61. Rajd Barbórka – Sroka / Kielar wygrywają OS 5 Polfa Tarchomin Onboard

309

Zapraszamy na pokład auta Rally2! Skoda Fabia załogi Sroka / Kielar na odcinku Polfa Tarchomin podczas 61. Rajdu Barbórka.

OS 5 Polfa Tarchomin to odcinek, który załoga Skody Fabia Rally2 – Sroka / Kielar wygrała o 0.71 z duetem Chuchała / Rozwadowski (Skoda Fabia Rally2). Zwycięzcy rajdu – Marczyk / Gospodarczyk (Skoda Fabia Rally2) uplasowali się tu na trzecim miejscu, ze stratą 0.85 sekundy.


Odcinek ten skomentował sam Adam Sroka na swoim profilu Adam Sroka Rally na Facebooku:

„Długo czekałem na to żeby wrzucić swój pierwszy onboard z zawodów w aucie Rally2.
I o to jest 😀
Onboard z odcinka Polfa-Tarchomin czyli tak naprawdę jedynego odcinka poza drugim przejazdem Służewca na którym prezentowaliśmy akceptowalne przeze mnie tempo.
Polfa-Tarchomin to odcinek specjalny nie przypominający swoją charakterystyką żadnego innego odcinka. Na odcinku mamy stosunkowo długie proste, na których bardzo istotną rolę odgrywają hamowania, czyli coś w czym jestem całkiem niezły. Niestety cały czas zdarza mi się zahamować troszkę za późno. Cały oes złożony jest z tak naprawdę samych zakrętów pod kątem 90stopni, jednak każdy zakręt różni się od siebie szerokością, zabrudzeniem czy głębokością cięcia.
Pojechałem niezwykle delikatnie, nie podejmując ryzyka, ostrożnie z gazem na wyjściach z zakrętów czyli niestety tak jak wymaga tego konstrukcja rally2. Spokój jaki trzeba mieć w tym aucie jest czasami wręcz usypiający  😛
Jakby jeszcze na serwisie był biovital to może bym nie zapomniał kabelka do intercomu i moglibyście posłuchać Patryka 🙁
Na os 6 zajeliśmy 4te miejsce trącąc do zwycięzcy odcinka Łukasza Borowskiego 0,98 sek , i tylko 0,13 do Miko Marczyk”