wtorek, 3 października, 2023
Strona głównaAktualnościLista zgłoszeń - FIA CEZ i Mistrzostwa Polski Rallycross Słomczyn

Lista zgłoszeń – FIA CEZ i Mistrzostwa Polski Rallycross Słomczyn

Przed nami połączona runda Mistrzostw Polski Rallycross oraz FIA CEZ Rallycross na Autodromie Słomczyn. Znamy już listę zgłoszeń do zbliżających się zawodów. Na starcie pojawi się 87 zawodników.

W najmocniejszej klasie SuperCars połączonej z SC Light będzie rywalizować 6 kierowców. Zbyszek Staniszewski z powodu nieobecności jego największego rywala będzie miał „łatwe” punkty, aby obronić tytuł w cyklu FIA CEZ. Do walki powraca Michał Kos w Mitsubishi Lancerze. Ponownie w Słomczynie zobaczymy pierwszy w Świecie projekt rallycrossowego GR Yarisa.

Zobacz: pełna lista zgłoszeń na 6 rundę MPRC i FIA CEZ – Autodrom Słomczyn

W SuperNational dojedzie do ciekawej batalii zaciekłych rywali czyli Romana Castorala i Jakuba Kowalczyka. Kierowcy w ubiegłych latach walczyli o setne sekundy. Po krótkiej przerwie zobaczymy kto będzie szybszy. Castoral walczy również o tytuł Mistrza Polski. Kuba w tym roku startuje wybiórczo więc dla niego najważniejszy będzie wynik najbliższych zawodów.

Zobacz także: 6 runda Mistrzostw Polski i FIA CEZ Rallycross – harmonogram i ceny biletów

Kolejną ciekawą rywalizację w SuperNational będzie obserwować w SN+2000. Tutaj polska reprezentacja jest bardzo mocna i na wysokim europejskim poziomie. Łukasz Zoll, Daniel Krzysiak, Halk, Gigi oraz Piotr Budzyński bedą walczyć kolejny raz o zwycięstwo. Do walki może włączyć się Węgier Tibor Vamosi, który przyjechał po cenne punkty w FIA CEZ.

W RWD Cup na tor powraca Jarosław Frydrych. Kierowca przez pierwszą część sezonu rywalizował, ale na pisma odnośnie wykluczenia z zeszłorocznych zawodów. Frydrych odzyskał punkty i tym samym zdobył z opóźnieniem tytuł Mistrza Polski 2022. Zobaczymy jak po takiej przerwie poradzi sobie na torze. Rywale są już rozjeżdżeni i skupieni na walce o cenne punkty. Na kolejny sukces na pewno liczy Igor Sokulski, który do Słomczyna przyjedzie jako lider klasyfikacji generalnej. Drugi Mariusz Szczepański będzie na pewno próbował odzyskać prowadzenie. Obaj kierowcy są bardzo szybcy w Słomczynie więc zapowiada się walka do ostatnich metrów finału.

W drugiej pucharowej klasie czyli Seicento Cup będziemy świadkami ciągu dalszego w pogoni za Bartłomiejem Mireckim, który jak na razie wyraźnie prowadzi w klasyfikacji generalnej. Młodzi zawodnicy coraz odważniej rozpychają się w wynikach, w przenośni jak i dosłownie. W Słomczynie nasze oczy będą zwrócone miedzy innymi na Juliana Śmiechowskiego, Wiktora Dudka czy Jakuba Kabata. Ale urokiem Rallycrossu jest jego nieprzewidywalność. Dlatego nie odważymy się typować zwycięzcę w tak wyrównanej klasie.

Uzupełnieniem rywalizacji będą Crosskarty. Szutrowe bolidy, które wykręcają czasem najlepsze czasy z całej stawki. Tutaj trwa zażarta walka o prowadzenie Macieja Laskowskiego i Adama Milana. W stawce Crosskartów pojawi się także gościnnie Robert Mazurkiewicz.

Jesteśmy już na ostatniej prostej do wyścigowego weekendu 16 i 17 września na Autodromie Słomczyn. Przed zawodnikami jeszcze treningowy czwartek. A w sobotę o 9:00 rozpocznie się Rallycrossowa rywalizacja.

Alan Pabiańczykhttp://rallyandrace.pl
Miłośnik sportów samochodowych. Szczególnie rajdów historycznych. Jak tylko może jest na odcinkach rajdów Mistrzostw Polski czy imprez amatorskich.

NOWOŚCI

Andrzej Dobosz spocznie na cmentarzu w Świdnicy

Dobosz
Rajdowy Dolny Śląsk pogrążony jest w żałobie. W piątek, 29 września pracownicy Automobilklubu Sudeckiego poinformowali o śmierci...

(Moto)Wizja Tygodnia – 2-9 października

Podkręcamy tempo na antenie Motowizji mimo rozpoczętej jesieni. Nie dość, że zakończymy kolejną rundę playoffów NASCAR, to...

Strzelanina sposobem na rozwiązanie sporu… klienta i właściciela serwisu

Stouts Auto
Do czego może posunąć się niezadowolony klient? Jak pokazuje niedawny przykład z Florydy, desperacja prowadzi do szalonych...

Porsche 911 GT3 R rennsport – kolejna torowa zabawka ze Stuttgartu

Porsche ma nową propozycję dla fanów szybkiej jazdy, którzy nie chcą się ścigać. Porsche 911 GT3 R...

Byśkiniewicz i Siatkowski rajdowymi Wicemistrzami Polski 2023

 Perfekcyjny, bezbłędny sezon i tytuł Wicemistrzów Polski – Łukasz Byśkiniewicz z Danielem Siatkowskim w doskonałych humorach i...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here