KJS Rajd Andrzejkowy – odpowiedź na jesienną nudę

452
KJS
fot. Automobilklub Leszczyński - oficjalny profil Facebook

Dopada Was jesienna chandra i czujecie pustkę, która wypełnia rajdowe serca zaraz po zakończeniu sezonu? Odpowiedzią na Wasze potrzeby będzie KJS Rajd Andrzejkowy 2022, który podtrzymuje tradycję Konkursowej Jazdy Sportowej.

Niestety, dni stają się coraz krótsze, temperatury coraz niższe, a z dnia na dzień finiszuje coraz więcej motorsportowych czempionatów. Jednym słowem… kampania 2022 z wolna chyli się ku końcowi. Na szczęście, to wciąż nie koniec rajdowych emocji. Gdy królewskie czempionaty kończą bieg, możemy jeszcze liczyć na imprezy amatorskie. Sposobem na jesienną chandrę może być start w KJS Rajdzie Andrzejkowym – imprezie organizowanej przez Automobilklub Leszczyński. Cóż, konkursowa jazda sportowa wciąż ma się dobrze!

Biorąc pod uwagę ideę motorsportowych imprez amatorskich, regulamin andrzejkowych zmagań jest niezwykle prosty. Po pierwsze, do startu potrzebny jest zwykły, dopuszczony do ruchu samochód. Na wyposażeniu załogi muszą znaleźć się jedynie obowiązkowe kaski. Po drugie, największym zagrożeniem dla zgłoszonych drużyn jest… pomyłka w nawigacji. Trasa rajdu nie pozwala na osiągnięcie wysokich prędkości. Tu liczy się spryt, opanowanie, umiejętność stosowania podstawowych technik jazdy wyczynowej. Wyzwań nie zabraknie. Tradycyjnie, organizator przygotował dla zawodników pięć prób sportowych – „Lubonię”, „Garzyn”, „Stadion Smoczyka”, „Oczyszczalnię Henrykowo” i „Targowisko Holenderska”. Czeka nas więc naprawdę emocjonująca walka. Wstępnie udział zgłosiło dwadzieścia ekip.

fot. Automobilklub Leszczyński – oficjalny profil Facebook

Podtrzymać tradycję

W zeszłym roku, w ramach 28. Rajdu Andrzejkowego sklasyfikowano dwanaście duetów. Zwycięzcą imprezy został Piotr „Herbi” Rudzki, stały bywalec lokalnych turniejów. Drugie miejsce zajęli Tymoteusz Wojtczak i Pascal Petiot. Na najniższym stopniu podium stanął redaktor naczelny Rally and Race, Krzysztof Czechak. Prawy fotel redakcyjnego Subaru zajmował wtedy Tomasz Adamkiewicz. Możemy już zdradzić, że Krzysiek i Tomek znaleźli się na liście tegorocznej edycji i zawalczą o upragniony, andrzejkowy triumf! Liczymy, że mocny wynik w Lesznie będzie wyśmienitą, jesienną wróżbą przed arcyważnym startem naszej drużyny podczas 7. Rajdu Wikinga, finałowej eliminacji pucharu MSP Rally Trophy.

Przydatne adresy:

  • strona organizatora, Automobilklubu Leszczyński – link
  • profil Facebook Automobilklubu Leszczyński – link
  • formularz zgłoszeniowy – link
  • lista zgłoszonych załóg – link
  • regulamin uzupełniający imprezy – link

Automobilklub Leszczyński, poza Rajdem Andrzejkowym, organizuje również cykliczny, zimowy Rajd Yeti. Pomimo licznych problemów i pandemicznych restrykcji w ostatnich latach, obie imprezy przetrwały próbę czasu, podtrzymując lokalną, rajdową tradycję. Tegoroczną, 45. edycję zimowego klasyka w Lesznie opisywaliśmy na łamach naszego kwartalnika. Dokładny reportaż znajdziecie w 37. wydaniu magazynu Rally and Race.