piątek, 29 września, 2023
Strona głównaAktualnościDAKAR 2022: Załogi Energylandii wciąż w czubie stawki!

DAKAR 2022: Załogi Energylandii wciąż w czubie stawki!

Załogi Cobant Energylandia Rally Team nie schodzą z podium Rajdu Dakar 2022! Na 5. etapie również nie zawiedli – Marek Goczał i Łukasz Łaskawiec zajęli 2 miejsce. Z kolei Michał Goczał i Szymon Gospodarczyk, pomimo problemów na trasie, utrzymali swoje 3 miejsce w generalce kategorii SSV. 

Tym razem w pojedynku braci Goczałów lepszym okazał się Marek. Starszy z braci wraz ze swoim pilotem Łukaszem Łaskawcem uplasował się na znakomitej drugiej pozycji, chociaż do punktu kontrolnego na 121 kilometrze to on znów dyktował tempo całej klasie SSV. Ostatecznie ich strata do zwycięzców na mecie tego wyjątkowo trudnego etapu wyniosła zaledwie 2 minuty i 33 sekundy.

Problemy spotkały dziś niestety zwycięzców wczorajszego etapu. Michał Goczał i Szymon Gospodarczyk aż dwa razy przebili oponę, dodatkowo mieli problemy nawigacyjne. Pocieszający jest fakt, że pomimo sporej straty czasowej duet Cobant Energylandia Rally Team utrzymał się na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej klasy SSV. Tym razem załogi mierzyły się na trasie ze startem i metą w Rijadzie. Odcinek specjalny miał długość 395 kilometrów, rozgrywany był głównie po kamieniach i wydmach.

To był bardzo długi dzień. Odcinek specjalny mierzył niemal 400 kilometrów i był bardzo skomplikowany nawigacyjnie. W pierwszej sekcji mieliśmy ogromne kamienie, to była taka trialowa przeprawa. Później jechaliśmy korytami rzek i przez wydmy. Duża część odcinka to znowu pełny gaz, ale mieliśmy naprawdę ciekawe, interesujące, techniczne fragmenty – opisał na szybko charakterystykę odcinka Marek Goczał.

– Czułem się dobrze, mieliśmy dobry feeling. Dojeżdżamy do mety na drugim miejscu, co na pewno jest powodem do zadowolenia. Jechaliśmy tyle, ile się dało. Daliśmy z siebie wszystko i to jest najważniejsze – zakończył starszy z braci reprezentujących barwy Cobant Energylandia Rally Team.

– To był dla nas bez wątpienia najtrudniejszy i najgorszy odcinek tegorocznego Dakaru. Złapaliśmy dwa kapcie i kilka razy zabłądziliśmy. Musimy szybko poukładać sobie pewne rzeczy w głowie i wrócić do walki jeszcze bardziej skoncentrowani. Chcemy walczyć o podium w tej imprezie i nie możemy sobie już pozwolić na błędy – mówił Michał Goczał.

– Jutro wracamy do walki. Mam nadzieję, że pech nas opuści. Jest mi przykro, ale na pewno się pozbieramy i damy z siebie wszystko – zakończył młodszy z braci Goczałów.

– 400 kilometrów ciężkiej przeprawy za nami. To był bardzo trudny nawigacyjnie etap. Kilka razy musieliśmy zawracać, szukać waypointów, nie wszystko wyglądało tak, jak moglibyśmy sobie tego życzyć. Najważniejsze jest to, że jesteśmy na mecie. Teraz jedziemy na biwak i przygotowujemy się do dalszej walki – podsumował Szymon Gospodarczyk, pilot Michała Goczała.

A już jutro zawodnicy zmierzą się na ostatnim odcinku specjalnym przed dniem przerwy. Etap po raz kolejny rozpocznie i zakończy się w stolicy Arabii Saudyjskiej, Rijadzie. Zawodnicy klasy SSV powalczą na odcinku specjalnym o długości 348 kilometrów.

Mat. pras. Cobant Energylandia Rally Team

Anna Michalska
Twórca portalu crosscountrypolska.pl, fanatyczka rajdów cross-country, licencjonowany sędzia sportu samochodowego i motocyklowego, kocha góry i podróże.

NOWOŚCI

Ostatni taniec – zapowiedź finału WORK STUFF Super S Cup 2023

Już w nadchodzący weekend 29-30 września nastąpi rozstrzygnięcie losów walki o tytuły w Wyścigowych Mistrzostwach Polski WORK...

Evans najszybszy na shakedownie w Chile

Wicemistrz klasyfikacji generalnej Rajdowych Mistrzostw Świata WRC Elfyn Evans uzyskał najlepszy czas czwartkowego odcinka testowego Rajdu Chile. Trasa...

Rajd Wisły – Jacek Jurecki wraca do Peugeota 208 R2

68. Rajd Wisły, finałowa runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2023 zgromadzi na starcie blisko 100 załóg (w...

NASCAR Cup Series intensyfikuje emocje związane z playoffami

Walka w fazie Playoff NASCAR Cup Series staje się coraz bardziej intensywna. Kolejne dwa wyścigi przyniosą rozstrzygnięcia...

Leonardo Górski Mistrzem Włoch!

W rozegranej ostatniej rundzie Mistrzostw Włoch na torze Franciacorta Leonardo Górski przypieczętował tytuł Mistrza Włoch. Rozgrywany w...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here