61. Rajd Barbórka – utrudnienia w ruchu, zamknięte ulice

127
fot. Rajd Barbórka - oficjalny profil Facebook

Dosłownie godziny dzielą nas od startu 61. edycji Rajdu Barbórka. Włodarze Warszawy poinformowali o wszystkich utrudnieniach w ruchu drogowym związanych z Barbórką oraz „Kryterium Asów”.

Od czwartku 30 listopada (7:00) do poniedziałku 4 grudnia (23:00) zamknięta będzie ulica Furmańska. Powodem tej decyzji jest konieczność budowy, a następnie demontażu trybun na Kryterium Asów (2 grudnia). W tym czasie fragment Furmańskiej – od ulicy Karowej aż do wjazdu na parking – zostanie także całkowicie/czasowo zamknięty dla ruchu pieszych.

Barbórka
fot. Infoulice Warszawa

W dniu rajdu (sobota 2 grudnia) z ruchu i parkowania zostają wyłączone ulice: Karowa (od Krakowskiego Przedmieścia do Dobrej). Furmańska (na całej długości), Browarna (odcinek od Karowej do Leszczyńskiej), Wiślana (od ulicy Dobrej do skrzyżowania z ulicą Browarną), Lipowa (od Dobrej w kierunku Browarnej) i Bednarska (od Furmańskiej w stronę skweru). Dodatkowy zakaz parkowania wprowadzono na Gęstej i Dobrej, od Karowej do Bednarskiej.

Utrudnienia czekają również pasażerów komunikacji miejskiej. W sobotę autobusy linii 127 nie będą kursowały do pętli przy ulicy Browarnej. Pojadą prosto ulicą Dobrą dojeżdżając do pętli Mariensztat. Na trasę wrócą Dobrą, Nowym Zjazdem i Wybrzeżem Kościuszkowskim.

Prosimy kibiców, aby stosować się do instrukcji służb, dbając o wspólne bezpieczeństwo!

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 42. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.