wtorek, 3 października, 2023
Strona głównaAktualnościFotofinisz w 318is Cup PL

Fotofinisz w 318is Cup PL

Michał Całek odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie 2023 cyklu 318is Cup PL. W niedzielnym wyścigu na Torze Poznań pokonał Marcina Lemperta różnicą zaledwie 0,068 sekundy.

Po zajęciu ósmego miejsca w sobotnim wyścigu, na pole position do niedzielnego startu ponownie ustawiła się Anna Bigos. Tym razem utrzymała prowadzenie w pierwszym zakręcie, choć próbował mu je odebrać Szymon Nowak. Obrócił się jednak w Uśmiechu Szatana i wrócił na środek toru, gdzie w jego samochód uderzyli zwycięzca pierwszego wyścigu Marcin Lempert oraz Przemysław Silski. Dla całej trójki był to koniec wyścigu.

Na tor wyjechał samochód bezpieczeństwa, lecz jeszcze przed ogłoszeniem neutralizacji na pierwsze miejsce wyszedł Michał Całek, ciągnąc za sobą Andrzeja Skrzeka i Artura Lemperta. Na czwartą lokatę przesunął się Karol Wyka w BMW E90, a Anna Bigos spadła aż na siódmą lokatę.

Po wznowieniu wyścigu na czwartym okrążeniu, Lempert wyprzedził Skrzeka, a następnie dogonił Całka i odebrał mu prowadzenie. Czołowa dwójka rozpoczęła zaciekły pojedynek do samego końca, który został rozstrzygnięty na mecie minimalną różnicą na korzyść Całka.

Skrzek podążał w bliskiej odległości za pierwszą trójką i finiszował niecałą sekundę za zwycięzcą, na trzeciej pozycji. Anna Bigos wzięła się za odrabianie strat z początku i przebiła się na czwartą lokatę na mecie, wykręcając przy tym najlepszy czas okrążenia niemal o sekundę lepszy od reszty stawki.

Rafał Kazana był piąty, przed Marcinem Wydrą i Piotrem Imbierowiczem, a czołową dziesiątkę uzupełnili Karol Wyka, Marcin Łysiak i Arkadiusz Sokołowski. Ze stratą jednego okrążenia do mety dojechał Piotr Kozieł.

Tomasz Kubiakhttp://swiatwyscigow.pl
Redaktor naczelny ŚwiatWyścigów.pl, związany z RALLY and RACE od 2014 roku. Wyścigi to moja pasja.

NOWOŚCI

Andrzej Dobosz spocznie na cmentarzu w Świdnicy

Dobosz
Rajdowy Dolny Śląsk pogrążony jest w żałobie. W piątek, 29 września pracownicy Automobilklubu Sudeckiego poinformowali o śmierci...

(Moto)Wizja Tygodnia – 2-9 października

Podkręcamy tempo na antenie Motowizji mimo rozpoczętej jesieni. Nie dość, że zakończymy kolejną rundę playoffów NASCAR, to...

Strzelanina sposobem na rozwiązanie sporu… klienta i właściciela serwisu

Stouts Auto
Do czego może posunąć się niezadowolony klient? Jak pokazuje niedawny przykład z Florydy, desperacja prowadzi do szalonych...

Porsche 911 GT3 R rennsport – kolejna torowa zabawka ze Stuttgartu

Porsche ma nową propozycję dla fanów szybkiej jazdy, którzy nie chcą się ścigać. Porsche 911 GT3 R...

Byśkiniewicz i Siatkowski rajdowymi Wicemistrzami Polski 2023

 Perfekcyjny, bezbłędny sezon i tytuł Wicemistrzów Polski – Łukasz Byśkiniewicz z Danielem Siatkowskim w doskonałych humorach i...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here