Byśkiniewicz i Siatkowski potwierdzają pełny cykl RSMP 2024

Łukasz Byśkiniewicz i Daniel Siatkowski podczas Poznań Motor Show zaprezentowali samochód oraz plany na rajdowy sezon 2024. W otoczeniu tysięcy miłośników motoryzacji, rajdowa załoga TVN TURBO ogłosiła starty w pełnym cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Ubiegłoroczni Wicemistrzowie Polski klasyfikacji generalnej RSMP odsłonili Skodę Fabię Rally2 Evo co oznacza, że zostają przy tej samej, sprawdzonej konstrukcji, która w minionym sezonie pozwoliła odnieść wiele wspaniałych wyników. Ich samochód nieco zmienił barwy. Do zespołu dołączyli nowi partnerzy. Podczas konferencji prasowej załoga zdradziła także, że od tego sezonu ich samochód zostanie powierzony w ręce serwisu K Rally Team z bazą w Olsztynie.

Tegoroczny sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski składa się z 7 rund. Wszystkie rajdy rozegrane zostaną na nawierzchni asfaltowej. Rywalizacja o punkty rozpocznie się w ostatni weekend kwietnia od Rajdu Świdnickiego na Dolnym Śląsku (26-28 kwietnia). Tydzień wcześniej Byśkiniewicz i Siatkowski w ramach treningu wezmą udział w Tech Moll Rally, pierwszej rundzie Tarmac Masters. Kolejne zaplanowane starty TVN TURBO RALLY TEAM’u to Rajd Nadwiślański (17-19 maja), Vavoline Rajd Małopolski (7-9 czerwca), Rajd Koszyc na Słowacji (12-14 lipca), Rajd Rzeszowski (8-10 sierpnia), Rajd Wisły (13-15 września) oraz Rajd Śląska (11-13 października), który oprócz rangi Mistrzostw Polski będzie rundą Mistrzostw Europy FIA ERC. Załoga tradycyjnie pojawi się także w grudniowym Rajdzie Barbórka w Warszawie.

Łukasz Byśkiniewicz:

„Bardzo się cieszę, że dzięki moim Partnerom mogę potwierdzić kolejny pełny sezon startów w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Po bardzo udanym zeszłorocznym sezonie, w którym z Danielem zdobyliśmy tytuł drugiej najlepszej rajdowej załogi w naszym kraju, postanowiliśmy, że dalej chcemy startować na rodzimych trasach. Pojawimy się na nich Skodą Fabią Rally2 Evo. To ten sam, sprawdzonym i szczęśliwy egzemplarzem, którym jeździliśmy w zeszłym roku. Dobrze już znam zachowanie Skody w różnych warunkach, a to bardzo pomaga w odnoszeniu dobrych czasów na odcinkach specjalnych. W tym roku współpracować będziemy z nowym serwisem- K Rally Team z Olsztyna.

Głód jazdy jest olbrzymi, ponieważ przez zimową przerwę nie siedziałem w rajdówce. Był to okres pracy nad skompletowaniem budżetu, której efekty możemy zaprezentować podczas Poznań Motor Show. W tym sezonie chciałbym ponownie skupić się na bardzo szybkiej, pewnej i bezbłędnej jeździe. Spełnieniem marzeń byłoby zakończyć sezon jeszcze o jedno oczko wyżej w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski. Ale rajdy to sport bardzo nieprzewidywalny, w którym na wynik ma wpływ bardzo dużo czynników, często niezależnych od załogi. Wiem, że z Danielem damy z siebie wszystko, aby jak najlepiej reprezentować nasze barwy i potwierdzić, że ubiegłoroczne Wicemistrzostw Polski to nie był przypadek.

Daniel Siatkowski:

„Przed nami nowy sezon. Po zeszłorocznym Wicemistrzostwie Polski przystępujemy do niego w dobrych nastrojach. Mamy ambicje, aby w tym roku także zaprezentować się z jak najlepszej strony w polskim czempionacie. Wystartujemy w dobrze znanej nam Skodzie Fabii Rally2 Evo, która w zeszłym sezonie spisywała się wyśmienicie. Czujemy się w tym aucie dobrze i dlatego będziemy chcieli powalczyć o jeszcze lepszy wynik niż w 2023 roku. Oczywiście nie będzie to łatwe, ponieważ konkurencja ma być mocna. Starty zapowiada Grzesiek Grzyb, weteran polskich odcinków specjalnych i z pewnością będzie utrudniać sportowe życie, ale o to przecież chodzi, aby rywalizować na wysokim poziomie i mieć z kim się ścigać. Musimy mieć takie samo podejście do rywalizacji jak w zeszłym roku- chłodna głowa, nerwy na wodzy, kończyć każdy rajd. Jako zawodnik z Olsztyna trochę mi szkoda, że nie mamy w tym roku rajdów szutrowych, ale podczas 7 rund asfaltowych też będzie co robić. Nie możemy się doczekać pierwszego startu.