wtorek, 26 września, 2023
Strona głównaAktualnościChińczycy testowali magnetyczne drogi i lewitujące auta

Chińczycy testowali magnetyczne drogi i lewitujące auta

Czy po super szybkich magnetycznych pociągach pędzących ponad 500 km/h, przyszedł czas na magnetyczne samochody? W Chinach testowano magnetyczne drogi, nad którymi lewitowały samochody osobowe.

Chińscy naukowcy z Southwest Jiaotong University we współpracy z prowincjonalnym organem transportowym przeprowadzili testy magnetycznych dróg i przystosowanych do nich samochodów osobowych.

Rozwiązanie znane z szybkiej kolei Shinkansen, może zostać zastosowane w samochodach osobowych, w które w razie potrzeby mógłby być wmontowany system Maglev (system elektromagnetyczny stosowany w pociągach).

Testy odbyły się na specjalnie przystosowanym odcinku autostrady o długości 7,9 km w chińskiej prowincji Jiangsu. Według źródeł chińskich, na torze w Jiangsu przetestowano osiem samochodów, w tym dwa nowe, napędzane energią elektryczną o wadze do 2,8 tony. Podczas testu prędkości osiągnięto 230 km/h.

Samochody zostały odpowiednio zmodyfikowane, poprzez zamontowanie specjalnych magnesów na spodzie auta. Dzięki temu rozwiązaniu, lewitują one na wysokości około 35 mm od asfaltu.

Jak widać na poniższym filmie, naukowców czeka jeszcze bardzo dużo pracy przy magnetycznym systemie samochodowym i jest to nie lada wyzwanie, aby podróż lewitującym autem była co najmniej tak samo przyjemna, jak tym, którego koła toczą się normalnie po ziemi, nie wspominając o samym przystosowaniu dróg, które będzie nie zwykle skomplikowane, bardzo kosztowne i pracochłonne.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

NOWOŚCI

Zbigniew Staniszewski ponownie zdobywa trofeum FIA CEZ

Międzynarodowa federacja samochodowa, a dokładniej departament zarządzający strefą centralną w Europie zatwierdził wyniki dwóch ostatnich eliminacji mistrzostw...

Twórcy Cyberpunka oddali hołd Kenowi Blockowi

CD Projekt Red uhonorował zmarłego w tym roku Kena Blocka, umieszczając specjalny samochód w grze Cyberpunk 2077. Kierowca...

Rajd Chile BIOBIO 2023 – harmonogram

Rajd Chile
Rajdowe Mistrzostwa Świata przenoszą się do Ameryki Południowej! Już w ten weekend najlepsi kierowcy i piloci zmierzą...

WRC: Całe życie drudzy

WRC
Dramat Thierry'ego Neuvilla na drugim etapie Rajdu Akropolu sprawił, że jego marzenia o mistrzostwie WRC znów legły...

Mateusz Kaprzyk o włos od podium w ELMS

Jedyny Polak w wyścigach European Le Mans Series na belgijskim torze Spa-Francorchamps ponownie był jednym z najszybszych...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here