Fotorealistyczna grafika w F1 23? Potrzebujesz tylko karty graficznej za… 9000 zł

Marzy Ci się kariera czempiona Formuły 1, jednak zdajesz sobie sprawę że jest już za późno i brakuje Ci budżetu? Odpowiedzią jest simracing i F1 23. Jeśli dysponujesz odpowiednio mocnym komputerem, uzyskasz praktycznie… fotorealistyczną grafikę!

Jeden z twórców (publikujący pod pseudonimem DubStepZz) opublikował trwający ponad jedenaście minut film, prezentujący przerobioną przez niego „grę” EA Sports, F1 23. Choć dzieło studia Codemasters wygląda naprawdę porządnie, to projekt DubStepZza wynosi tę pozycję na zupełnie niespotykany poziom. Krótko mówiąc, YouTuber podkręcił parametry graficzne, uzyskując… istny fotorealizm. Wszystko za sprawą implementacji ray tracingu, dodania systemu ReShade, czy zaawansowanych zmian w oświetleniu oraz jakości cieni.

Zobacz teżPZM: „Naszym postulatem nie było wprowadzanie „monopolu”

Na materiale zobaczycie ujęcia z Australii, nocnego, deszczowego Singapuru, dość szarej Monzy, mokrej Suzuki (według nas to już czysty majstersztyk), Bahrajnu oraz Silverstone. Co istotne – każdy może zainstalować podobne modyfikacje na swój komputer. Oczywiście, jeśli dysponujecie odpowiednio mocnym sprzętem. Tak jak myśleliście, tanio nie będzie…

Do przeprowadzenia modyfikacji DubStepZz potrzebował karty graficznej RTX 4090. Taka karta (w zależności od wersji/dostawcy) wiąże się z wydaniem około 9000 złotych. Patrząc jednak na to ile przyjdzie wam zapłacić za „bilet” do bram F1… czas wybrać się do sklepu!

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 43. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.