poniedziałek, 14 czerwca, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona główna Aktualności Mówią po pierwszym etapie Rajdu Wisły

Mówią po pierwszym etapie Rajdu Wisły

Tiger Rally Team po pierwszym dniu Rajdu Wisły

Tegoroczny Rajd Wisły zgromadził na starcie ponad siedemdziesiąt załóg, w tym aż siedem z nich wystartowało Fordami Fiesta R5. Tomasz Kasperczyk – kierowca Tiger Rally Team po pierwszym dniu zajmuje dobre szóste miejsce w klasyfikacji generalnej. Odcinki specjalne przygotowane przez organizatorów wymagają tradycyjnie pełnej koncentracji od startu do mety.

IMG_0057

Tomasz Kasperczyk: Dobry dzień, choć nasze tempo nadal odbiega nieco od ścisłej czołówki Mistrzostw Polski. Bardzo ciekawe OS-y, tradycyjnie trudne i pełne niespodzianek. Udało się nam pojechać czysto, bez żadnych problemów i wizyt poza drogą. Na pierwszą pętlę nieco zachowawczo dobraliśmy opony, ale z odcinka na odcinek jechało się nam coraz lepiej i szybciej. Jutro czeka nas siedem wymagających OS-ów, które chcemy pokonać dobrym tempem i zameldować się na mecie.

Damian Syty: Pierwszy etap rajdu ukończyliśmy na szóstym miejscu. Wynik może nie jest taki jaki sobie wymarzyliśmy. Dla nas jednak najważniejsze jest by znaleźć się na mecie i odbudować nasz poziom sportowy. Jeszcze nie jest to moment, aby przełożyć tempo z testów na cały rajd. Nie chcemy przesadzać i robić czegoś ponad siły, dlatego wybraliśmy strategię taką, by jechać na tyle, ile się czujemy. Po pierwszym etapie rajdu jesteśmy zadowoleni, jedziemy czysto i płynnie, licząc na to że jutrzejszy dzień będzie dla nas bardziej udany.

Tomasz Kasperczyk urodził się w 1992 roku w Myślenicach. Profesjonalną przygodę z rajdami rozpoczął w roku 2011 od startów w wybranych rundach Rajdowego Pucharu Polski oraz Rally Vsetin w Czechach. Rok 2012 to pełny sezon Rajdowego Pucharu Polski oraz czeski Rajd Kostelec. W kolejnym sezonie Tomasz Kasperczyk zadebiutował w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, zdobywając tytuł II Wicemistrza Polski w klasie 6. Kolejny – 2014 rok to zmiana samochodu i walka o punkty w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Nowy samochód i bardzo intensywny program treningowy zaowocował 6 miejscem w klasyfikacji generalnej RSMP i pierwszym podium w tym cyklu podczas Rajdu Dolnośląskiego. Duet Tomasz Kasperczyk-Damian Syty zajął znakomite, drugie miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu.

 IMG_2667

Dodatkowe informacje na temat załogi Tiger Rally Team:

Oficjalna strona: www.tigerrally.pl
Fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/tigerrallyteam

Kanał YouTube: https://www.youtube.com/user/TigerRallyTV

Kalendarz Startów Tiger Rally Team :

FIA ERC – Rajdowe Mistrzostwa Europy 2015

  • auto24 Rally Estonia (Estonia) 17-19 lipca

  • Barum Czech Rally Zlín (Czechy) 28-30 sierpnia

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 2015

  • Rajd Świdnicki – KRAUSE, 24-26 kwietnia

  • Rajd Karkonoski, 14-16 maja

  • Rajd Gdańsk Baltic Cup, 19-21 czerwca

  • Rajd Rzeszowski, 06-08 sierpnia

  • Rajd Wisły, 04-06 września

  • Rajd Nadwiślański, 18-20 września

  • Rajd Dolnośląski, 16-18 października

  • Rajd Arłamów, 12-14 listopada

Jacek Jurecki i Michał Trela w dobrym stylu kończą pierwszy etap

Jacek Jurecki: „Start nowym samochodem to zawsze duże wyzwanie, zwłaszcza na trudnych odcinkach, ale przebieg dzisiejszego dnia naprawdę napawa optymizmem i daje dużo satysfakcji. Ciągle przestawiamy się na jazdę z turbo i uczymy wykorzystywać możliwości samochodu. Fiesta prowadzi się dużo spokojniej niż C2, a zawieszenie działa perfekcyjnie.

Potrzebujemy jeszcze sporo kilometrów, żeby poznać cały potencjał tego samochodu, ale cieszy, że już teraz nasze tempo jest tak dobre i możemy włączyć się do walki o czołowe pozycje. Jutro drugi dzień i nowe odcinki, ale mam nadzieje, że będzie jeszcze lepiej. Trasy są trudne, ale nie zmniejsza to przyjemności, jaką daje nam jazda.”

Dzięki pomocy i zaufaniu naszych sponsorów: Blachdom Plus, Wokar-Bis, ASC Bielsko-Biała, Hoja, Ireco Motorsport i Pokrycia Dachowe Pniok Sylwester.”

JJurecki Foto 001 (autor Jakub Rozmus)

 

 

Marcin Górny i Zbigniew Cieślar po pierwszym etapie

Marcin Górny: „Po zaciętej walce zajmujemy trzecie miejsce. Rafał Kręcioch i Marcin Roik byli dziś poza zasięgiem kogokolwiek z Klasy 4F. Dziś uniknęliśmy przygód i utrzymaliśmy równe tempo i na drugiej pętli poprawialiśmy swoje czasy. Do Pawła mamy pięć sekund straty, więc wszystko jeszcze jest możliwe i mamy nad czym pracować. Trzeba się mieć na baczności bo odcinki są trudne i jak pokazał dzisiejszy dzień, łatwo popełnić kosztowny błąd. Pogoda dziś straszyła, ale deszcz nas oszczędził. Zobaczymy, jak ułoży się jutrzejszy dzień, bo do mety jeszcze daleka droga. Odcinki nie mają takich wzniesień, więc powinno być dla naszych Fiest łatwiej.

Partnerami naszej załogi podczas 61. Rajdu Wisły są: Kebab Ahmed, Tor kartingowy Zyg-Zak i Sznajder Baterie.”

MGórny Foto 001 (autor Jakub Rozmus)

 

 

Rafał Kręcioch i Marcin Roik liderami 4F po pierwszym dniu
Rafał Kręcioch: „Rajd układa się dla nas bardzo pozytywnie. Udało się po czterech dzisiejszych odcinkach wypracować ponad 30 sekund przewagi, więc daje to pewien spokój na drugi etap. Wszystko dzisiaj zagrało naprawdę perfekcyjnie, a frajda z jazdy była ogromna. EvoTech świetnie przygotował samochód na dzisiejsze odcinki, a my uniknęliśmy błędów i wykorzystaliśmy szansę. Pierwszą pętle zaczniemy spokojniej, ale konsekwentnie będziemy dążyć do celu. Meta nadal bardzo daleko, więc trzeba studzić emocje, utrzymać koncentrację i bacznie obserwować konkurencje.

Jutro kolejne wyzwania. Mamy nadzieję, że będziemy mieli tyle samo powodów do zadowolenia. Dziękujemy kibicom za dziś i do zobaczenia na sobotnich odcinkach.”

RKr_cioch Foto - Autor Jakub Rozmus

 

inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

2. Marten Rajd Strzeliński za nami

W miniony weekend zakończył się 2. Marten Rajd Strzeliński, który zainaugurował tegoroczny cykl MSP Rally Trophy. Poza...

Krzysztof Romanowski wygrywa Drift Open w Debrznie.

Za nami emocjonująca inauguracje sezonu Drift Open w Debrznie. W klasie Masters - najwyższej w DO niepokonany...

Oliver Solberg – wygrana we Włoszech, wyjazd do Kenii!

Kariera młodego zawodnika jaśnieje coraz bardziej. Wicemistrz ERC z 2020 roku ma za sobą kolejny, bardzo udany...

Mercedes kończy śrubowanie swoich rekordów

Miniony weekend był dla stajni Mercedesa jednym z najgorszych w ostatnich miesiącach. Po wtopie w Monako, z...

Adrian Chwietczuk wygrywa 40. Rajd Podlaski!

Ostatni szutrowy sprawdzian przed 77. Orlen Rajdem Polski dla zawodnika Hołowczyc Racing. Olsztynianin w pasjonującej walce pokonał...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Rajd Monte Carlo 2021: Szykana i tablica w miejscu wypadku Tanaka

Podczas tegorocznej edycji Rajdu Monte Carlo organizatorzy przewidzieli kilka ważnych zmian. Jedną z nich są specjalne środki ostrożności w miejscu ubiegłorocznej kraksy Tanaka. W tym...

Jakub Brzeziński wraca do ścigania i wsiada do Rally4!

„Colin”, czyli Jakub Brzeziński, po roku przerwy od regularnych startów wraca w wielkim stylu. Mistrz Polski w klasie 4WD opowiedział nam o swoich szczegółowych...

Kto i czym pojedzie w RSMP, czyli co już wiemy o roszadach wśród polskich kierowców

Sezon RSMP 2021 rusza za nieco ponad trzy miesiące, ale niektórzy kierowcy już przedstawili swoje częściowe plany na tegoroczny rok zmagań w krajowym czempionacie. Adrian...

Fabia R5 vs Gaz 51, czyli estońska przygoda Zapały

Mariusz Zapała w niecodzienny sposób zakończył udział w Samsonas Rally Rokiskis. Mimo jednego zdarzenia to właśnie druga sytuacja sprawiła o zapadnięciu decyzji o wycofaniu...