wtorek, 16 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościBasenhurt A&T RT w Clio CUP

Basenhurt A&T RT w Clio CUP

Marek i Tomek Rzepeccy w zbliżającym się sezonie 2015 wystąpią w ESET TWC Clio Cup, które startuje już 24 kwietnia na torze Hungaroring. Dzięki wsparciu firmy BASENHURT – Polska, Catred.pl – Polska, Carrobio – Włochy oraz Flexinox- Hiszpania, zespół Basenhurt A&T Racing Team wystartuje w 7 rundach.

clio Cup start

Puchar, który organizowany jest przez Josefa Krenka, zapowiada wiele emocji. Wszystkie rundy transmitowane będą przez telewizję SPORT5.

Josef to wieloletni organizator i prowadzący wcześniej Clio Cup Bohemia – mówi Marek Rzepecki. Teraz tworzy Eset TWC Clio CUP.Znana jest już lista startowa obejmująca 16 zawodników, która wciąż się zwiększa.

W ESET TWC Clio Cup weźmie udział 4 Polaków: Wicemistrz Polski 2014 Tomasz Rzepecki, trzeci w Clio Cup 2014 Marek Rzepecki, Mistrz Polski 2014 Sebastian Kołakowski i Wojciech Giermaziak brat Kuby Giermaziaka. Wszyscy liczą również na występ Macieja Szkudlarka, który już w ubiegłym roku startował w cyklu ESET i wygrał rywalizację w Clio Cup.

Nie mogę się doczekać, aby znowu poczuć te emocje podczas wyścigu – stwierdza Tomek Rzepecki. W tym sezonie będzie o wiele więcej zawodników niż w zeszłym, przez co na pewno wyścigi będą bardziej ciekawe i emocjonujące. Wiem, że muszę zrobić duży postęp w mojej jeździe, ponieważ znam zawodników i wiem, że są oni z najwyższej półki.

Kierowcy Basenhurt A&T RT startować będą na pewno w wyścigach sprinterskich Clio Cup. Pod znakiem zapytania stoją starty w Endurance , bo zespoł na obecną chwilę nie ma na to budżetu.

– Faktem jest, że jeździmy głównie dla siebie, bo to lubimy. Chciałbym jednak, aby nasza pasja służyła też innym. Sztywność polskich firm nie widzących korzyści płynących z motorsportu jest porażająca – mówi Marek Rzepecki.

Bezskuteczne poszukiwania poważnego partnera strategicznego, z którym można połączyć pasję zawodników zespołu z korzyściami dla niego płynącymi to problem nie tylko poznańskiej ekipy.

Nasz główny sponsor firma BASENHURT od 4 lat czerpie ze sponsoringu poważne korzyści w postaci wzrostu swoich obrotów i korzyści wizerunkowych wobec swoich partnerów polskich jak i zagranicznych – komentuje Marek Rzepecki. Jednak nie jest to firma o dużym zasięgu i jej możliwości mają granice. W zeszłym roku miało dojść do współpracy naszego zespołu z jednym z dużych portali internetowych. Jednak oni nie zdążyli przed sezonem przygotować umowy, mając na to 2 miesiące. Koszty jakie mieli ponieść były tak śmiesznie małe, że szkoda o nich mówić. Jednak nie zależało im nawet na wizerunku i darmowych eventach. Brak zainteresowania polskich sponsorów wyścigami nie wynika z braku finansów, ale z braku pomysłów jak to wykorzystać. My mamy mnóstwo pomysłów i możemy to „sprzedać” poważnemu partnerowi. Tak czy inaczej i tak będziemy się ścigać w tegorocznej, doborowej stawce Clio Cup.

clio Cup start wewnątrz

Lista startowa ESET TWC Clio CUP (stan na 28 marca) :

klasa Clio III TWC-2

1 Tomasz Rzepecki POL Basenhurt A&T RT

2 Marek Rzepecki POL Basenhurt A&T RT

3 Carol Wittke GER Jas Autoteile

4 Stephan Peyer SUI Krenek Motorsport

5 Wani Finkbohner SUI Krenek Motorsport

6 Philipp Bartos AUT Carpek Service

7 Sebastian Kołakowski POL Carpek Service

8 Milan Häring CZE Carpek Service

9 Lukáš Uxa CZE Art of Racing

10 Miro Hornak SVK Hornak Motorsport

klasa Clio IV TWC-2+

11 Zoran Poglajen SLO AK Lampko

12 Tomáš Pekař CZE Carpek Service

13 Wojtek Giermaziak POL Carpek Service

14 Anita Toth HUN M&M Motorsport

15 Zoltan Levai HUN Apex Racing

16 Bela Csiszer HUN M&M Motorsport

Kalendarz ESET TWC Clio CUP

25.-26.04. Hungaroring

23.-24.05. Red Bull Ring

12.-14.06 Poznaň

24.-25.07. Salzburgring

07.-09.08. Most

22.-23.08. Slovakia Ring

19.-20.09. Brno

Polub naszą ekipę na Facebook : https://www.facebook.com/basenhurtatracingteam

Odwiedź na nasza stronę www.autogaraz.eu

clio Cup start wewnątrz 2

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

31 Rajd Barum z polakami

Rajdowe Mistrzostwa Europy w ostatni weekend sierpnia wkroczą na Czeskie odcinki specjalne za sprawą Rajdu Barum. Przed...

Rajdowe Kryterium Ustronia filmowe podsumowanie

Zapraszamy na filmowe podsumowanie rajdowego wydarzenia na domowych ulicach Kajto czyli 6 Rajdowy Ustroń - Kryterium Ustronia...

CBet Rally Rokiškis 2022 – nagranie z feralnego wypadku

CBet Rally Rokiškis 2022 BMW dzwon
CBet Rally Rokiškis 2022 to nie jest impreza którą śledzi każdy fan rajdów w Polsce, ale zdjęcia...

Flatout Power Festiwal 2022 Action by RRV

Flatout Power Festiwal 2022 video
Flatout Power Festiwal zapowiada się na jedną tych imprez, które będą kultowymi wydarzeniami w kalendarzu każdego z...

Maksymiuk na Maxa!: Płacz i płać, kibicu Formuły 1

Jestem wkurzony. Bardzo wkurzony. A od marca 2023 roku będę jeszcze bardziej wkurzony! Dlaczego? Dlatego, że nie...

NAJPOCZYTNIEJSZE