środa, 22 marca, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościAlfa Romeo F1 Team powołuje Alessandro Braviego na funkcję przedstawiciela zespołu

Alfa Romeo F1 Team powołuje Alessandro Braviego na funkcję przedstawiciela zespołu

Zespół Alfa Romeo F1 Team poinformował, iż Alessandro Alunni Bravi w sezonie 2023 Formuły 1 będzie dodatkowo piastował funkcję przedstawiciela szwajcarskiej ekipy.

Włoch jest częścią Saubera od sezonu 2017, a od tego roku będzie reprezentował zespół we wszystkich oficjalnych funkcjach podczas weekendów Grand Prix, a także poza nimi. Bravi zajmował się również karierą kierowców min. Stoffela Vandoorne w Formule E, a także Roberta Kubicy, gdzie odegrał niebagatelną rolę w powrocie Polaka do Formuły 1.

Mianowanie Alunniego Braviego jest jednym z pierwszych zadań zrealizowanych przez nowego prezesa Sauber Andreasa Seidla, po rozpoczęciu jego kadencji w szwajcarskiej firmie. Jak czytamy w oświadczeniu zespołu: „Bravi w będzie współpracował również z działami technicznymi i operacyjnymi, aby kontynuować rozwój i sukcesy zespołu, jednocześnie dostarczając wewnętrznym i zewnętrznym interesariuszom zespołu wartość, z której zespół Alfa Romeo F1 jest znany”.

Andreas Seidl uważa, że powierzenie stanowiska przedstawiciela zespołu tak doświadczonej osobie jest właściwym wyborem i pomrze ekipie z Hinwil w osiąganiu lepszych wyników: „Jestem zachwycony, mogąc potwierdzić nominację Alessandro Alunni Bravi na stanowisko Przedstawiciela Zespołu” – powiedział Seidl.  „Jego ogromne doświadczenie w sportach motorowych wyposażyło go we wszystkie narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu, a jego dogłębna znajomość zespołu, którego jest częścią od ponad pięciu lat, zapewni stabilność i ciągłość naszego rozwoju”.

„Alessandro reprezentujący zespół podczas mistrzostw Formuły 1 pozwoli mi skupić się na rozwoju Grupy i przygotowaniu się do czekających nas wyzwań i możliwości. Dziękuję Alessandro za wiarę w naszą wizję i witam go na tym dodatkowym stanowisku. Jestem przekonany, że jest to kolejny cenny dodatek do tego, co bez wątpienia nazywamy bardzo silnym zespołem, od kierowców, przez zespół zarządzający, po każdego z naszych pracowników, zdolnych do budowania na ubiegłorocznym sukcesie świetlanej przyszłości dla Saubera”.

Bravi uważa, że jest gotowy sprostać stawianych przed nim wyzwań, a znajomość zespołu pomoże mu osiągnięciu założonych celów: „Chcę podziękować Andreasowi i naszym akcjonariuszom za ich zaufanie i ponownie wyrazić swoje zaangażowanie w dawanie z siebie wszystkiego, aby sprostać ich oczekiwaniom i reprezentować zespół w najlepszy możliwy sposób” – powiedział Włoch.  „To ogromny przywilej móc dalej pracować z grupą niesamowitych ludzi, którzy przez wiele lat pomogli mi zintegrować się z Grupą Sauber. To, co dali mi w tym czasie pozwoli mi wypełnić to zadanie i reprezentować zespół zgodnie z naszymi wizjami i celami”.

„Jestem w pełni świadomy pracy, jaka nas czeka i stojących przed nami wyzwań. Podchodzę do tego zadania z pokorą, wiedząc, że jestem częścią silnego zespołu, który wykona zadanie i z wiarą, że mamy wszystko, czego potrzeba pomyślnej przyszłości”.

Wartym uwagi jest fakt, iż oficjalny komunikat prasowy zespołu nie zawiera nazwy dotychczasowego sponsora tytularnego – ORLEN.

Dariusz Szymczak
Sensei na macie i senpai w środowisku Formuły 1. Nikt mnie nie przekona, że czerwony nie jest najszybszym kolorem na świecie. Zawodowo zagłębiony w meandrach social mediów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Frydrych odzyskuje pozycję Mistrza Polski 2022, ale tytuły rozdano 3 miesiące temu

Dzisiaj Trybunał Polskiego Związku Motorowego uchylił dyskwalifikację techniczną Jarosława Frydrycha z 6 rundy MPRC 2022. Ta decyzja...

Bolid Schumachera z V10 na sprzedaż. Legendarne Ferrari F1-2000 trafi pod młotek

Bolid Schumachera F1-2000 trafi na aukcję
Bolid Schumachera po raz kolejny trafi na aukcję. Po sukcesie ostatniej licytacji, kolejny bolid wielokrotnego mistrza świata...

Greensmith nie zamierza spoczywać na laurach

Greensmith
Gus Greensmith powrócił na łono WRC w iście królewskim stylu. Po rozwiązaniu kontraktu z M-Sportem Brytyjczyk "spadł''...

Subaru Impreza 22B STi jako restomod. Niezwykły projekt

Subaru Impreza 22B STi jako restomod
Subaru Impreza 22B STi to jeden z najbardziej pożądanych modeli na rynku wtórnym. Jednak dostępność tych samochodów...

Wolff potwierdza odejście Mercedesa od koncepcji „zero sidepod”

Toto Wolff przyznał, że koncepcja samochodu Mercedesa określana mianem „zero sidepod” zostanie porzucona przez jego zespół, a...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here