środa, 30 listopada, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościAkademia Młodego Drogowca GDDKiA – edukacja przez zabawę w ramach Rajdu Zamkowego

Akademia Młodego Drogowca GDDKiA – edukacja przez zabawę w ramach Rajdu Zamkowego

Rajdy Samochodowe to emocjonujący sport, w którym od lat duży nacisk kładzie się na bezpieczeństwo. To także szansa, by zainteresować najmłodszych motoryzacją, przekazując im jednocześnie ważną wiedzę o tym, jak dbać o bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Okazją ku temu była współorganizowana przez Automobilklub Zamkowy wizyta wychowanków Domu Dziecka im. Dominika Savio w Sarnowie w Laboratorium Drogowym Katowickiego Oddziału GDDKiA.

 3ab3f041-b906-427c-a0a5-3d85a972ff74

Majowa odsłona Akademii Młodego Drogowca odbyła się przy współpracy Państwowej Straży Pożarnej z Jaworzna oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i była jednocześnie wydarzeniem towarzyszącym 7. edycji Rajdu Zamkowego, który w tym roku otwiera kalendarz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Zainicjowana i prowadzona przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Akademia, to program edukacyjny skierowany do dzieci w różnym wieku.

 50d95571-14f2-4aa5-9013-800a94d109b6

13 maja Laboratorium Drogowe Katowickiego Oddziału GDDKiA gościło podopiecznych Domu Dziecka im. Dominika Savio w Sarnowie. W sobotnie przedpołudnie ponad 40 dzieci mogło sprawdzić i podnieść swoją wiedzę o tym, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, a także dowiedzieć się jak wygląda praca strażaków i policjantów ruchu drogowego. W programie wizyty były również symulacje zdarzeń drogowych oraz ciekawe badania i doświadczenia pod nadzorem laborantów GDDKiA. W trakcie tych warsztatów najmłodsi goście laboratorium mierzyli i ważyli próbki surowców używanych do budowy dróg, a także samodzielnie sprawdzali wytrzymałość betonu.

 87dc0529-ecc6-4eba-9e30-6eef495e05d9

GDDKiA już teraz zaprasza na Rajd Zamkowy – 1. rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. W strefie serwisowej 7. Rajdu Zamkowego, zlokalizowanej w Będzinie, wzdłuż ulicy 11 listopada będzie można obejrzeć wystawę przygotowaną przez śląski oddział dyrekcji.

Dominik Ochojski, dyrektor Rajdu Zamkowego: – Jako organizatorzy nie tylko chcemy zorganizować bezpieczny rajd na wysokim poziomie, który zarówno kibicom, jak i zawodnikom przyniesie wiele niezapomnianych, pozytywnych emocji. Przy okazji 7. Rajdu Zamkowego nie zapominamy także o innych, równie ważnych celach, jakie przyświecają naszej działalności. Jednym z nich jest troska o szerzenie kultury motoryzacyjnej wśród najmłodszych i wspieranie edukacji w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Dlatego jako jedną z imprez towarzyszących Rajdowi Zamkowemu współorganizowaliśmy wycieczkę podopiecznych Domu Dziecka im. Dominika Savio w Sarnowie do laboratorium GDDKiA. W ten sposób dzieci nie tylko dobrze się bawiły, ale na własne oczy przekonały się jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa czy noszenie odblasków po zmroku. 7. Rajd Zamkowy już w niedzielę, 21 maja, więc zapraszam nie tylko pasjonatów motoryzacji do wspólnego, bezpiecznego kibicowania przy odcinkach specjalnych.

Rajd Zamkowy – 1. runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska odbędzie się w niedzielę 21 maja. Organizatorzy zawodów przygotowali dwa trzykrotnie przejeżdżane odcinki specjalne. Start zawodów – w niedzielę o 8 rano, nieopodal Królewskiego Zamku w Będzinie. Zakończenie rywalizacji zaplanowano na 15:35.

Partnerami 7. edycji Rajdu Zamkowego są m.in.: Mazda Mirai Motors, InsideGarage, New-Tec, Cukiernia Tkacz, Fabryka Pana Grafika, OSiR Będzin oraz Taniachemia.eu.

 f20c5040-b08f-4b00-aa5f-fb02d2a1158c

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Śląska 2017 dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego, a honorowy patronat nad cyklem objął Marszałek Województwa Śląskiego. Kalendarz mistrzostw tworzy pięć rund, w których zawodnicy ścigają się po asfaltowych odcinkach specjalnych:

  • Rajd Zamkowy – 20-21 maja, Będzin;

  • Rajd Ziemi Bocheńskiej – 2-3 czerwca, Bochnia;

  • Rajd Wisły – 22-23 września, Wisła;

  • Rajd Śląska – 14-15 października, Chorzów;

  • Rajd Barbórka Cieszyńska – 17-18 listopada, Cieszyn.

 inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Zmiana w harmonogramie Barbórki 2022 – wcześniej zaczynamy

Organizator poinformował o zmianie harmonogramu 60 Rajdu Barbórka 2022. Zaczynamy wcześniej niż pierwotnie planowano. Chodzi o uzyskanie...

Rajd Wikinga 2022 – SPINS & SIDEWAYS by GRBrally

Grupa Rajdowa Brodacz tradycyjnie uchwyciła kluczowe elementy wydarzenia. Zapraszamy na kompilację najciekawszych ujęć z 7 Rajdy Wikinga...

Kosmiczne barwy, ale start Kajetanowicza niepewny

W najbliższy piątek wystartuje jubileuszowy, 60. Rajd Barbórka – wydarzenie, które ma obowiązkowe miejsce w kalendarzu każdego...

Bracia Szeja z Katowicami w Rajdzie Barbórka

Rajd Barbórka zakończy sezon rajdowy w Polsce. Na trasie najbardziej medialnej imprezy motorsportowej w naszym kraju nie...

Mattia Binotto oficjalnie odchodzi z Ferrari. Co z następcą?

Mattia Binotto
Mattia Binotto – szef zespołu F1 Ferrari, opuszcza ekipę z Maranello wraz z końcem tego roku. Po...

NAJPOCZYTNIEJSZE