GT3 Poland startuje w Poznaniu

Blisko 130 zawodników w całych zawodach i aż 16 samochodów w klasie D4, w której występują kierowcy ekipy GT3 Poland, zgłosiło się do rund Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, jakie rozegrane zostaną na Torze Poznań w dniach 10-12 lipca 2015.

Wyścigowy weekend na torze w Przeźmierowie zapowiada się gorąco. Oprócz wysokich temperatur zapowiadanych przez meteorologów z pewnością gorąco zrobi się na torze podczas wyścigów klasy D4, w której wystartuje Jarosław Budzyński i Stanisław Jedliński dysponujący Porsche 991 GT3 Cup.

Po dwóch rundach Budzyński jest liderem w klasie D4+3500, a za sobą ma Stanisława Jedlińskiego, który traci do lidera 10 punktów. Podczas najbliższych zawodów zespół GT3 Poland będzie musiał powalczyć z zawodnikami Lukas Motorsport Grzegorzem Moczulskim i Dominikiem Kotarbą Majkutewiczem, którzy zgłosili się również w Porsche.

– nastroje w zespole przed rundą krajowego czempionatu są bardzo dobre. W czwartek zaliczymy trening, a w piątek zaczynają się zawody od czasówek – mówi Bartosz Opioła, manager zespołu. Tym razem wybieramy się w okrojonym składzie. Walkę o tytuł Mistrza Polski stoczą Jarosław Budzyński i Stanisław Jedliński, którzy pojadą w klasie D4+3500. Zastanawiamy się również czy nie zgłosić się do rundy CEZ, która będzie rozgrywana podczas naszych zawodów.

Po dobrym występie w I i II rundzie WSMP, Stanisław za cel postawił sobie poprawę czasu uzyskanego pod koniec maja na 4 kilometrowym obiekcie. W drodze do wykonania tego zadania z pewnością pomoże mu regularność, na którą zespół położył nacisk. Rundy WSMP to również dobry trening dla zawodników GT3 Poland, którzy na koniec sezonu odbędą w Poznaniu swoje finałowe rundy.

 StanisB_w JedliDski

Jarosław Budzyński:

Jak przed każdymi zawodami jestem zadowolony, że mogę wsiąść do wyścigówki i ścigać się z kolegami. Ten wyjazd ograniczam jednak do minimum. To znaczy, że pojawię się w czasówce i wyścigach. Cel to zdobyć komplet punktów i spokojnie do końca sezonu dowieźć tytuł Mistrza Polski. Tak naprawdę nie muszę wygrać. Bardziej liczy się dla mnie bezpieczne dojechanie, bez zbędnych ataków, które mogą skończyć się rozbitym samochodem. Zobaczymy jakie będą warunki na najbliższy weekend, ale zapowiada się wspaniała pogoda. Cieszę się również, że oprócz mojego Porsche i Stanisława, na torze pojawią się samochody Lukas Motorsport. Sobotni jak i niedzielny wyścig pojadę na używanej oponie. To ma być spokojny weekend, z dużą dawką pozytywnych emocji sportowych, które wszyscy zawodnicy zgłoszeni do zawodów powinni zafundować kibicom, którzy pojawią się w Poznaniu na torze. Serdecznie zapraszam na 3 i 4 rundę WSMP, bo nie często można w Polsce oglądać blisko 120 samochodów w jednych zawodach.

Jarek BudzyDski

Harmonogram zawodów:

Piątek 10.07.2015

13:40 – 14:10 – kwalifikacje Q1

Sobota 11.07.2015

10:45 – wyścig nr 1 na dystansie 25 minut + 1 okrążenie

Niedziela 12.07.2015

9:20 – 9:50 – kwalifikacje Q2

13:25 – wyścig nr 2 na dystansie 25 minut + 1 okrążenie

 inf.pras.