Osóbka z 50-punktową przewagą w Maluch Trophy

Kamil Osóbka odniósł zwycięstwo w niedzielnym wyścigu Maluch Trophy na Torze Poznań. To drugie zwycięstwo wicemistrza z poprzedniego roku w ten weekend, które dało mu 50-punktową przewagę w klasyfikacji generalnej.

Mistrz z poprzedniego sezonu Oskar Klimek nie dojechał do mety sobotniego wyścigu, lecz w niedzielnych kwalifikacjach uzyskał drugi czas i wszystko wskazywało na to, że będzie chciał rozpocząć odrabianie straty w punktacji. Nie pojawił się jednak na polach startowych, oddając zwycięstwo Osóbce – ten przejechał bardzo spokojny wyścig, pozwalając niemal całej stawce pozostać na tym samym okrążeniu.

Wobec braku rywalizacji w dywizji 2, pozostałe już nie rozczarowały. W dywizji 1 Grzegorz Socha pokonał Mirosława Jandułę o 0,660 sekundy, a kolejne pozycje zajęli Tomasz Koza, Jan Lewandowski i Michał Żaliński. Do mety nie dojechał Bartosz Wilk.

W dywizji 0 kibice na Torze Poznań byli świadkami kolejnego klasycznego pojedynku pomiędzy czołową dwójką poprzedniego sezonu – Jackiem Chojnackim i Markiem Kurzętkowskim. Na linii mety dzieliło ich tylko 0,169 sekundy, po czym Chojnacki mógł świętować drugie zwycięstwo w ciągu dwóch dni. Obok nich na podium pojawił się Piotr Małycha, który pokonał Jarosława Matuszaka i Marcina Ossowskiego. Jakub Dałek wycofał się w połowie wyścigu.