Antoszewski wygrywa piątkowe WSMP

Jan Antoszewski jako pierwszy minął linię mety w wyścigu piątej rundy sezonu 2023 Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski na Torze Poznań.

Z pole position do 25-minutowego sprintu wystartował Grzegorz Grzybowski. Kierowca Porsche 911 GT3 Cup mógł być pewny zwycięstwa w swojej dywizji D4 +3500, lecz nie oznaczało to, że kibice nie zobaczą wyścigu.

Na początku odjechał od Antoszewskiego, który przewodził dywizji D4 3500. Po kilku okrążeniach kierowca BMW E46 GTR zaczął jednak kręcić lepsze czasy okrążeń i na 10 minut do mety wyprzedził Grzybowskiego i do końca wyścigu odjechał mu na 11,7 sekundy.

Podium w dywizji do 3,5 litra uzupełnili kierowcy Hond Civic TCR. Lepszym z nich okazał się Artur Paziewski, który o 2,858 sekundy pokonał swojego zespołowego kolegę Pallette Amuno. Bliski rozdzielenia kierowców SPEEDmasters był Artur Rowiński w Audi RS3 LMS – zabrakło mu jednak 0,537 sekundy. Piotr Podoba był piąty, a Rafał Gieras nie dojechał do mety.

W dywizji D4 2000 Open triumfował Sławomir Szwargot, pokonując Rafała Płuciennika i Marka Leśnika. Katarzyna Terlikowska wygrała w licznej klasie D4 2000 N/A, a na podium obok niej stanęli Michał Buliński i Oskar Marszałkowski. Łukasz Lewandowski jako jedyny dojechał do mety w D4 1400 Open, podobnie jak Antoni Derebecki w DN2. Nikodem Sobczyk pokonał Szymona Piotrowskiego i Mieszko Matuszyka w DN1, a Radosław Wojdyna zwyciężył w starciu z Marceliną Czepiel w DN6-RN1.