czwartek, 8 grudnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościChińczycy testowali magnetyczne drogi i lewitujące auta

Chińczycy testowali magnetyczne drogi i lewitujące auta

Czy po super szybkich magnetycznych pociągach pędzących ponad 500 km/h, przyszedł czas na magnetyczne samochody? W Chinach testowano magnetyczne drogi, nad którymi lewitowały samochody osobowe.

Chińscy naukowcy z Southwest Jiaotong University we współpracy z prowincjonalnym organem transportowym przeprowadzili testy magnetycznych dróg i przystosowanych do nich samochodów osobowych.

Rozwiązanie znane z szybkiej kolei Shinkansen, może zostać zastosowane w samochodach osobowych, w które w razie potrzeby mógłby być wmontowany system Maglev (system elektromagnetyczny stosowany w pociągach).

Testy odbyły się na specjalnie przystosowanym odcinku autostrady o długości 7,9 km w chińskiej prowincji Jiangsu. Według źródeł chińskich, na torze w Jiangsu przetestowano osiem samochodów, w tym dwa nowe, napędzane energią elektryczną o wadze do 2,8 tony. Podczas testu prędkości osiągnięto 230 km/h.

Samochody zostały odpowiednio zmodyfikowane, poprzez zamontowanie specjalnych magnesów na spodzie auta. Dzięki temu rozwiązaniu, lewitują one na wysokości około 35 mm od asfaltu.

Jak widać na poniższym filmie, naukowców czeka jeszcze bardzo dużo pracy przy magnetycznym systemie samochodowym i jest to nie lada wyzwanie, aby podróż lewitującym autem była co najmniej tak samo przyjemna, jak tym, którego koła toczą się normalnie po ziemi, nie wspominając o samym przystosowaniu dróg, które będzie nie zwykle skomplikowane, bardzo kosztowne i pracochłonne.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Tor Poznań ugości… wyścigi ciężarówek FIA ETRC

FIA ETRC
To już oficjalna wiadomość. Na Tor Poznań zawitają... wyścigi ciężarówek! Obiekt w wielkopolsce zostanie gospodarzem czwartej rundy...

Maserati odsłoniło Tipo Folgore – swój pierwszy, elektryczny bolid

Stało się. Maserati przeszło już na elektryczną, motorsportową stronę mocy. W Modenie pokazano światu malowanie elektrycznego bolidu...

Thierry Neuville przesiadł się do BMW M3 E30

Reprezentant Hyundaia nie może już doczekać się startu kolejnego sezonu WRC, więc aby nie wyjść z wprawy,...

60 Rajd Barbórka 2022 – action wideo

Zapraszamy na obszerne filmowe podsumowanie przejazdów podczas 60 Rajdu Barbórka 2022.

Oficjalnie, Ott Tanak wraca do M-Sportu

Ott
Białe plamy na mapie przyszłorocznego sezonu WRC zapełniają się coraz szybciej. M-Sport potwierdził, że Ott Tanak ponownie...

NAJPOCZYTNIEJSZE