sobota, 9 grudnia, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaAktualnościDrabent odnosi kluczowe zwycięstwo w walce o tytuł WORK STUFF Super S...

Drabent odnosi kluczowe zwycięstwo w walce o tytuł WORK STUFF Super S Cup

Jerzy Drabent odniósł zwycięstwo w pierwszym wyścigu finałowej rundy WORK STUFF Super S Cup na Torze Poznań. Przybliżył się tym samym do obrony mistrzowskiego tytułu.

Drabent rozpoczynał wyścig z trzeciej pozycji, lecz od razu wysforował się na czoło, wykorzystując fakt, że jego startujący obok rywal Adam Karkuszewski utknął za ruszającym z pole position Jackiem Cichopkiem.

Choć startujący gościnnie mistrz z sezonu 2019 nie zdobywa w ten weekend punktów, Drabent postanowił agresywnie bronić pierwszej lokaty, wykorzystując Cichopka jako bufor od goniącego go Karkuszewskiego.

Rybniczanin, dla którego liczyło się tylko zwycięstwo w wyścigu, nie ustępował w swoich atakach i w pewnym momencie wykorzystał błąd Drabenta na hamowaniu, by niemal zrównać się z liderem wyścigu. Aktualny mistrz nie dał się jednak wyprzedzić i przekroczył linię mety jako pierwszy, z przewagą 0,540 sekundy nad Cichopkiem. Karkuszewski finiszował niecałą sekundę za liderem, zgarniając punkty za drugie miejsce.

Za czołową trójką toczyła się równie zażarta walka pomiędzy Adamem Nojmanem i Damianem Stachowiakiem, który już na pierwszym okrążeniu wyprzedzili Tomasza Nojmana. Stachowiak podjął zdecydowaną próbę ataku na siódmym okrążeniu, wychodząc z «Uśmiechu Szatana». Nojman próbował zablokować mu drogę, lecz zrobił to zbyt późno i obrócił się wokół nosa rywala i wypadł z toru.

Zdecydowało to o losach walki o czwarte miejsce w piątkowym wyścigu na korzyść Stachowiaka. Po swojej wycieczce na pobocze, Nojman zdołał szybko powrócić do rywalizacji i nie stracił kolejnych pozycji. Dojechał na metę piąty, przed Tomaszem Nojmanem, Przemysławem Plucińskim, Pawłem Namysłowskim, Tomaszem Urbańskim i Konradem Milerem.

Finał walki o mistrzowski tytuł rozegra się w sobotę o 10 rano. Mający pięć punktów przewagi w klasyfikacji generalnej Karkuszewski nie może powiększyć swojego dorobku o więcej niż 11 punktów. Drugie miejsce na mecie lub trzecie z najszybszym okrążeniem wyścigu gwarantują Drabentowi drugi w karierze tytuł nawet w przypadku wygranej Karkuszewskiego.

P Nr Kierowca Rezultat
1 54 Jerzy Drabent 14 okr.
2 66 Jacek Cichopek + 0,540
3 83 Adam Karkuszewski + 0,939
4 23 Damian Stachowiak + 1,859
5 73 Adam Nojman + 6,235
6 95 Tomasz Nojman + 6,358
7 8 Przemysław Pluciński + 10,907
8 13 Paweł Namysłowski + 38,018
9 21 Tomasz Urbański + 58,478
10 93 Konrad Miler + 59,919

Podobają się Tobie nasze newsy? Obserwuj RALLY and RACE także na Google News.

Tomasz Kubiak
Tomasz Kubiakhttp://swiatwyscigow.pl
Redaktor naczelny ŚwiatWyścigów.pl, związany z RALLY and RACE od 2014 roku. Wyścigi to moja pasja.

NOWOŚCI

Dlaczego Przemek Szafrański tak przegrał mimo legendy Subaru

Za nami finał sondy programu "Duda vs Szafrański". Program TVN Turbo przyciągnął uwagę wielu miłośników rajdów, w...

Polscy zawodnicy nagrodzeni na Gali FIA

W piątkowy wieczór w Baku odbyła się coroczna gala rozdania nagród Międzynarodowej Federacji Samochodowej FIA na zakończenie...

Powiększony Inter Europol Competition w European Le Mans Series 2024

Zespół Inter Europol Competition powraca do European Le Mans Series w 2024 roku w powiększonym składzie, wystawiając...

Choinka z dostawą na dachu Subaru Impreza

Choinka Subaru Impreza
Macie już choinkę? Rallye-Magazine pokazuje jak dostarczyć ją przy pomocy Subaru Impreza. Nie róbcie tego w domu! Choinka...

Duda kontra Szafrański – wygrywa Mitsubishi Lancer Grzegorza Dudy

Duda kontra Szafranski - evo subaru
5 sezon programu telewizyjnego Duda kontra Szafrański wygrywa Grzegorz Duda ze swoim Mitsubishi "Evo". Fakt ten wspominamy,...

NAJPOCZYTNIEJSZE