czwartek, 30 marca, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościHorner ma nadzieję, że Ricciardo na nowo odkryje pasję do F1

Horner ma nadzieję, że Ricciardo na nowo odkryje pasję do F1

Christian Horner uważa, że Daniel Ricciardo stracił nieco swojej pasji do ścigania w Formule 1 po odejściu z Mclarena, ale ma nadzieję, że zespół Red Bulla pomoże mu w odzyskaniu zaangażowania w ten sport.

Po rozłące z McLarenem Ricciardo sezon 2023 spędzi w roli trzeciego kierowcy austriackiego zespołu i będzie zaangażowany w liczne akcje promocyjne oraz marketingowe Red Bulla. Nie będzie to łatwy rok dla australijskiego kierowcy, którego ambicją jest wygrywanie wyścigów Grand Prix, a Christian Horner uważa, że Ricciardo na nowo musi odzyskać pasję do F1 po trudnych latach w zespole z Woking.

W podcaście KTM Summer Grill, szef Red Bulla został zapytany czy jego zespół rozważy zaoferowanie Australijczykowi pełnoetatowego miejsca w przyszłości, na co odpowiedział: „Cóż, byliśmy zaskoczeni, widząc Daniela na rynku [kierowców]. Dorastał z Red Bullem, który wychowywał go od czasów juniorskich, więc sensowne było dla nas sprowadzenie go z powrotem do siebie. To kierowca z bardzo dużym doświadczeniem i wysokim profilem [kierowcy]. Myślę, że Daniel trochę odkochał się w Formule 1. Miał kilka naprawdę trudnych sezonów, szczególnie [w 2022 roku]”.

Horner wie, że Ricciardo będzie odgrywał drugoplanową rolę w zespole, jednak na ten moment Red Bull mógł zaoferować swojemu wychowankowi jedynie taką możliwość: „[Daniel] będzie wsparciem dla kierowców wyścigowych jako nasz trzeci kierowca, zarówno w fabryce, jak i na imprezach ze wszystkimi naszymi partnerami handlowymi. Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych obecnie twarzy w Formule 1 i wokół niej, dla nas miało to wiele sensu. Mam nadzieję, że w trakcie tego procesu Daniel na nowo odkryje swoją pasję do Formuły 1, ale z pewnością nie planujemy wykorzystania go inaczej niż w roli trzeciego skierowcy, w połączeniu z działalnością komercyjną, którą będzie wykonywał”.

Szef Red Bulla zdradził również, że Australijczyk będzie testował opony Pirelli, więc będzie miał okazję poprowadzić samochód zespołu z Milton Keynes: „Daniel będzie uczestniczył w niektórych wyścigach. Oczywiście będzie naszym rezerwowym kierowcą podczas tych imprez. Prawdopodobnie przeprowadzi dla nas testy opon, aby pomóc w programie Pirelli, który jest przydzielany wśród zespołów. Będzie trochę pracował w symulatorze i wykonywał więcej takich czynności”.

Brytyjczyk uważa, że trzeci kierowca Red Bulla będzie szczególnie zaangażowany w promocje spod znaku marki czerwonego byka w Stanach Zjednoczonych, gdzie w tym roku odbędą się, aż trzy wyścigi Grand Prix (Miami, Austin, Las Vegas): „Mamy wymagania komercyjne narzucone od naszych sponsorów i partnerów, szczególnie przy znacznie większej obecności w Stanach Zjednoczonych, gdzie Daniel ma teraz główną siedzibę, a będziemy mieli tam trzy Grand Prix. Będzie miał napięty harmonogram na nadchodzący sezon”.

Dariusz Szymczak
Sensei na macie i senpai w środowisku Formuły 1. Nikt mnie nie przekona, że czerwony nie jest najszybszym kolorem na świecie. Zawodowo zagłębiony w meandrach social mediów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Kiedy odcinek The Grand Tour z Polski? Clarkson, May i Hammond tajemniczy!

Kiedy odcinek The Grand Tour z Polski? Clarkson, May i Hammond tajemniczy!
The Grand Tour będące doskonałą kontynuacją Top Gear było w Polsce! Kiedy trafi na ekrany odcinek nagrany...

Relacja na żywo z 1 rundy Mistrzostw Polski Rallycross Słomczyn

Inauguracyjna runda Mistrzostw Polski Rallycross i PP Autocross będzie transmitowana na żywo do internetu. Transmisja będzie ogólnodostępna. Kibice...

Sara Kałuzińska wraca do rywalizacji w Mistrzostwach Polski Rallycross

19-letnia Reprezentantka Automobilklubu Leszczyńskiego w najbliższy weekend wraca do rywalizacji na Rallycrossowych torach. Sezon zostanie zainaugurowany na...

Tarmac Masters 7. Tech-Mol Rally – zapowiedź, harmonogram, mapy

Tarmac
Dość czekania! Wielkimi krokami zbliża się pierwsza runda Tarmac Masters 2023, 7. Tech-Mol Rally. Batalia w Gminie...

Wypadek na planie Top Gear. BBC zawiesza produkcję

Wypadek na planie Top Gear. Ucierpiał prezenter
Wypadek jednego z prezenterów programu Top Gear spowodował, że stacja BBC postanowiła zawiesić produkcję popularnego show. Zdjęcia...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here