Lucy Block (żona Kena Blocka) na trasie Pikes Peak 2023 (onboard)

Lucy Block

Lucy Block – żona Kena Blocka pięknie kontynuuje sportowego ducha, który jest czymś już na stałe przypisanym do jej nazwiska. 25 czerwca pojechała w kultowym wyścigu Pikes Peak!

Lucy Block w Pikes Peak wystartowała samochodem zgłoszonym pod nazwą 2024 SIERRA ECHO Block Edition by Hypercraft. Sprawdźcie poniższy onboard, na którym jedna rzecz może Was zdziwić… Dźwięk! To nie jest podłożona omyłkowo ścieżka dźwiękowa z wyjącym na ulicy alarmem kopniętego w koło nudnego kombi, a faktyczny dźwięk wydawany przez auto wspinającego się na kultowy szczyt. Mowa bowiem o samochodzie elektrycznym, który emituje sygnały mające na celu ostrzegać pieszych. Parametry podawane dla tego sprzętu to moc: 300 bhp (225 kW) i 500 Nm momentu obrotowego. Ważnym parametrem są tutaj też baterie, które muszą pozwolić na przejechanie 19.99 km po 156 zakrętach, pod… Duuużym obciążeniem! W tym przypadku mówimy o zapasie 18.6 kWh.

Czas jaki osiągnęła Lucy Block w 101st Running of The Broadmoor Pikes Peak International Hill Climb to 11:25.315.

Najlepszym wynikiem dnia było 8:40.080, ten wynik wykręcił Robin Shute w pojeździe Wolf TSC-FS. Aktualnie najlepszym czasem osiągniętym na tej trasie jest 07:57.148 i wyśrubował go Romain Dumas w elektrycznym Volkswagenie I.D.

Lucy Block onboard – Pikes Peak 2023:

 

Przypominamy, że Ken Block zginął tragicznie 2 stycznia. Jego odejście jest ogromną stratą dla rodziny, środowiska motoryzacyjnego, ale także wszystkich interesujących się wszelakimi sportami ekstremalnymi. Jego nazwisko zna każdy, zarówno pasjonat rajdów, jak i motocrossu czy deskorolki. To legenda, której dziedzictwo kontynuuje najbliższa rodzina, co z pewnością będziemy śledzić na rallyandrace.pl