Łodzianka na mecie Rajdu Dakar!

8
Foto: Proxcars TME Rally Team / Actiongraphers

Pierwszy raz w historii łodzianka ukończyła Rajd Dakar! Magdalena Zając wraz z zespołem Proxcars TME Rally Team zajęła 45. miejsce w kategorii Ultimate i pierwsze miejsce w klasie T 1.1.

 

Jeszcze przed wyjazdem do Arabii Saudyjskiej Magdalena Zając przekonywała, że celem na tegoroczny Rajd Dakar jest jego ukończenie. Po czternastu dnich rywalizacji cel ten został zrealizowany. Zespół Proxcars TME Rally Team przejechał metę Rajdu Dakar 2024. – Jesteśmy szczęśliwi, że startując drugi raz w historii udało nam się go przejechać. W opinii większości zawodników był to najtrudniejszy Dakar w Arabii Saudyjskiej – mówi Magdalena Zając, kierowca zespołu Proxcars TME Rally Team. – W naszej kategorii Ultimate wystartowało łącznie 70 ekip. Na mecie finalnie zameldowało się 55 zespołów.  My w tej klasyfikacji zajęliśmy 45. miejsce i pierwsze w klasie T1.1.

Foto: Proxcars TME Rally Team / Actiongraphers

Jesteśmy mega dumni z „Kici”, która pomimo tego, że codziennie na odcinkach przechodziła przez prawdziwe piekło, to dzielnie dowiozła nas do mety pokonując wszytkie trudy tegorocznej edycji  – dodaje Magdalena Zając. – Osiągnięcie tak dużego sukcesu nie byłoby możliwe gdyby nie zaangażowanie całego zespołu Proxcars TME Rally Team. „Maniek” i „Kicia” już w porcie, a my powoli wracamy do domu. Dziękujemy wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki. – powiedziała po zakończeniu Rajdu Dakar kierowca Proxcars TME Rally Team.

Zespół Proxcars TME Rally Team w liczbach podczas Rajdu Dakar 2024:

  • 8 tysięcy przejechanych kilometrów,
  • 3500 zużytego paliwa,
  • 30 sztuk zmienionych opon,

Zespół rajdowy Proxcars TME Rally Team wspiera łódzka firma Transfer Multisort Elektronik, która znana jest z tego, że od wielu lat angażuje się w różnego rodzaju projekty, w tym projekty sportowe. Skąd pomysł na współpracę z zespołem rajdowym?

Bardzo dobrze sytuację oddaje moja maksyma życiowa, że jeśli dla jakiejś sprawy nie warto umierać to nie warto dla niej żyć. Tutaj zespół udawadnia, że to jest ich główny cel a my uwielbiamy spełniać marzenia i wspierać te marzenia. My uwielbiamy projekty, w których ludzie dają z siebie sto procent zaangażowania a w tym przypadku o tym mówimy. – powiedział tuż przed startem Rajdu Dakar 2024 Andrzej Kuczyński, Członek Zarządu ds. operacyjnych TME. – Dodatkowo jako TME angażujemy się w projekty zarówno o zasięgu lokalnym, jak i globalnym a współpraca z Proxcars TME Rally Team jest właśnie projektem globalnym – dodał Andrzej Kuczyński.

Foto: Proxcars TME Rally Team / Actiongraphers