środa, 22 marca, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaInformacje prasoweKen Block - najbliżsi zadbają o jego dziedzictwo

Ken Block – najbliżsi zadbają o jego dziedzictwo

Rok 2023 zaczął się od kilku, ponurych wieści… Najsmutniejszą z nich było potwierdzenie doniesień o śmierci Kena Blocka. Ojciec projektu Gymkhana zmarł 2 stycznia, w wyniku ran odniesionych po wypadku na skuterze śnieżnym w stanie Utah. Dziś wiemy, iż pamięć o kultowym zawodniku nie zginie. Rodzina Amerykanina założyła odpowiednią fundację, i zapewnia o kontynuowaniu jego misji. Żona i córka Blocka będą także relacjonować swoje starty!

Od czasu tragicznej śmierci w stanie Utah, na oficjalnym profilu „Ken Block” na Facebooku nie pojawił się ani jeden wpis. Ten stan rzeczy zmienił się kilka godzin temu… W mediach społecznościowych założyciela marki DC Shoes dodano długi, niezwykle potrzebny post. Po pierwsze, rodzina i najbliżsi Kena podziękowali za wsparcie, kondolencje oraz ciepłe słowa.  Po drugie, zapewnili, że profile pozostaną aktywne, i służyć będą do publikowania treści z przeszłości, wspominek, czy niepublikowanych wcześniej zdjęć. Powstaną też odpowiednie relacje ze startów jego żony i córki, które zapewniły już o kontynuowaniu motorsportowej kariery. Najważniejszą kwestią jest powstanie fundacji 43 Institute. W skrócie, idea tego projektu zakłada zbieranie środków na wsparcie młodych i perspektywicznych kierowców.

Powstała już oficjalna strona internetowa fundacji, na której uruchomiono wpłatę datków.

Ken Block
fot. www.audi-mediacenter.com

Ken Block – pionier motoryzacyjnej zabawy

Ken Block był założycielem firmy DC Shoes, kierowcą fabrycznym amerykańskiego zespołu Subaru, pomysłodawcą marki Hoonigan i Hoonigan Racing. Był znany nie tylko zagorzałym fanom motoryzacji czy motorsportu – jego profesjonalne, kaskaderskie wyczyny w ramach Gymkhany oglądały miliony widzów. Wystartował także w ponad dwudziestu eliminacjach Rajdowych Mistrzostw Świata WRC. W sezonie 2013 dojechał na 7. miejscu w Meksyku, co było jego najlepszym wynikiem w karierze. W WRC występował głównie z ekipą M-Sportu.

Przez wiele lat próbował też walczyć o tytuł Rajdowego Mistrza Ameryki Północnej. Niestety, wielokrotnie przegrywał z Travisem Pastraną czy Davidem Higginsem, kolekcjonując wręcz tytuły wicemistrzowskie. Swoimi startami za kierownicą Subaru wyraźnie przyczynił się do propagowania japońskich maszyn jak i rajdów samochodowych w Stanach Zjednoczonych.

W ostatnim czasie Block dołączył do ruchu promującego elektryczną formułę motoryzacji, podpisując kontrakt z koncernem Audi. Owocem owej kooperacji była pierwsza w historii „Elecktrikhana”, w której Ken wystąpił za sterami Audi S1 Hoonitron. O jego czystej pasji do motorsportu może świadczyć fakt, iż jako jedna z nielicznych osób na świecie otrzymał możliwość poprowadzenia legendarnych, B-grupowych Audi z oficjalnego muzeum marki.

55-latek zostawił żonę, i osierocił trójkę dzieci. Tę wielką stratę poczuły też miliony fanów…

Carlo Abarth
31 marca 1949 roku założyłem przedsiębiorstwo motoryzacyjne sygnowane własnym nazwiskiem. Stworzyłem dziesiątki świetnych, pełnych duszy samochodów... A dzisiaj piszę dla Rally and Race. Nie tylko o maszynach z emblematem skorpiona na masce.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Bolid Schumachera z V10 na sprzedaż. Legendarne Ferrari F1-2000 trafi pod młotek

Bolid Schumachera F1-2000 trafi na aukcję
Bolid Schumachera po raz kolejny trafi na aukcję. Po sukcesie ostatniej licytacji, kolejny bolid wielokrotnego mistrza świata...

Greensmith nie zamierza spoczywać na laurach

Greensmith
Gus Greensmith powrócił na łono WRC w iście królewskim stylu. Po rozwiązaniu kontraktu z M-Sportem Brytyjczyk "spadł''...

Subaru Impreza 22B STi jako restomod. Niezwykły projekt

Subaru Impreza 22B STi jako restomod
Subaru Impreza 22B STi to jeden z najbardziej pożądanych modeli na rynku wtórnym. Jednak dostępność tych samochodów...

Wolff potwierdza odejście Mercedesa od koncepcji „zero sidepod”

Toto Wolff przyznał, że koncepcja samochodu Mercedesa określana mianem „zero sidepod” zostanie porzucona przez jego zespół, a...

Przygotowania do kluczowego sezonu Damiana Litwinowicza

Ubiegły sezon zakończony na drugiej pozycji w klasyfikacji Mistrzostw Europy zaostrzył wszystkim apetyty. Damian Litwinowicz jest już...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here