2 Jugowska Barbórka

449

Początek grudnia każdemu sympatykowi rajdów kojarzy się z Barbórką. W Warszawie m.in. na słynnej ulicy Karowej ścigać się będą najszybsi polscy kierowcy natomiast dzień później w Ludwikowicach Kłodzkich na Dolnym Śląsku rywalizować będą amatorskie załogi.

Tegoroczna edycja jest kolejną imprezą zorganizowaną przez stowarzyszenie Rajdowy Jugów. Trasa zlokalizowana będzie na placu drzewnym przy ulicy Fabrycznej. Na zawodników czekać będą 3 przejazdy czasowe na trasie szutrowo – betonowej, która w tym czasie podobnie jak w zeszłym roku powinna już być pokryta odpowiednią warstwą śniegu. Jest ona zarówno dosyć szybka jak i posiada elementy typowo techniczne. Podobnie jak na Karowej jednym z głównych elementów jest widowiskowa beczka, gdzie niektórzy zaliczają „najdłuższe boki w życiu” – takie komentarze można było usłyszeć po poprzedniej edycji. Całość ma charakter rajdowego pikniku, gdzie Rajdowy Jugów mocno wspierany przez Gminę Nowa Ruda szykuje zarówno dla zawodników jak i kibiców dodatkowe atrakcje. Swoje umiejętności podczas pokazu prezentują miejscowi strażacy. Integracja przy ogromnym ognisku i pysznym jedzeniu także długo pozostaje w pamięci. W poprzednim roku gościem specjalnym był również ówczesny zdobywca Rajdowego Pucharu Polski – Sylwester Płachytka, który w Citroenie C2 zaprezentował swoje umiejętności podczas jazd pokazowych a zawodnicy mogli porównać swoje czasy do Mistrza RPP. W tym roku atrakcji również nie zabraknie.

324562_458736820849195_1278864875_o

Zapraszamy zawodników do zgłaszania się a kibiców do odwiedzenia Ludwikowic w tą grudniową niedzielę – 8 grudnia. Pomimo zapewne niskiej temperatury, atmosfera na pewno będzie gorąca. Przypominamy również że przyszłoroczna 3 edycja będzie finałową rundą Dolnośląskiej Ligi Rajdowej, dlatego zapraszamy szczególnie zawodników planujących swój udział w tym cyklu.

334379_458352870887590_1968915343_o

Więcej informacji (regulamin, lista zgłoszeń) można znaleźć na stronie internetowej organizatora: www.rajdowyjugow.pl. Zapraszamy także do odwiedzenia wydarzenia na portalu Facebook, gdzie pojawiają się aktualności związane z zawodami: https://www.facebook.com/events/753285698021098/

Patronat medialny nad imprezą objął magazyn Rally And Race.

Film z poprzedniej edycji:

inf. pras.
fot. Magdalena Zielińska