Czy to koniec The Grand Tour? Nakręcono już ostatni odcinek?

449
Grand Tour
fot. The Grand Tour

Wygląda na to, że słowa Clarksona wypowiedziane w 2019 roku okazały się prorocze… Według najnowszych doniesień, Amazon Prime zamknie produkcje The Grand Tour. Clarkson, Hammond i May mają skupić się na dużo mniejszych, prywatnych projektach.

Raptem kilka tygodni po tym kiedy BBC zdecydowało się na zamknięcie (lub choć czasowe wstrzymanie produkcji Top Gear) w sieci pojawiły się kolejne, mało pozytywne doniesienia. Jeśli wierzyć brytyjskiej prasie, nakręcono właśnie… ostatnie odcinki serii The Grand Tour.

Powodów takiej decyzji ma być kilka. Po pierwsze, po hucznym zwolnieniu Clarksona oraz przejściu wielkiego trio pod skrzydła Amazon Prime, Grand Tour święcił ogromne sukcesy. Jednak z czasem zainteresowanie programem spadło, w sieci pojawiło się wiele zarzutów dotyczących wtórności oraz wypalonego formatu. Idąc dalej, widowiskowe popisy Maya, Clarksona i Hammonda generowały ogromne koszta. Wygląda jednak na to, iż głównym powodem wstrzymania produkcji będzie… wola samych prowadzących. Prezenterzy mają bowiem czuć się zmęczeni ciągłą pracą na pełnych obrotach od przeszło… dwudziestu lat.

Szczególnie smutne jest zdanie, które Jeremy miał wypowiedzieć w rozmowie z The Times:

To koniec. Recenzuję samochody dla telewizji od… 1989 roku. To trzydzieści cztery lata. Więc daję sobie jeszcze cały przyszły rok, a później nie zamierzam już do tego wracać…”.

Wygląda na to, iż Clarkson i May pozostaną na platformie Amazona. Jeremy ma przecież własną serię „Farma Clarksona”, która bije kolejne rekordy popularności. James prowadzi bardzo ciekawą serię podróżniczą. Dziś nie znamy tylko „przyszłości” Richarda Hammonda.

Jeżeli plotki zostaną potwierdzone, nakręcono już ostatni odcinek The Grand Tour. W 2024 zobaczymy dwa „specjale” – Mauretanii oraz z Zimbabwe, który zamknie piękną współpracę trzech genialnych prezenterów. Wygląda na to, że ostatnie sceny będą wyciskaczem łez…

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 42. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.