wtorek, 11 maja, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona główna Aktualności Dacia Duster Motrio Cup po raz piąty

Dacia Duster Motrio Cup po raz piąty

Wysoka Grzęda Baja Drawsko rozpoczęła piąty sezon rywalizacji w ramach Dacia Duster Motrio Cup. W tym roku zawodnicy startujący Daciami zmierzą się w pięciu rundach pucharu, po raz drugi walcząc w ramach Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych o tytuł Mistrza Polski Dacia Duster Motrio Cup. Ten markowy puchar ma już swoje stałe miejsce w kalendarzu polskich rajdów terenowych, a wspólny wysiłek Motrio (Groupe Renault) i Hołowczyc Racing pozwolił na kontynuację tego cyklu pomimo pandemii.


Dacia Duster Motrio Cup 2021

W tym roku po raz piąty zostanie rozegrany rajdowy puchar Dacii Duster. Marka Motrio, która już od trzech sezonów jest sponsorem cyklu, w tym roku po raz drugi będzie sponsorem tytularnym Dacia Duster Motrio Cup. Motrio to francuska firma, marka części zamiennych dystrybuowanych przez Renault, przeznaczonych do samochodów różnych marek.

Jak co roku mentorem wszystkich uczestników i ambasadorem cyklu Dacia Duster Motrio Cup 2021 jest najwybitniejszy polski kierowca rajdowy – Krzysztof Hołowczyc. Obsługą techniczną Dacii również od 5 sezonów zajmuje się zespół Hołowczyc Racing.

Rywalizacja Dusterów z o wiele mocniejszymi autami startującymi w grupie T2 trwała do ostatnich kilometrów niezwykle wymagających tras drawskiego poligonu. Przygotowane przez Hołowczyc Racing Duster po raz kolejny udowodniły swoje walory w rajdach cross-country. Dowodem jest miejsce na podium załogi Grabowski/Binięda. Dodatkowo na 4 miejscu, ale z dokładnie takim samym czasem, finiszowała załoga Musiał/Siatkowski, o czym zadecydowały miejsca na poszczególnych
OS-ach. Kolejna runda Dacia Duster Motrio Cup to czerwcowy rajd Baja Wysoka Grzęda w Czarnem.

 

Ostateczna klasyfikacji zawodników startujących w Drawsku Pomorskim

Zwycięzcą pierwszej rundy DDMC została załoga Maciej Grabowski/Adam Binięda. Na drugim miejscu, z tym samym czasem co zwycięzcy, zostali sklasyfikowani Wojciech Musiał i Daniel Siatkowski. Trzecie miejsce zajęli Tadeusz Rzeżuchowski i Wojciech Jermakow. Różnice czasów pomiędzy tymi trzema załogami były minimalne: 15 s, co świadczy o wyrównanym poziomie i zaciętej walce do ostatnich metrów.

Czwarte miejsce zajęli debiutujący w Dacii jako załoga Andrzej Kalitowicz i Pascal Brodnicki, którzy zmagali się z kłopotami technicznymi. Na piątym sklasyfikowani zostali kolejni debiutanci – Dominik Jazic i Krzysztof Kuszewski, którzy od początku narzucili wysokie tempo i długo utrzymywali się na pozycji liderów, jednak z powodu awarii auta spadli na piątą pozycję. Mety nie osiągnęło rajdowe małżeństwo Mariusz i Sabina Pietrzyccy.

Obok zawodników startujących Dusterami w Mistrzostwach Polski przewidywane jest w tym sezonie rozpoczęcie cyklu Baja Poland Series skierowanego do zawodników bez licencji, ułatwiającego wejście w świat cross-country początkującym załogom.

Chciałbym przede wszystkim podziękować za dotychczasowy wkład i zaangażowanie marki Renault w organizację pucharu Dacii Duster w latach 2017-2020 – mówi Krzysztof Hołowczyc, ambasador Dacia Duster Motrio Cup. Przez te piękne cztery lata udało się nam wspólnie zbudować naprawdę atrakcyjny projekt w rozwijającej się dziedzinie sportów motorowych, jaką są rajdy terenowe. Pomimo ograniczeń, które niesie rok 2021 dla nas wszystkich, cieszę się, że będziemy dalej realizować puchar Dacia Duster Motrio Cup w dotychczasowej formule.

Nagrody

Nagrodą główną dla zwycięskiej załogi za wygranie całego cyklu Dacia Duster Motrio Cup 2021 jest start w wybranej eliminacji Pucharu Świata FIA w 2022 roku.

 

Dacia Duster

Uczestnicy Dacia Duster Motrio Cup ścigają się identycznymi samochodami na bazie seryjnych aut Dacia Duster z silnikami 1.5 dCi. Rajdową wersję Dustera charakteryzuje m.in. specjalnie zaprojektowane zawieszenie, które zapewnia doskonałe właściwości trakcyjne. Auto posiada również lekką konstrukcję, dobrze wyważone nadwozie i silnik Diesla o mocy podwyższonej do 130 KM i momencie obrotowym 280 Nm. Konstrukcja została opracowana i wykonana przez firmę Hołowczyc Racing.

Zawodnicy startują w grupie T2, w której są dopuszczone ograniczone modyfikacje techniczne. Dzięki temu rywalizacja nie wymaga gromadzenia dużych budżetów.

Seryjna odsłona Dacii Duster jest najpopularniejszym modelem marki, który kolejny rok z rzędu pozostaje liderem segmentu SUV i jest najchętniej wybieranym autem przez klientów indywidualnych.

 

Harmonogram Dacia Duster Motrio Cup 2021:

9-10.04.2021                     1 runda RMPST, 1 runda RPPST Wysoka Grzęda Baja Drawsko Pomorskie 2021

30.04-2.05.2021               2 runda RMPST, 2 runda RPPST             Baja Europe – anulowana

11-12.06.2021                   3 runda RMPST, 3 runda RPPST             Baja Wysoka Grzęda 2021

31.07-1.08.2021                4 runda RMPST, 4 runda RPPST             Rajd Polskie Safari 2021

26-29.08.2021                   5 runda RMPST, 5 runda RPPST             Baja Poland 2021

5- 7.11.2021                      6 runda RMPST, 6 runda RPPST             Raid of Champions (HUN)

Mat. pras. Renault Polska

Anna Michalska
Twórca portalu crosscountrypolska.pl, fanatyczka rajdów cross-country, licencjonowany sędzia sportu samochodowego i motocyklowego, kocha góry i podróże.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Najgorętsze sytuacje z 2 rundy Mistrzostw Włoch w Rallycrossie

W materiale najciekawsze sytuacja na torze podczas 2 rundy Mistrzostw Włoch w Rallycrossie - Rallycross Italia Castelletto...

Platinum 5. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza dla Felixa i Adriana Mroszczyka!

W ubiegły weekend Paweł "Felix" Danilczuk i Adrian Mroszczyk wygrali Platinum 5. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i...

Pierwsze trofeum Gosi Rdest w Alpine Europa Cup

Podczas drugiej rundy sezonu europejskiego pucharu Alpine, Gosia Rdest zaliczyła swój najlepszy start do tej pory. W...

Biało-czerwona we włoskiej Adrii. Czepiel wygrywa

Karol Czepiel został zwycięzcą drugiej rundy Karting Campionato Italiano czyli Kartingowych Mistrzostw Włoch, którą rozegrano na torze...

Polskie BMW M2 wkracza na tory

Na najbliższej rundzie Paweł Melon zaprezentuje swoje nowe auto do startów w Rallycrossie. Kierowca zapowiedział je w...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Fabia R5 vs Gaz 51, czyli estońska przygoda Zapały

Mariusz Zapała w niecodzienny sposób zakończył udział w Samsonas Rally Rokiskis. Mimo jednego zdarzenia to właśnie druga sytuacja sprawiła o zapadnięciu decyzji o wycofaniu...

„Felix” wystartuje w Tarmacu

Paweł „Felix” Danilczuk, który od dłuższego czasu przygotowuje się do powrotu na odcinki specjalne, opowiedział nam krótko o planach na sezon 2021. Znany wszystkim Felix...

Jak Kalle Rovanperä stracił podium w Monte Carlo

Po naprawdę świetnej jeździe Rovanperä ostatniego dnia Rajdu Monte Carlo 2021 zajmował 3. miejsce. Niestety, młody Fin popełnił błąd, który kosztował go podium. https://www.youtube.com/watch?v=5IqxI_zRx2A&ab_channel=RallyeRacing63

Stajnia Retrotechnology poszerza flotę o dwa Fiaty

Rybnicka stajnia od pewnego czasu buduje dział retro, w którym znalazły się już takie auta jak: Autobianchi A112 Abarth, Fiat 500 czy 126 p....