krajowych mistrzostw 16-latek zaliczył siedem rożnych odcinków specjalnych. Każdy z nich był jednak w takiej samej konfiguracji, co trasa mistrzostw świata. Pozwoliło to na bezpośrednie porównanie z najlepszymi.

Hubert rozpoczął rywalizację pechowo. Na drugim odcinku uszkodził oponę i na pozostałych próbach musiał gonić najlepszych w mistrzostwach Estonii. Bardzo dobra jazda na kolejnych próbach pozwoliła jednak znacząco odrobić straty i Hubert, którego pilotował Michał Kuśnierz, znalazł się na piątym miejscu, drugim wśród kierowców aut Rally3 (EMV3). Umocniło to 16-latka na fotelu lidera klasyfikacji sezonu w klasie. W porównaniu do kierowców startujących w mistrzostwach świata juniorów, Hubert uzyskiwał czasy w okolicach piątego miejsca. Warto zaznaczyć, że Kobierzyczanina w dostawie części wspiera M-Sport Polska, który jest odpowiedzialny za organizację juniorskiego cyklu.

– Z rajdu wynieśliśmy naprawdę dużo cennego doświadczenia, które mam nadzieję zaprocentuje w przyszłości. Na drugim odcinku specjalnym w wolnym zakręcie uszkodziliśmy oponę23w i musieliśmy przez pięć kilometrów jechać na feldze. To było dla Huberta nowe wyzwanie, którego do tej pory jeszcze nie miał okazji doświadczyć na odcinku szutrowym. Pomimo przygód, trudności i strat czasowych jakie ono spowodowało, walczyliśmy do samego końca i wykonaliśmy plan w 100% – dodał Kuśnierz.

Już w ten weekend czeka nas Rajd Małopolski. To jedna z niewielu okazji, by móc zobaczyć nas na polskich odcinkach specjalnych. Mam nadzieję, że przy trasie pojawi się wielu kibiców – zakończył Hubert, zapowiadając najbliższy występ.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

31 Rajd Barum z polakami

Rajdowe Mistrzostwa Europy w ostatni weekend sierpnia wkroczą na Czeskie odcinki specjalne za sprawą Rajdu Barum. Przed...

Rajdowe Kryterium Ustronia filmowe podsumowanie

Zapraszamy na filmowe podsumowanie rajdowego wydarzenia na domowych ulicach Kajto czyli 6 Rajdowy Ustroń - Kryterium Ustronia...

CBet Rally Rokiškis 2022 – nagranie z feralnego wypadku

CBet Rally Rokiškis 2022 BMW dzwon
CBet Rally Rokiškis 2022 to nie jest impreza którą śledzi każdy fan rajdów w Polsce, ale zdjęcia...

Flatout Power Festiwal 2022 Action by RRV

Flatout Power Festiwal 2022 video
Flatout Power Festiwal zapowiada się na jedną tych imprez, które będą kultowymi wydarzeniami w kalendarzu każdego z...

Maksymiuk na Maxa!: Płacz i płać, kibicu Formuły 1

Jestem wkurzony. Bardzo wkurzony. A od marca 2023 roku będę jeszcze bardziej wkurzony! Dlaczego? Dlatego, że nie...

NAJPOCZYTNIEJSZE