Mistrz WRC wsiada do Porsche

South Belgian Rally 2023

Podczas odbywającego się w ten weekend Rallye Festival Hoznayo wystartuje dwukrotny Rajdowy Mistrz Świata WRC Marcus Grönholm. Fin po raz pierwszy zasiądzie za kierownicą Porsche 997 GT3 Cup.

Organizatorzy hiszpańskiej imprezy pochwalili się, że zwycięzca 30 rajdów mistrzostw świata skorzystał z zaproszenia i pojawi się na odcinkach specjalnych w najbliższy weekend 11-13 kwietnia.

„Jestem podekscytowany udziałem w Rallye Festival Hoznayo jako gość. Nie mogę się doczekać rywalizacji w tych unikalnych zawodach i dzieleniem się moją pasją do rajdów z hiszpańskimi kibicami. To będzie wspaniałe doświadczenie, być otoczonym takim entuzjazmem i energią” – powiedział Grönholm.

Były kierowca WRC został wpisany jako ostatni na liście zgłoszeń, składającej się ze 120 załóg. Jego pilotem będzie doświadczony lokalny zawodnik Borja Odriozola.

Poza konkurencją w rajdzie wystartuje inny fiński kierowca, rywalizujący obecnie w WRC. Emil Lindholm pojawi się na rampie startowej wraz ze swoim pilotem Reetą Hämäläinenem w Hyundaiu i20 N Rally2.

56-letni Grönholm nie odwiesił jeszcze kasku na kołek. W tym roku ma zaplanowany jeszcze przynajmniej jeden start, podczas sierpniowego Eifel Rallye Festival w Niemczech.

Rallye Festival Hoznayo nie odbył się w 2023 z przyczyn finansowych. Zaproszenie Grönholma jest zdecydowanym zabiegiem promocyjnym ze strony organizatora, który chce wskrzesić imprezę na więcej niż jeden rok.

Trasa tegorocznej edycji będzie składać się z dziewięciu odcinków specjalnych o łącznej długości 129,38 km.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu, obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.