Matysiak i Galanty obronili koronę Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej

194
Matysiak
fot. Maciej Niechwiadowicz

Mistrzowie 2022, mistrzowie 2023! Dawid Matysiak i Jarek Galanty w pięknym stylu obronili mistrzowski tytuł Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej. Duet mocarnego BMW „Rally1” zatriumfował w klasyfikacji generalnej RMPZ, dominując również w grupie RWD.

W sezonie 2023 rozegrano pięć rund Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej. Były to 48. Rajd Monte Karlino, 12. Rajd Koszaliński, 1. Rally and Race Rajd Jarociński, 6. Betowsko Gonba (Bytowska Gonitwa) oraz 4. Rajd Wilka. Puchar RMPZ rozgrywany jest w formacie SKJS, a poza punktami za pozycje na mecie, dopisywane też są „oczka” za power stage.

Tak jak i przed rokiem, z tytułów Mistrzów Polski Zachodniej cieszyli się Dawid Matysiak i Jarosław Galanty. Załoga piekielnie mocnego BMW „Rally1” wystartowała we wszystkich rundach tegorocznej kampanii. Mimo tylnego napędu, drużyna Matysiak Rally Team jak równy z równym walczyła z konstrukcjami napędzanymi na obie osie. Załoga z Chojnic zatriumfowała w jednej rundzie (12. Rajd Koszaliński), zdobyła dwa srebra i dwa brązy. Ostatecznie na swoim koncie zgromadzili aż 132 punkty. Drugie miejsce zajęła rodzinna drużyna Wojnowski/Wojnowski. Krzysztofa i Witolda zatrzymały awarie ich samochodu. Najniższy stopień „zachodniego” podium wywalczyli Michał Mierniczak i Marek Sadurski.

Matysiak i Galanty zdominowali klasę RWD, kończąc kampanię z kompletem zwycięstw. Wojnowscy zatriumfowali w klasie 4, grupa 3. padła łpem Łukasza Kasprzyka i Dawida Jędrzejewskiego, w „dwójce” zwyciężyli Adrian/Korthals, w „jedynce” Małek/Kwidzyński. Wśród zespołów najlepsi okazali się podopieczni Automobilklubu Morskiego, którzy o… jeden punkt pokonali zawodników organizatora cyklu z Automobilklubu Koszalińskiego.

 

Klasyfikacja generalna RMPZ 2023

Klasyfikacja generalna:
1. Dawid Matysiak / Jarosław Galanty
2. Krzysztof Wojnowski / Witold Wojnowski
3. Michał Mierniczak / Marek Sadurski
4. Krystian Itrich / Adam Hering
5. Paweł Kiełbasa / Marcin Chromiński

Klasa 1:

1. Paweł Malek / Piotr Czajka
2. Adam Jurczyk / Sławomir Milewicz
3. Artur Kowalik / Rafał Chyliński
Klasa 2:
1. Mateusz Adrian / Jakub Korthals
2. Kamil Zaroda / Agnieszka Paszkiewicz
3. Paweł Dawidowicz / Jacek Wojtas
Klasa 3:
1. Łukasz Kasprzyk / Dawid Jędrzejewski
2. Mateusz Szałas / Kacper Szałas
3. Damian Kopeć / Mikołaj Groszewicz
Klasa 4:
1. Krzysztof Wojnowski / Witold Wojnowski
2. Michał Mierniczak / Marek Sadurski
3. Jakub Frąszczak / Paulina Marzec
Klasa RWD:
1. Dawid Matysiak / Jarosław Galanty
2. Robert Donaj / Monika Szczepańska
3. Krystian Itrich / Adam Hering
Klasyfikacja klubowa:
1. Automobilklub Morski
2. Automobilklub Koszaliński
3. Automobilklub Bydgoski

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 41. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.