Marczyk dominuje na drugiej niedzielnej pętli Rajdu Świdnickiego

Fot. Maciej Niechwiadowicz/RSMP

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk w Škodzie Fabii RS Rally2 wygrali wszystkie trzy odcinki specjalne drugiej pętli niedzielnego etapu Rajdu Świdnickiego. Zawodnicy Rajdowych Mistrzostw Europy powrócili na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Po zjeździe na pierwszy niedzielny serwis, prawie 14-sekundową przewagę nad drugą załogą mieli Grzegorz Grzyb i Adam Binięda w Škodzie Fabii Rally2 Evo. Ich najbliższymi rywalami byli bracia Jarosław i Marcin Szejowie, a Marczyk i Gospodarczyk zajmowali trzecie miejsce, tracąc do liderów już 16,3 sekundy.

Załoga z numerem 5 po wyjeździe na drugą pętlę ostatniego etapu szybko zabrała się do odrabiania strat. Na odcinku „Bystrzyca – Zagórze Śląskie” byli o sekundę szybsi od aktualnych mistrzów kraju, podczas kolejnej próby „Michałkowa – Rościszów” odrobili kolejne 1,7 sekundy, a przed zjazdem na ostatni serwis odrobili kolejne 3,7 sekundy na próbie „Kamionki – Miłków”. Na trzy odcinki specjalne przed końcem rajdu zredukowali więc swoją stratę do 9,6 sekundy, czyli niemal dokładnie tyle, ile mieli na początku dnia.

Grzyb i Binięda tylko na OS7 zajęli drugie miejsce. Na dwóch kolejnych próbach uzyskiwali odpowiednio czwarty i trzeci rezultat, w obu przypadkach ustępując załodze Jakub Matulka/Daniel Dumurski.

Objęli oni trzecie miejsce po OS8 i na serwis zjechali ze stratą dokładnie 10 sekund do Marczyka i Gospodarczyka, ale 8,5 sekundy przed braćmi Szeja. Pierwszą piątkę zamykają Łukasz Byśkiniewicz i Daniel Siatkowski, a w minucie straty mieszczą się jeszcze Łukasz i Tomasz Kotarba w Citroënie C3 Rally2.

Na ósmej pozycji niezmiennie podążają liderzy klasy NAT3 Jacek Sobczak i Michał Marczewski, a do czołowej dziesiątki przebili się też prowadzący w klasie 3 Hubert Kowalczyk i Jarosław Hryniuk w Renault Clio Rally3.

Ostatnia pętla 52. Rajdu Świdnickiego wystartuje o godzinie 14:24.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu, obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.