sobota, 3 czerwca, 2023
Strona głównaAktualnościBasenhurt A&T RT trenuje

Basenhurt A&T RT trenuje

Wspierany przez firmy BASENHURT – Polska, Catred.pl – Polska, Carrobio – Włochy poznański zespół Basenhurt A&T Racing Team w piątek 12 czerwca, wybiera się na całodzienne testy, jakie zorganizowane zostały na Torze Poznań. Trening będzie okazją do sprawdzenia kierowców przed rundą na Slovakiaringu, która zaplanowana jest w terminie 19-21 czerwca, dokładnie podczas weekendu WTCC na Słowacji.

– Cieszę się że pojeździmy 1 raz w tym roku po torze Poznań, do którego aby dojechać mamy 10km. Od ponad roku, aby pojeździć naszymi wyścigówkami musimy jechać kilkaset kilometrów za granicę. Mam nadzieję, że ta dziwna sytuacja, gdzie tor wyścigowy nie jest przeznaczony dla aut wyścigowych wkrótce się zmieni i wyjdzie to wszystkim na dobre.-mówi szef zespołu Marek Rzepecki.

Adam na Słowacji wystartuje w VW Golf Cup, a Marek i Tomek w rundzie Mistrzostw Europy FIA-CEZ w Renault Clio RS II CUP.

– Trening jak trening – komentuje Adam. Zawsze dobrze coś pojechać przed rundą wyścigową. Przerwa pomiędzy Oschersleben, a Slovakiaringiem zdecydowanie była za długa, ale na szczęście pojechałem rundę WSMP w Poznaniu. Moim celem treningowym na Torze Poznań jest symulacja kwalifikacji, aby dwa kółka, które musimy przejechać w pucharze VWGC, były idealne i praktycznie jednakowe. To pomorze mi osiągnąć sukces w tym sezonie i zrealizować cel, jaki przed sobą postawiłem.

W treningu wezmą udział wszyscy trzej kierowcy oraz debiutant w barwach BASENHURT, Przemek Kaźmierczak, który do teamu dołączył na początku czerwca i w barwach sponsora, będzie startował w sezonie 2015.

Przemek startuje w WSMP w klasie DN1 i po pierwszej rundzie prowadzi w klasyfikacji. Jazda po torze odbędzie się pod czujnym okiem trenera zespołu Zbyszka Szwagierczaka, bez którego trening byłby tylko bezmyślnym pokonywaniem kolejnych okrążeń.

– W Poznaniu Adam będzie przygotowywał się do 2 rundy Golfa, a my będziemy testować ustawienia Renault Clio – mówi Tomek Rzepecki. – Jestem szczęśliwy, że w końcu będę mógł pojeździć, bo trochę minęło od ostatniego. Moim celem tego treningu będzie zrobienie podobnego czasu do taty, gdyż wiem, że mogę to zrobić. Chcę się dobrze zabawić i korzystać z jazdy, ponieważ nie wiem kiedy będzie mój następny wyjazd na jakikolwiek tor.

poznan trening

– Na Słowację zabieramy dwa Renault Clio. Lubimy ten tor i start traktujemy treningowo. Podczas weekendu odbędę też kilka ważnych spotkań dotyczących przyszłego sezonu. Z racji tego, że jest to weekend WTCC przyjeżdża dużo ważnych osób i jest to dobra okazja na rozmowy – podsumowuje Marek Rzepecki. W tym roku do Basenhurt A&T RT dołączył Przemek, który też będzie na treningu. To pierwszy rok współpracy z tym bardzo dobrym zawodnikiem i mam nadzieję, że będzie ona kontynuowana w kolejnym sezonach.

inf.pras.

 

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Verstappen przed Alonso w drugim treningu na torze Catalunya

Verstappen FP2 GP Hiszpanii
Max Verstappen podobnie jak w porannej sesji okazał się najszybszy w drugim treningu. Kierowca Red Bulla tym...

Polski bolid RT13e gotowy na międzynarodową rywalizację

PWR Racing Team zaprezentowało tegoroczny projekt - bolid RT13e. Już za miesiąc elektryczny pojazd z systemami jazdy...

Verstappen na czele FP1 przed GP Hiszpanii

GP Hiszpanii_Verstappen
Max Verstappen na zmienionym układzie toru pod Barceloną okazał się najszybszy w pierwszym treningu. Za Holendrem uplasowali...

1 i 2 runda WSMP 2023 – Tor Poznań – action wideo

Filmowe podsumowanie wydarzeń na Torze Poznań podczas 1 i 2 rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2023.

Kowalczyk i Hryniuk debiutują w Rajdzie Podlaskim

Przed nami finałowy akord szutrowej rywalizacji w RSMP. W piątkowe popołudnie rozpocznie się 42. edycja Rajdu Podlaskiego,...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here