sobota, 9 grudnia, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaAktualnościBasenhurt A&T RT w Clio CUP

Basenhurt A&T RT w Clio CUP

Marek i Tomek Rzepeccy w zbliżającym się sezonie 2015 wystąpią w ESET TWC Clio Cup, które startuje już 24 kwietnia na torze Hungaroring. Dzięki wsparciu firmy BASENHURT – Polska, Catred.pl – Polska, Carrobio – Włochy oraz Flexinox- Hiszpania, zespół Basenhurt A&T Racing Team wystartuje w 7 rundach.

clio Cup start

Puchar, który organizowany jest przez Josefa Krenka, zapowiada wiele emocji. Wszystkie rundy transmitowane będą przez telewizję SPORT5.

Josef to wieloletni organizator i prowadzący wcześniej Clio Cup Bohemia – mówi Marek Rzepecki. Teraz tworzy Eset TWC Clio CUP.Znana jest już lista startowa obejmująca 16 zawodników, która wciąż się zwiększa.

W ESET TWC Clio Cup weźmie udział 4 Polaków: Wicemistrz Polski 2014 Tomasz Rzepecki, trzeci w Clio Cup 2014 Marek Rzepecki, Mistrz Polski 2014 Sebastian Kołakowski i Wojciech Giermaziak brat Kuby Giermaziaka. Wszyscy liczą również na występ Macieja Szkudlarka, który już w ubiegłym roku startował w cyklu ESET i wygrał rywalizację w Clio Cup.

Nie mogę się doczekać, aby znowu poczuć te emocje podczas wyścigu – stwierdza Tomek Rzepecki. W tym sezonie będzie o wiele więcej zawodników niż w zeszłym, przez co na pewno wyścigi będą bardziej ciekawe i emocjonujące. Wiem, że muszę zrobić duży postęp w mojej jeździe, ponieważ znam zawodników i wiem, że są oni z najwyższej półki.

Kierowcy Basenhurt A&T RT startować będą na pewno w wyścigach sprinterskich Clio Cup. Pod znakiem zapytania stoją starty w Endurance , bo zespoł na obecną chwilę nie ma na to budżetu.

– Faktem jest, że jeździmy głównie dla siebie, bo to lubimy. Chciałbym jednak, aby nasza pasja służyła też innym. Sztywność polskich firm nie widzących korzyści płynących z motorsportu jest porażająca – mówi Marek Rzepecki.

Bezskuteczne poszukiwania poważnego partnera strategicznego, z którym można połączyć pasję zawodników zespołu z korzyściami dla niego płynącymi to problem nie tylko poznańskiej ekipy.

Nasz główny sponsor firma BASENHURT od 4 lat czerpie ze sponsoringu poważne korzyści w postaci wzrostu swoich obrotów i korzyści wizerunkowych wobec swoich partnerów polskich jak i zagranicznych – komentuje Marek Rzepecki. Jednak nie jest to firma o dużym zasięgu i jej możliwości mają granice. W zeszłym roku miało dojść do współpracy naszego zespołu z jednym z dużych portali internetowych. Jednak oni nie zdążyli przed sezonem przygotować umowy, mając na to 2 miesiące. Koszty jakie mieli ponieść były tak śmiesznie małe, że szkoda o nich mówić. Jednak nie zależało im nawet na wizerunku i darmowych eventach. Brak zainteresowania polskich sponsorów wyścigami nie wynika z braku finansów, ale z braku pomysłów jak to wykorzystać. My mamy mnóstwo pomysłów i możemy to „sprzedać” poważnemu partnerowi. Tak czy inaczej i tak będziemy się ścigać w tegorocznej, doborowej stawce Clio Cup.

clio Cup start wewnątrz

Lista startowa ESET TWC Clio CUP (stan na 28 marca) :

klasa Clio III TWC-2

1 Tomasz Rzepecki POL Basenhurt A&T RT

2 Marek Rzepecki POL Basenhurt A&T RT

3 Carol Wittke GER Jas Autoteile

4 Stephan Peyer SUI Krenek Motorsport

5 Wani Finkbohner SUI Krenek Motorsport

6 Philipp Bartos AUT Carpek Service

7 Sebastian Kołakowski POL Carpek Service

8 Milan Häring CZE Carpek Service

9 Lukáš Uxa CZE Art of Racing

10 Miro Hornak SVK Hornak Motorsport

klasa Clio IV TWC-2+

11 Zoran Poglajen SLO AK Lampko

12 Tomáš Pekař CZE Carpek Service

13 Wojtek Giermaziak POL Carpek Service

14 Anita Toth HUN M&M Motorsport

15 Zoltan Levai HUN Apex Racing

16 Bela Csiszer HUN M&M Motorsport

Kalendarz ESET TWC Clio CUP

25.-26.04. Hungaroring

23.-24.05. Red Bull Ring

12.-14.06 Poznaň

24.-25.07. Salzburgring

07.-09.08. Most

22.-23.08. Slovakia Ring

19.-20.09. Brno

Polub naszą ekipę na Facebook : https://www.facebook.com/basenhurtatracingteam

Odwiedź na nasza stronę www.autogaraz.eu

clio Cup start wewnątrz 2

NOWOŚCI

Trzy pokolenia rajdowe – spotkanie z gwiazdami jazdy na opis

Dosłownie minuty dzielą nas od rozpoczęcia spotkania "Trzy pokolenia rajdowe'' w Żegocinie. Do miejscowego centrum kultury zjadą...

Mistrzostwa Europy w wyścigach górskich – kalendarz 2024

Dostępny jest kalendarz FIA European Hill Climb Championship czyli Mistrzostw Europy w wyścigach górskich. Jedną z rund...

Dlaczego Przemek Szafrański tak przegrał mimo legendy Subaru

Za nami finał sondy programu "Duda vs Szafrański". Program TVN Turbo przyciągnął uwagę wielu miłośników rajdów, w...

Polscy zawodnicy nagrodzeni na Gali FIA

W piątkowy wieczór w Baku odbyła się coroczna gala rozdania nagród Międzynarodowej Federacji Samochodowej FIA na zakończenie...

Powiększony Inter Europol Competition w European Le Mans Series 2024

Zespół Inter Europol Competition powraca do European Le Mans Series w 2024 roku w powiększonym składzie, wystawiając...

NAJPOCZYTNIEJSZE