poniedziałek, 23 maja, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaRajdy32. Rally Masters Świdnica 2021 za nami!

32. Rally Masters Świdnica 2021 za nami!

Zakończyła się właśnie rywalizacja na trasie 32. Rally Masters Świdnica 2021. Była to pierwsza z czterech rund Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Dolnego Śląska. Zawodnicy rywalizowali w grupach RO oraz SKJS.

Areną zmagań były drogi powiatu świdnickiego. Trasa 32. Rally Masters została podzielona na 6 odcinków specjalnych o łącznej długości 48 kilometrów oesowych. Poza wyznaczonymi odcinkami kierowcy mieli przed sobą aż 170 kilometrów na tzw. dojazdówkach. W grupie SKJS odcinki były naturalnie krótsze i liczyły 25 kilometrów oesowych i 192 kilometrów na dojazdówkach.

fot. Krzysztof Poznański

Przygotowano dwie partie, które kierowcy jechali po trzy razy. Pierwszą z nich był OS Panków (pierwszy, trzeci i piąty odcinek), drugim był kultowy już OS Walim (drugi, czwarty i szósty). Zmagania kierowców można było śledzić podczas transmisji live na oficjalnym profilu Facebook Rally Masters oraz za pośrednictwem specjalnej aplikacji – Sportity.

Ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną oraz uwarunkowane obostrzenia, 32. Rally Masters nie mogło odbyć się z udziałem kibiców. Jednodniowa rywalizacja rozpoczęła się około godziny 9:00 i zakończyła po 18:30.

fot. Krzysztof Poznański

W grupie RO w klasyfikacji generalnej wygrał Artur Długosz w Renault Clio. Drugi, z prawie 15 sekundową stratą był Paweł Ferdek w Mitsubishi Lancerze. Na najniższym stopniu podium uplasował się Dariusz Biedrzyński, również w Clio. Do zwycięzcy stracił około 40 sekund. W grupie SKJS bezkonkurencyjny okazał się Marcin Żarnowski w Subaru Impreza. Drugie miejsce przypadło dla Adama Tomalaka w Hondzie Civic ze stratą przeszło 17 sekund. Najniższy stopień „pudła” dla Maćka Jarząbka w BMW E36. Zawodnik ten przeciął linię mety z około 30 sekundową stratą.

Dokładne wyniki grupy RO wraz z podziałem na klasę

Dokładne wyniki grupy SKJS wraz z podziałem na klasę

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na prawdziwe tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora, z czym chce związać swoją dziennikarską przyszłość.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Ładniak liderem w klasyfikacji juniorów ADAC TCR Germany

Szymon Ładniak zanotował kolejny udany start w serii ADAC TCR Germany. Polak w sobotniej i niedzielnej rywalizacji...

Marczyk i Gospodarczyk na juniorskim podium w Mistrzostwach Świata.

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk zajęli 2. miejsce w Rajdzie Portugalii w klasie WRC 2 Junior. Załoga...

Przed Kamena Rally Team druga runda Pucharu Europy

W dniach 26.05 – 28.05.2022 zespół rajdowy Orlen Teamu pojawi się na starcie Rally Greece Offroad, czyli...

Słomczyńskie przeciągi, namioty odleciały, ale show wytrwało

Za nami wyścigowy i niezwykle wietrzny weekend na Autodromie Słomczyn. Po kilku pierwszych ciepłych dniach maja w...

Tomasz Lewczuk – wypowiedź po pełnym sukcesów weekendzie GSMP

Tomasz Lewczuk
Tomasz Lewczuk jeżdżący Hondą Civic V generacji, w porównaniu z konkurencją na trasach GSMP jest od niedawna....

NAJPOCZYTNIEJSZE