Antoszewski wygrywa po awarii Zielonki

Jan Antoszewski był najlepszy spośród zawodników Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski w pierwszym sobotnim wyścigu na torze Slovakia Ring. Skorzystał przy tym na problemach technicznych zdobywcy pole position Jacka Zielonki.

Kierowca Radicala SR10 miał trudności już z ruszeniem z pól startowych i musiał przez to ustawić się na końcu stawki do startu lotnego. Zielonka potrzebował tylko jednego okrążenia, żeby przebić się przez całą stawkę WSMP, lecz nie zajechał dużo dalej – po dwóch okrążeniach zjechał do alei serwisowej i wycofał się z rywalizacji.

Jeszcze wcześniej odpadł Mariusz Nierychlewski w Porsche 911 GT3 Cup. Wygrana Antoszewskiego była więc już niemal przesądzona. Miał bowiem znaczną przewagę nad Amuno Pelette i Piotrem Podobą, którzy walczyli pomiędzy sobą o drugie miejsce. Rzadko dzieliła ich więcej niż sekunda, a ostatecznie górą był Pelette, który wywalczył swoje trzecie podium z rzędu. Czwarte miejsce w klasie D4 3500 zajął Artur Rowiński.

W D4 2000 Open triumfował Sławomir Szwargot. Katarzyna Terlikowska zwyciężyła w D4 2000 N/A, pokonując Michała Bulińskiego i Nikodema Sileckiego. Łukasz Lewandowski był najlepszy w D4 1400, przed Wiktorią Rozenek i Witoldem Czwarno.

Maciej Łaszkiewicz wygrał w Dywizji Narodowej 2 przed Antonim Derebeckim. Nikodem Sobczyk o zaledwie 0,214 sekundy zwyciężył w DN1, pokonując Mieszko Matuszyka, Wiktora Brauna i Szymona Piotrowskiego. W RN1 Radosław Wojdyna wygrał przed Marceliną Czepiel, a w RN2 trofeum za pierwsze miejsce odebrał Bruno Tomann.