Mini Max w Legnicy – zapowiedź

Automobilklub Dolny Śląsk organizuje amatorskie wyścigi samochodowe pod patronatem prezydenta miasta Legnicy. Mini Max o Puchar Prezydenta Miasta Legnicy odbędzie się 29 września na terenie legnickiego lotniska.

Zawody będą odbywały się na 2.5 km trasie wyznaczonej na płycie lotniska. Trasa jest bardzo ciekawa i zróżnicowana. Możemy spodziewać się bardzo emocjonujących przejazdów, ze zmianą tempa pomiędzy partiami krętymi i technicznymi oraz typowo szybkościowymi. Dodatkowym atutem naszych zawodów będzie niewątpliwie profesjonalny pomiar czasu za pomocą fotokomórek z podglądem na żywo.

Mini Max to zawody skierowane do amatorów ścigania, aby wystartować wystarczy prawo jazdy, samochód z aktualnymi badaniami technicznymi, ubezpieczeniem OC i NNW oraz podstawowym wyposażeniem bezpieczeństwa w postaci gaśnicy, apteczki i trójkąta. Ponadto w trakcie przejazdów sportowych załoga musi mieć założone kaski i zapięte pasy bezpieczeństwa. Dozwolony jest start kilku uczestników jednym samochodem.

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w naszych zawodach. To doskonała okazja aby sprawdzić i podszlifować swoje umiejętności prowadzenia samochodu. Zgłoszenia, regulamin oraz inne informacje odnośnie imprezy znajdują się na stronie www.minimax.cba.pl

1170658_337497613053247_670684558_n

inf. pras.
fot. Wojciech Skulimowski (lca.pl)