poniedziałek, 6 lutego, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościKJS Rajd Andrzejkowy - odpowiedź na jesienną nudę

KJS Rajd Andrzejkowy – odpowiedź na jesienną nudę

Dopada Was jesienna chandra i czujecie pustkę, która wypełnia rajdowe serca zaraz po zakończeniu sezonu? Odpowiedzią na Wasze potrzeby będzie KJS Rajd Andrzejkowy 2022, który podtrzymuje tradycję Konkursowej Jazdy Sportowej.

Niestety, dni stają się coraz krótsze, temperatury coraz niższe, a z dnia na dzień finiszuje coraz więcej motorsportowych czempionatów. Jednym słowem… kampania 2022 z wolna chyli się ku końcowi. Na szczęście, to wciąż nie koniec rajdowych emocji. Gdy królewskie czempionaty kończą bieg, możemy jeszcze liczyć na imprezy amatorskie. Sposobem na jesienną chandrę może być start w KJS Rajdzie Andrzejkowym – imprezie organizowanej przez Automobilklub Leszczyński. Cóż, konkursowa jazda sportowa wciąż ma się dobrze!

Biorąc pod uwagę ideę motorsportowych imprez amatorskich, regulamin andrzejkowych zmagań jest niezwykle prosty. Po pierwsze, do startu potrzebny jest zwykły, dopuszczony do ruchu samochód. Na wyposażeniu załogi muszą znaleźć się jedynie obowiązkowe kaski. Po drugie, największym zagrożeniem dla zgłoszonych drużyn jest… pomyłka w nawigacji. Trasa rajdu nie pozwala na osiągnięcie wysokich prędkości. Tu liczy się spryt, opanowanie, umiejętność stosowania podstawowych technik jazdy wyczynowej. Wyzwań nie zabraknie. Tradycyjnie, organizator przygotował dla zawodników pięć prób sportowych – „Lubonię”, „Garzyn”, „Stadion Smoczyka”, „Oczyszczalnię Henrykowo” i „Targowisko Holenderska”. Czeka nas więc naprawdę emocjonująca walka. Wstępnie udział zgłosiło dwadzieścia ekip.

fot. Automobilklub Leszczyński – oficjalny profil Facebook

Podtrzymać tradycję

W zeszłym roku, w ramach 28. Rajdu Andrzejkowego sklasyfikowano dwanaście duetów. Zwycięzcą imprezy został Piotr „Herbi” Rudzki, stały bywalec lokalnych turniejów. Drugie miejsce zajęli Tymoteusz Wojtczak i Pascal Petiot. Na najniższym stopniu podium stanął redaktor naczelny Rally and Race, Krzysztof Czechak. Prawy fotel redakcyjnego Subaru zajmował wtedy Tomasz Adamkiewicz. Możemy już zdradzić, że Krzysiek i Tomek znaleźli się na liście tegorocznej edycji i zawalczą o upragniony, andrzejkowy triumf! Liczymy, że mocny wynik w Lesznie będzie wyśmienitą, jesienną wróżbą przed arcyważnym startem naszej drużyny podczas 7. Rajdu Wikinga, finałowej eliminacji pucharu MSP Rally Trophy.

Przydatne adresy:

  • strona organizatora, Automobilklubu Leszczyński – link
  • profil Facebook Automobilklubu Leszczyński – link
  • formularz zgłoszeniowy – link
  • lista zgłoszonych załóg – link
  • regulamin uzupełniający imprezy – link

Automobilklub Leszczyński, poza Rajdem Andrzejkowym, organizuje również cykliczny, zimowy Rajd Yeti. Pomimo licznych problemów i pandemicznych restrykcji w ostatnich latach, obie imprezy przetrwały próbę czasu, podtrzymując lokalną, rajdową tradycję. Tegoroczną, 45. edycję zimowego klasyka w Lesznie opisywaliśmy na łamach naszego kwartalnika. Dokładny reportaż znajdziecie w 37. wydaniu magazynu Rally and Race.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby przenieść umiejętności z symulatora na prawdziwe tory oraz odcinki specjalne. Najlepiej odnajduje się w roli komentatora, z czym chce związać swoją dziennikarską przyszłość.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Jeremy Clarkson – kompilacja dzwonów świeżo upieczonego dziadka [wideo]

Jeremy Clarkson dzwony crash compilation
Jeremy Clarkson - postać, ikona, celebryta. Kiedyś po incydencie na planie "wyleciał" z BBC, ostatnio wyrzucił go...

Ronde di Andora – dwanaście lat od wypadku, po którym zamarła cała Polska

Ronde di Andora
6 lutego 2011 roku Polska po prostu zamarła. W mediach pojawiły się pierwsze informacje o bardzo poważnym...

Williams zaprezentował matowe barwy FW45 na sezon 2023 F1

Zespół Williams Racing odsłonił barwy swojego samochodu na sezon 2023 F1podczas prezentacji w Grove. Tegoroczny projekt obejmuje...

M-Sport wciąż walczy o Sebastiena Loeba

Choć dawno temu wybrano już ostateczne składy osobowe na sezon 2023, M-Sport nie składa broni. Ekipa Malcolma...

Race of Champions dla kierowców amatorów, zakończenie sezonu ze sportową jazdą w tle

Auto Koło Centrum zaprasza na sportowe zakończenie sezonu 2022. Rozdanie nagród dla najlepszych kierowców ubiegłego sezonu połączone...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here