Damian Litwinowicz uhonorowany na gali PZM

Damian Litwinowicz odebrał statuetkę Polskiego Związku Motorowego za sukcesy na arenie międzynarodowej. Reprezentant Automobilklubu Wielkopolski został Mistrzem Europy w Rallycrossie.

25-latek zaledwie jednym punktem wywalczył tytuł Rallycrossowego Mistrza Europy FIA w kategorii RX3. Losy klasyfikacji sezonu zostały rozstrzygnięte dopiero w finale ostatniej rundy w niemieckim Estering.

Startujący za kierownicą Audi A1 zespołu Volland Racing Litwinowicz wygrał dwie pierwsze rundy sezonu 2023 na Węgrzech i w Portugalii, a dwie kolejne w Norwegii i Szwecji zakończył na drugim miejscu. Finał w Estering, gdzie poznaniak urwał koło po kolizji ze swoim rywalem do tytułu Espenem Isaksætrem, był jedyną rundą, której nie ukończył na podium.

Statuetki za sukcesy na arenie międzynarodowej odebrali podczas Ceremonii Zakończenia Sezonu Sportu Samochodowego także zawodnicy innych dyscyplin – rajdów samochodowych, rajdów terenowych oraz wyścigów samochodowych.

Podobają się Tobie nasze newsy? Obserwuj RALLY and RACE także na Google News.