wtorek, 5 grudnia, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaAktualnościBasenhurt A&T RT trenuje

Basenhurt A&T RT trenuje

Wspierany przez firmy BASENHURT – Polska, Catred.pl – Polska, Carrobio – Włochy poznański zespół Basenhurt A&T Racing Team w piątek 12 czerwca, wybiera się na całodzienne testy, jakie zorganizowane zostały na Torze Poznań. Trening będzie okazją do sprawdzenia kierowców przed rundą na Slovakiaringu, która zaplanowana jest w terminie 19-21 czerwca, dokładnie podczas weekendu WTCC na Słowacji.

– Cieszę się że pojeździmy 1 raz w tym roku po torze Poznań, do którego aby dojechać mamy 10km. Od ponad roku, aby pojeździć naszymi wyścigówkami musimy jechać kilkaset kilometrów za granicę. Mam nadzieję, że ta dziwna sytuacja, gdzie tor wyścigowy nie jest przeznaczony dla aut wyścigowych wkrótce się zmieni i wyjdzie to wszystkim na dobre.-mówi szef zespołu Marek Rzepecki.

Adam na Słowacji wystartuje w VW Golf Cup, a Marek i Tomek w rundzie Mistrzostw Europy FIA-CEZ w Renault Clio RS II CUP.

– Trening jak trening – komentuje Adam. Zawsze dobrze coś pojechać przed rundą wyścigową. Przerwa pomiędzy Oschersleben, a Slovakiaringiem zdecydowanie była za długa, ale na szczęście pojechałem rundę WSMP w Poznaniu. Moim celem treningowym na Torze Poznań jest symulacja kwalifikacji, aby dwa kółka, które musimy przejechać w pucharze VWGC, były idealne i praktycznie jednakowe. To pomorze mi osiągnąć sukces w tym sezonie i zrealizować cel, jaki przed sobą postawiłem.

W treningu wezmą udział wszyscy trzej kierowcy oraz debiutant w barwach BASENHURT, Przemek Kaźmierczak, który do teamu dołączył na początku czerwca i w barwach sponsora, będzie startował w sezonie 2015.

Przemek startuje w WSMP w klasie DN1 i po pierwszej rundzie prowadzi w klasyfikacji. Jazda po torze odbędzie się pod czujnym okiem trenera zespołu Zbyszka Szwagierczaka, bez którego trening byłby tylko bezmyślnym pokonywaniem kolejnych okrążeń.

– W Poznaniu Adam będzie przygotowywał się do 2 rundy Golfa, a my będziemy testować ustawienia Renault Clio – mówi Tomek Rzepecki. – Jestem szczęśliwy, że w końcu będę mógł pojeździć, bo trochę minęło od ostatniego. Moim celem tego treningu będzie zrobienie podobnego czasu do taty, gdyż wiem, że mogę to zrobić. Chcę się dobrze zabawić i korzystać z jazdy, ponieważ nie wiem kiedy będzie mój następny wyjazd na jakikolwiek tor.

poznan trening

– Na Słowację zabieramy dwa Renault Clio. Lubimy ten tor i start traktujemy treningowo. Podczas weekendu odbędę też kilka ważnych spotkań dotyczących przyszłego sezonu. Z racji tego, że jest to weekend WTCC przyjeżdża dużo ważnych osób i jest to dobra okazja na rozmowy – podsumowuje Marek Rzepecki. W tym roku do Basenhurt A&T RT dołączył Przemek, który też będzie na treningu. To pierwszy rok współpracy z tym bardzo dobrym zawodnikiem i mam nadzieję, że będzie ona kontynuowana w kolejnym sezonach.

inf.pras.

 

NOWOŚCI

Szilveszter Rallye (Rajd Sylwestrowy) – kultowa impreza na Węgrzech

Rajd Sylwestrowy
Kultowa węgierska impreza Szilveszter Rallye, w Polsce znana potocznie jako "Rajd Sylwestrowy" pojedzie w dniach 27-29 grudnia.

Czy będzie czwarty sezon Farmy Clarksona? Sam Jeremy Clarkson zdradza prawdę

Czy będzie czwarty sezon Farmy Clarksona? Jeremy Clarkson Clarksons Farm farma Clarksona
Czy będzie czwarty sezon Farmy Clarksona? Główny bohater - Jeremy Clarkson nie ukrywa odpowiedzi na to pytanie. Nie...

Mery Czepiel – „Puma” wylatuje z gniazda

Mery
W sezonie 2023 Mery Czepiel sięgnęła po trzeci tytuł WSMP, zdobywając brązowy medal za rywalizację w długim...

Briggs Polish Kart Series zmienia się w… Kart Masters

Kart
Włodarze cyklu Briggs Polish Kart Series poinformowali o istotnych zmianach w formule czempionatu. Puchar został całkowicie odświeżony,...

Rotax Grand Finals ruszył w Bahrajnie

Rotax Grand Finals
Rotax Grand Finals 2023 – jedna z największych imprez kartingowych świata wystartowała na słynnym torze Sakhir w...

NAJPOCZYTNIEJSZE