Hubert Laskowski zadebiutuje w RSMP

Laskowski
fot. Hubert Laskowski - oficjalny profil Facebook

Hubert Laskowski wraca za kierownicę rajdówki. Osiemnastolatek pojawi się na oesach 52. Rajdu Świdnickiego… debiutując w Rajdowych Mistrzostwach Polski!

Od kilku dobrych lat nazwisko „Laskowski” towarzyszy praktycznie każdej konwersacji na temat przyszłości polskich rajdów, a osoba Huberta długo otwierała listę młodych talentów z potencjałem na osiągnięcie lokalnych i międzynarodowych sukcesów. Niestety, po wręcz atomowym starcie i kilku zagranicznych triumfach, kariera Laskowskiego wyraźnie zwolniła. Ze względu na problemy budżetowe Hubert zaliczył tylko trzy starty w sezonie 2023, by po  dłuższej niemocy w poszukiwaniu finansowania, sprzedać swoją Fiestę Rally3. Na szczęście obóz Huberta nie składa broni, czego efektem jest długo wyczekiwany, rajdowy „telegram”.

Laskowski pozytywnie zaskoczył swoich fanów i wszystkich, biało-czerwonych sympatyków jazdy na opis. Już oficjalnie, osiemnastolatek prowadzony przez Michała Kuśnierza postawi swoje pierwsze kroki w Mistrzostwach Polski, debiutując na oesach 52. Rajdu Świdnickiego! Tym samym Hubert zrealizuje swoją obietnicę o choćby epizodycznej przygodzie w RSMP.

Zobacz też: 52. Rajd Świdnicki 2024 – harmonogram, mapy odcinków

Hubert i Michał zmierzą się z odcinkami dolnośląskiego klasyka „uzbrojeni” w Forda Fiestę Rally4, przednionapędową konstrukcję udostępnioną przez rodzimy oddział M-Sportu. Dla osiemnastolatka będzie to już kolejne spotkanie z tą maszyną – w ostatnich latach pełnił bowiem rolę kierowcy rozwojowego, sprawdzając możliwości Fiesty na szutrach Sardynii.

Laskowski i Kuśnierz staną do walki w barwach PLON Rally Teamu, zaś obsługą rajdówki zajmie się stajnia C-Rally. Warto nadmienić, iż do drużyny dołączy Wojciech „Siemanko” Chuchała, który stanie się sportowym „opiekunem” Huberta. Niestety nie ogłoszono, czy Laskowski i Kuśnierz zawitają w RSMP na dłużej, czy będzie to tylko jednorazowa „akcja”. Mamy jednak nadzieję, iż ekipa Huberta ma w zanadrzu kolejne, równie miłe „telegramy”.

Laskowski z nadzieją na przyszłość

W sezonie 2023 Laskowski i Kuśnierz wzięli udział w jedynie trzech, oficjalnych imprezach. Premierowym startem był czerwcowy Tet Rajd Lipawy, zaliczany do kalendarza Mistrzostw Starego Kontynentu. Zespół z Dolnego Śląska nie był naturalnie zarejestrowany w stawce FIA ERC, widniejąc wyłącznie w tabeli drużyn dysponujących konstrukcjami Rally3. Polacy uplasowali się na drugiej pozycji, wyprzedzając Matulkę/Dymurskiego oraz Parysa/Sytego. Z szutrowego zwycięstwa cieszył się późniejszy czempion ERC3, Brytyjczyk Jon Armstrong.

Pod koniec września Laskowski i Kuśnierz zawitali do słoweńskiej Novej Goricy. Nasi rodacy obsługiwani przez stajnię Car Speed Racing wystartowali w jednej z rund czempionatu FIA ERT. Zajęli siódme miejsce w „generalce”, czwarte w klasyfikacji juniorskiej oraz trzecie w tabeli Rally3. Przede wszystkim, występ w 11. Mahle Rally Nova Gorica 2023 był okazją do sprawdzenia się z rówieśnikami jeżdżącymi w ramach oficjalnego programu FIA Rally Star.

Kampanię 2023 ukończył występ w estońskim Saaremaa Rally. Hubert i Michał uplasowali się na dziesiątej pozycji w „generalce”, stając również na najwyższym stopniu podium w klasie EMV3. Co zasługuje na odnotowanie, na jednym z odcinków specjalnych Laskowski okazał się szybszy od samego Otta Tanaka, jadącego w dużo mocniejszej Fieście… Rally2!

Wszystkie informacje o 52. edycji Rajdu Świdnickiego znajdziecie na stronie imprezy. Po więcej wieści z odcinków Rajdowych Mistrzostw Polski zapraszamy Was na rallyandrace.pl.

W Rally and Race cenimy sobie zdanie naszych czytelników. Zachęcamy Was do wyrażania własnych opinii i dyskusji w mediach społecznościowych. Jesteśmy też otwarci na wymianę argumentów. Wspólnie budujmy i wspierajmy społeczność kibiców oraz polski motorsport!