sobota, 9 grudnia, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaAktualnościBracia Lempertowie z jednakową ilością punktów przed finałem 318is Cup PL

Bracia Lempertowie z jednakową ilością punktów przed finałem 318is Cup PL

Marcin Lempert odniósł swoje szóste zwycięstwo w sezonie 2023 318is Cup PL, które pozwoliło mu zrównać się w tabeli punktowej ze swoim bratem Arturem. Przed ostatnim wyścigiem sezonu trójka zawodników ma szanse na tytuł Mistrza Polski.

Marcin Lempert objął prowadzenie już w pierwszym zakręcie, wyprzedzając startującą z pole position Annę Bigos. Trzecią lokatę utrzymał Andrzej Skrzek przed Michałem Całkiem, natomiast Piotr Imbierowicz spadł z piątej na ósmą pozycję, na czym skorzystali m.in. Wojciech Smorawiński i ruszający z ósmego pola Artur Lempert.

Po objęciu prowadzenia, Marcin Lempert niezagrożony zmierzał do mety po wygraną. Najbliższym rywalem miał być dla niego Całek, który na czwartym okrążeniu wyprzedził Skrzeka, a następnie na siódmym kółku skutecznie zaatakował Bigos.

Jedyna kobieta w stawce wkrótce zaczęła znajdować się pod presją utraty podium na rzecz Skrzeka, lecz z odsieczą przyszedł jej Smorawiński, który zajął Skrzeka walką, a w końcu wyprzedził go na trzy okrążenia do mety. Przed końcem wyścigu Skrzek stracił jeszcze jedną pozycję na rzecz Artura Lemperta.

Siódmy był Rafał Kazana, finiszujący przed Piotrem Imbierowiczem i niepunktującym Karolem Wyką. Czołową dziesiątkę uzupełnił Szymon Nowak.

Przed ostatnim wyścigiem sezonu bracia Lempertowie są zrównani na poziomie 580 punktów i to pomiędzy nimi rozegra się walka o tytuł. Niewielkie szanse zachowuje jeszcze Michał Całek, który realnie traci do tej dwójki 78 punktów, przy 85 pozostałych do zdobycia w sobotę.

Podobają się Tobie nasze newsy? Obserwuj RALLY and RACE także na Google News.

Tomasz Kubiak
Tomasz Kubiakhttp://swiatwyscigow.pl
Redaktor naczelny ŚwiatWyścigów.pl, związany z RALLY and RACE od 2014 roku. Wyścigi to moja pasja.

NOWOŚCI

Dlaczego Przemek Szafrański tak przegrał mimo legendy Subaru

Za nami finał sondy programu "Duda vs Szafrański". Program TVN Turbo przyciągnął uwagę wielu miłośników rajdów, w...

Polscy zawodnicy nagrodzeni na Gali FIA

W piątkowy wieczór w Baku odbyła się coroczna gala rozdania nagród Międzynarodowej Federacji Samochodowej FIA na zakończenie...

Powiększony Inter Europol Competition w European Le Mans Series 2024

Zespół Inter Europol Competition powraca do European Le Mans Series w 2024 roku w powiększonym składzie, wystawiając...

Choinka z dostawą na dachu Subaru Impreza

Choinka Subaru Impreza
Macie już choinkę? Rallye-Magazine pokazuje jak dostarczyć ją przy pomocy Subaru Impreza. Nie róbcie tego w domu! Choinka...

Duda kontra Szafrański – wygrywa Mitsubishi Lancer Grzegorza Dudy

Duda kontra Szafranski - evo subaru
5 sezon programu telewizyjnego Duda kontra Szafrański wygrywa Grzegorz Duda ze swoim Mitsubishi "Evo". Fakt ten wspominamy,...

NAJPOCZYTNIEJSZE