środa, 27 września, 2023
Strona głównaNA TOPIEMcLaren z mistrzowskim malowaniem na Grand Prix Monako

McLaren z mistrzowskim malowaniem na Grand Prix Monako

Zespół McLaren zaprezentował specjalne malowanie swojego modelu MCL60, które będzie wykorzystane podczas zbliżającego się Grand Prix Monako. Inspiracją dla brytyjskiego zespołu jest zdobycie tzw: potrójnej korony z motorsporcie.

W ramach przypadającego w tym roku 60-lecia zespołu z Woking, McLaren podczas Grand Prix Monako ma zamiar uhonorować swoje największe sukcesy w sporcie motorowym. Trzy główne kolory na bolidzie odnoszą się do potrójnej korony, czyli wygrania trzech najbardziej prestiżowych wyścigów w motorsporcie, czyli Le Mans 24, Indy 500 i Grand Prix Monako.

McLaren swoją kolorystyką ma zamiar uhonorować wygrane w 1974 roku z Johnnym Rutherfordem za kierownicą podczas Indy 500, Grand Prix Monako z 1984 roku, gdzie za sterem siedział Alain Prost, a także Le Mans z 1995 roku, gdzie w składzie zwycięskiej drużyny jeździli JJ Lehto, Yannick Dalmas i Masanori Sekiya.

Pomarańczowy kolor w tylnej części hołd dla modelu M16C/D McLarena, który zwyciężył w Indy 500. Lodowato biały środek symbolizuje MP4/2 Alaina Prosta, który wygrał Grand Prix Monako w 1984 roku. Przód samochodu jest wykończony na czarno w hołdzie dla F1 GTR, który wygrał 24-godzinny wyścig Le Mans w pierwszej próbie McLarena.

Fot. McLaren

McLaren będzie jeździł w prezentowanym malowaniu również podczas przyszłotygodniowego Grand Prix Hiszpanii na torze w Barcelonie w dniach 2-4 czerwca: „Zdobywając największe osiągnięcie w sporcie motorowym, czyli wygrywając potrójną koronę, z dumą świętujemy bogatą historię McLaren Racing specjalnymi barwami podczas Grand Prix Monako 2023” – powiedział CEO McLarena Zak Brown. „Zgodnie z naszymi obchodami 60. rocznicy i uhonorowaniem dziedzictwa Bruce’a McLarena, wyjątkowe malowanie jest hołdem dla trzech zwycięstw, które składają się na potrójną koronę”.

Podekscytowani nadchodzącymi wydarzeniami są kierowcy zespołu, dla których będzie to niezwykłe wyróżnienie móc poprowadzić samochód McLarena ulicami księstw Monako w specjalnie zaprojektowanym malowaniu: „Uczestnictwo w obchodach 60-lecia McLaren Racing i połączenie trzech ikonicznych zwycięskich barw McLarena w jedno na Grand Prix Monako 2023 będzie wyjątkowym momentem dla całego zespołu” – powiedział Lando Norris. „McLaren ma imponujący rekord w Monte Carlo, a z mojego osobistego doświadczenia, podium w wyścigu 2021 było ogromnym zaszczytem. Będziemy ostro ścigać się świetnie wyglądającym samochodem, aby uczcić Bruce’a McLarena i niesamowitą spuściznę zespołu”.

Oscar Piastri również nie może doczekać się jazdy w dedykowanym malowaniu, a dodatkowo będzie to pierwsze Grand Prix Monako dla Austrlijczyka: „Malowanie Triple Crown wygląda niesamowicie i nie wyobrażam sobie lepszego sposobu na przeżycie mojego pierwszego Grand Prix Monako, jako kierowca Formuły 1 z McLaren Racing. Bruce McLaren był zwycięzcą w Monte Carlo w 1962 roku, a zespół McLarena ma tak bogatą historię w Grand Prix Monako. Będę niesamowicie dumny, stojąc na starcie w MCL60, w tych samych kolorach co trzy samochody wyścigowe, które zdobyły potrójną koronę”.

Dariusz Szymczak
Sensei na macie i senpai w środowisku Formuły 1. Nikt mnie nie przekona, że czerwony nie jest najszybszym kolorem na świecie.

NOWOŚCI

Podwójny pożar BMW Bartosza Ostałowskiego na DMP w Poznaniu

Finałowa runda Driftingowych Mistrzostw Polski na torze Poznań była niezwykle pechowa dla Bartosza Ostałowskiego. Jego BMW aż...

F1, WRC, RSMP w telewizji publicznej? Kibicu, wypełnij formularz KRRiT

KRRiT
Formuła 1, Rajdowe Mistrzostwa Świata, a może RSMP lub WSMP w... publicznej telewizji, całkowicie za darmo? Taki...

Harmonogram WSMP 9 i 10 – Tor Poznań

WSMP
Sezon ma się ku końcowi także w WSMP. Po wizycie na Słowacji Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski wracają...

SuperOES IX Runda – Tor Kielce – action wideo

Kompilacja wszystkich najciekawszych przejazdów IX rundy SuperOesu na torze Kielce. Na tej rundzie kierowcy jechali w najbardziej...

68. Rajd Wisły – Harmonogram imprezy

Rajd Wisły
To jest już koniec - kolejny sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski powoli dobiega końca. Została nam tylko...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here