piątek, 5 marca, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona główna Aktualności Mówili przed Dolnośląskim

Mówili przed Dolnośląskim

Zapraszamy na trochę spóźnione, ale tradycyjne wypowiedzi załóg przed Rajdem Dolnośląskim:

1. Dobrze znany Dolnośląski 

nadwisl04

Załoga GO+Cars ColinTeam w składzie Jakub „Colin” Brzeziński/Jakub Gerber już w najbliższy weekend przystąpi do piątej rundy tegorocznych Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Przedostatnia impreza sezonu 2016 – jubileuszowy 50. Rajd Dolnośląski rozpocznie się już w czwartek, 6 października. Meta zawodów i oficjalna ceremonia wręczenia nagród została zaplanowana na sobotni wieczór.
Swój udział w zawodach potwierdziły 63 załogi, a Jakub „Colin” Brzeziński na swoją czarną Fiestę R5 naklei numer 2. Oprócz zwycięzcy czwartej rundy tegorocznych mistrzostw Polski – Rajdu Nadwiślańskiego, do samochodów klasy R5 wsiądą także Grzegorz Grzyb, Filip Nivette oraz Zbigniew Gabryś.
Zajęcia związane z Rajdem Dolnośląskim rozpoczną się już w czwartek, a Jakub „Colin” Brzeziński wspólnie ze swoim pilotem Jakubem Gerberem przystąpią do zapoznania z trasą. Tego samego dnia organizatorzy otworzą park serwisowy zlokalizowany w Dusznikach Zdroju, a tuż po godzinie 21.00 odbędzie się uroczyste otwarcie rajdu i start honorowy (Duszniki Zdrój – Rynek). W piątek od godziny 7:30 do godziny 11:30 trwać będzie odcinek testowy zaplanowany na fragmencie drogi powiatowej nr 3301D (4,5 km).
Jeszcze tego samego dnia rozpocznie się właściwa rywalizacja na odcinkach specjalnych, których podczas 50. edycji Rajdu Dolnośląskiego będzie 12. Cały rajd będzie liczył 160 kilometrów oesowych, natomiast łącznie z dojazdówkami załoga GO+Cars ColinTeam pokona ich prawie 500.
Pierwszy odcinek specjalny, liczący 9,75 kilometra OS Międzylesie rozpocznie się o godz. 14:50. Następnie na Jakuba „Colina” Brzezińskiego czekać będzie najdłuższy na całej trasie (23,90 km) OS Boboszów i OS Spalona, zamykający jednocześnie pierwszą pętlę. O godzinie 17:05 załoga GO+Cars ColinTeam pojawi się w parku serwisowym, gdzie mechanicy przystąpią do wprowadzania korekt w ustawieniach Fiesty R5, a także dokonają niezbędnych napraw. Dla kibiców będzie to pierwsza z wielu okazja do spotkania się z załogą GO+Cars ColinTeam osobiście.
Jeszcze tego samego dnia najszybsi kierowcy rajdowi w Polsce wyjadą na drugą pętlę, składającą się z drugich przejazdów oesów Międzylesie, Boboszów i Spalona. Łącznie tego dnia Jakub „Colin” Brzeziński pokona 88,46 kilometrów oesowych, a finisz rywalizacji pierwszego dnia spodziewany jest o godzinie 20:25.
Wznowienie walki na odcinkach specjalnych zaplanowano na sobotę, godzinę 9:30. Zawodnicy przystąpią do rywalizacji w podobnym schemacie, znanym z poprzedniego dnia, gdyż tego dnia także będą mieli do pokonania dwie pętle po trzy odcinki specjalne.
Jakub „Colin” Brzeziński niesiony sukcesem z Rajdu Nadwiślańskiego będzie chciał po raz kolejny w tym roku pokazać, że świetne wyniki ustanawiane nie tylko w Polsce, ale i na świecie (Drive DMACK Fiesta Trophy), nie są dziełem przypadku. Reprezentant GO+Cars ColinTeam mimo niewielkiego doświadczenia, na dwa rajdy przed końcem sezonu, zajmuje fotel wicelidera mistrzostw.

Kuba „Colin” Brzeziński: – Jesteśmy przed Rajdem Dolnośląskim. Przyznam, że jest to mój ulubiony rajd w sezonie i chyba wiem, o co w nim chodzi. Powiem to po raz pierwszy: chciałbym wygrać. To właśnie tutaj dokładnie rok temu wygrałem swój pierwszy odcinek w RSMP. Oesy w okolicy Kłodzka są zróżnicowane, ale generalnie z dużą przyczepnością, co mi bardzo odpowiada. Widząc w harmonogramie odcinek Spalona w dół, który jest mega szybkim klasykiem, aż się cieszę, że będę miał możliwość przejechać go za kierownicą fantastycznego R5. Będą też odcinki nocne, więc zapowiada się kawał rajdu. Można powiedzieć, że jesteśmy w rajdowym ciągu, gdyż przed nami 4 weekendy rajdowe – Dolnośląski, następnie od razu w niedzielę lecimy do Hiszpanii, dalej Baja Żagań w crosscountry i na zakończenie Arłamów. To będzie bardzo owocny w doświadczenia kilometrowe miesiąc, tak więc liczę na szybkie i pewne kilometry. Na Rajdzie Dolnośląskim będzie wielu naszych przyjaciół – zapraszamy do kibicowania razem z nimi na odcinkach. Podziękowania dla sponsorów: GO+Cars, Motul Polska, Atlas Ward, Stec karton, Pirelli. Do zobaczenia na oesach!

nadwisl06

Kuba Gerber: – Nasze nastawienie na ten rajd będzie takie samo, jak przed każdą inną imprezą. Chcemy jechać jak najszybciej, rozwijać się i z optymizmem patrzeć na przyszły sezon. Kuba dobrze zna odcinki Rajdu Dolnośląskiego, gdyż był na nich wielokrotnie pracując w roli szpiega, więc uważam, że będzie walczył o zwycięstwo. Rzecz jasna chcemy cisnąć cały czas, gdyż w przypadku nie ukończenia rajdu przez Grzegorza Grzyba, pojawi się realna szansa na zmniejszenie straty do lidera mistrzostw Polski. Czy Colin postawi na swoim i spróbuje wygrać, czy będzie jednak szanował swój wynik? Tego dowiemy się już w najbliższy weekend, jednak ja jestem spokojny.

2. Przedostatni rajd sezonu

01
Już w najbliższy weekend zostanie rozegrana 5. runda Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, którą będzie jubileuszowy 50. Rajd Dolnośląski. Na trasach zlokalizowanych w Kotlinie Kłodzkiej pojawią się aż 63 załogi, wśród których oczywiście nie zabraknie czarno-pomarańczowej Skody Fabii R5 Filipa Nivette i Kamila Hellera.

Tegoroczna edycja rajdu będzie jubileuszową co oznacza, że impreza jest najstarszą w tegorocznym kalendarzu mistrzostw Polski. Rajd Dolnośląski początkowo był organizowany jako zloty miłośników samochodów, które po dłuższym czasie przerodziły się w profesjonalne rajdy będące stałym elementem naszego czempionatu. W swojej historii impreza była także zaliczana do Mistrzostw Europy Strefy Centralnej, więc przez lata gościło tu wielu wspaniałych kierowców.

W drugi weekend października zawodnicy będą rywalizować już od piątku, kiedy to do pokonania będzie nieco ponad 88 kilometrów oesowych podzielonych na sześć odcinków specjalnych. Pierwsza próba, Międzylesie, zaplanowana jest na godzinę 14:50. Później najlepszych kierowców w Polsce będzie można zobaczyć na odcinkach Boboszów i Spalona, które zostaną pokonane także w trakcie drugiej pętli.

02

W sobotę 8. października pierwszy odcinek, Kolonia Gaj, zaplanowano na godz. 9:30. Warto dodać, że na tej próbie zawodnicy pojawią się tylko raz, gdyż w drugiej pętli ustąpi ona miejsca Power Stage rozgrywanemu na ulicach Kłodzka. Nim jednak kierowcy powalczą o dodatkowe punkty, to wcześniej odwiedzą odcinki Ścinawka i Radkowska Perła, które uzupełnią resztę trasy Rajdu Dolnośląskiego.

5. runda Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski jest przedostatnim rajdem w tegorocznym kalendarzu, więc z każdym kilometrem emocje będą przybierały na sile. Sytuacja w tabeli punktowej sprawia, że wszystko jeszcze jest możliwe i każdy z czołowej piątki kierowców ma matematyczne szanse na zdobycie mistrzostwa. Można więc się spodziewać, że Filip Nivette nie będzie odpuszczał, choć oczywiście najważniejszym celem jest dojechanie do mety.

Filip Nivette: – Podczas poprzedniej rundy mieliśmy dobre tempo i rajd było do wygrania, jednak kłopotem był samochód. Wydawało nam się, że mamy dobre ustawienia zawieszenia, jednak w trakcie rajdu zdarzyło nam się to samo, co podczas testów jeszcze przed Rzeszowskim – tył naszej Skody wręcz wystrzelił w jednym z zakrętów i polecieliśmy bokiem. Walczymy więc z tym dalej i mam nadzieję, że będzie lepiej, szczególnie że ściągamy inżyniera z Czech, który ma nam pomóc podczas testów. Rajd Dolnośląski jest zupełnie inny niż Nadwiślański, bardziej przyczepny, jednak zarazem bardziej kręty. W sumie lubię wąskie trasy, więc mam nadzieję, że będzie dobrze. Najważniejsza będzie jednak pogoda, gdyż mówi się o możliwości opadów deszczu, a ja nigdy nie jeździłem autem R5 na mokrym. Jeśli tak się stanie, to na pewno będziemy chcieli odpowiednio poczuć auto i zaczniemy ostrożnie.

03

Kalendarz Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2016

15 – 17 kwietnia – Rajd Świdnicki KRAUSE (asfalt)
27 – 29 maja – Rajd Gdańsk Castrol Inter Cars (szuter)
04 – 06 sierpnia – Rajd Rzeszowski (asfalt)
16 – 18 września – Rajd Nadwiślański (asfalt)
06 – 08 października – Rajd Dolnośląski (asfalt)
03 – 05 listopada – Rajd Arłamów (asfalt)

04

Klasyfikacja Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2016

1. Grzegorz Grzyb – 85
2. Jakub Brzeziński – 60
3. Jarosław Kołtun – 41
4. Łukasz Habaj – 36
5. Filip Nivette – 35

 

2. Creogram Rally Team

Dla Creogram Rally Team przygotowania do rajdu upłynęły bardzo intensywnie.

Creo_RT_1
Było trochę stresu – do końca nie byliśmy pewni czy uda nam się na czas przygotować samochód. Jednak, dzięki ekipie Rallylab, wszystko się udało – komentował Dariusz Lamot.
Nasz zespół w składzie Dariusz Lamot i Patryk Olejniczak wystartują z numerem 22, zupełnie nowym Peugeotem 208 R2 w czarno-białych barwach SILESIONu.
Silesion.pl to portal informacyjny, który wystartował 03.10.2016, a którego pomysłodawcą i twarzą jest Kamil Durczok.

Patryk Olejniczak uważa, że klasa czwarta jest bardzo silnie obsadzona w Rajdzie Dolnośląskim, więc przyjdzie nam rywalizować z jedenastoma innymi zespołami. Nastawiamy się na mocną walkę – dodaje Dariusz Lamot – choć będzie to mój debiut w tym rajdzie – zeszłoroczną edycję tego klasyka zakończyłem przedwcześnie, bo na odcinku testowym . Teraz jestem zdecydowanie lepiej przygotowany i skoncentrowany.

Creo_RT_2

Dzisiaj byliśmy na testach aby przygotować siebie i kompletnie świeżego Peugeota do rywalizacji na OS-ach. Mieliśmy trochę pracy do wykonania w związku z ustawieniem nowego zawieszenia na specyficzne dolnośląskie odcinki. Poza tym jak zawsze liczymy na świetną zabawę w rajdówce – mówi Patryk.

Rajd ma dla nas, nowy, charytatywny wymiar. Organizatorzy 50 Rajdu Dolnośląskiego zachęcają kibiców do wsparcia zbiórki pieniędzy dla Szymka, który wraz z rodzicami codziennie walczy z ciężką chorobą serca. Długo zastanawialiśmy się jak my możemy włączyć się do pomocy i zdecydowaliśmy się zorganizować aukcję. Zapraszamy do licytacji ilustracji projektantów z Creogram oraz koszulek z rajdowej kolekcji MSZZ.
To pierwsza aukcja, którą organizujemy ale liczymy na hojność naszych przyjaciół, znajomych, kibiców rajdowych. Szczegóły aukcji znajdują się na oficjalnym fanpage Creogram Rally Team na facebooku.

Harmonogram_Rajdu_OS
Szymkowi można pomagać również, niezależnie od naszej aukcji, wysyłając SMS na numer: 72365 treść: S4305 koszt 2,46 zł brutto (w tym VAT). Można też wpłacać środki na konto za pośrednictwem fundacji: www.siepomaga.pl/pomocdlaszymka

Liczy się tutaj każda złotówka – ciągle brakuje prawie 150 tys. zł aby Szymek miał szansę na wszczepienie nowoczesnej zastawki i mógł dalej cieszyć się życiem.

Zapraszamy wszystkich na Rajd Dolnośląski – wypatrujcie naszego „lwa” na OS-ach – pamiętajcie jedziemy z numerem 22.

4. Jacek Jurecki i Michał Trela wracają do walki w 2WD

JJurecki Foto 01 - autor Tomasz Filipiak
Po nieobecności na Puławach, w ten weekend kibice znów będą mogli zobaczyć na odcinkach jazdę duetu Jurecki / Trela. Będzie to dla nich okazja do drugiego startu w Peugeocie 208 R2. Już podczas swojego debiutu w nowej rajdówce, w Rzeszowie pokazali doskonałe tempo, więc na trasach w Polanicy ich walka, wśród samochodów napędzanych na przednią oś, zapowiada się równie ciekawie.

50. Rajd Dolnośląski to łącznie dwanaście odcinków o łącznej długości 160 km, rozplanowanych na dwa dni rywalizacji i doskonałych sportowych emocji.

JJurecki Foto 02 - autor Tomasz Filipiak

Jacek Jurecki: „Chociaż nasza przerwa była krótka, to cieszę się, że już możemy wrócić na odcinki. Z Rajdem Dolnośląskim będę miał szansę zmierzy się piąty raz. Wyjeżdżaliśmy stąd w różnych nastrojach, nie zawsze pozytywnych, ale bardzo chętnie tutaj wracam. Czeka duże wyzwanie, ale jestem bardzo pozytywnie nastawiony. Cieszę się z powrotu za kierownicę Peugeota, bo każdy kilometr to nie tylko nauka, ale i ogromna frajda.

JJurecki Foto 03 - autor Tomasz Filipiak

Dziękuje naszym partnerom Blachdom Plus, Albud Okna i Drzwi, Iwonexbud, , Energosystem, ASC, Hoja, Pokrycia Dachowe Pniok I Motowizja , za tą kolejną szansę. Chcemy i musimy przywieźć stąd możliwie jak najwięcej punktów. Darek Poloński ma w tym sezonie imponującą passę zwycięstw, ale postaramy się w ten weekend dotrzymać mu kroku. Za obsługę naszej rajdówki odpowiada tradycyjnie ekipa EvoTech.”

JJurecki Foto 04 - autor Tomasz Filipiak

Michał Trela: ”Przed nami bardzo wymagające i trudne technicznie odcinki. Do tego, wygląda, na to, że będziemy walczyć przy zmiennej pogodzi, w deszczu, a może i śniegu. To wszystko zapowiada dla nas pracowity weekend, ale jest gwarancją prawdziwych sportowych emocji. Mam nadzieję, że będziemy mieli w to swój ważny wkład i w pozytywnych nastrojach, szerzej podsumujemy ten weekend. Tym czasem zapraszam wszystkich do śledzenia rywalizacji Rajdu Dolnośląskiego.”

5. Marcin Górny i Zbigniew Cieślar po raz czwarty razem w Rajdzie Dolnośląskim

MGórny Foto 2 - Rozmus Photography
Marcin Górny i Zbigniew Cieślar, zeszłoroczni zwycięzcy Klasy 4F w Rajdzie Dolnośląskim, po raz czwarty wspólnie pojawią się na trasach wokół Polanicy Zdroju. Aktualnie trzecia załoga w klasyfikacji Fiest po punkty w piątej rundzie Mistrzostw Polski zmierzy się z sześcioma rywalami w 4F. Dwanaście odcinków specjalnych podzielono na dwa etapy, a pierwszy z nich wystartuje już w piątek o 14:00.

Marcin Górny: „Bardzo lubię Rajd Dolnośląski i mam z nim dużo pozytywnych wspomnień, dlatego bardzo się cieszę, że tu wracamy. Ten start był mocno zagrożony, ale dzięki ogromnemu zaangażowaniu Zap Sznajder Batterien, Rallylab i Dariusza Lamota udało się dopiąć budżet. Postaramy się za to wszystko odwdzięczyć dobrym wynikiem. Powtórzyć zwycięstwo z zeszłego roku będzie ciężko, jesteśmy dobrze przygotowani, więc będziemy walczyć od pierwszego odcinka.

Jesteśmy po czwartkowych testach, mamy więc za sobą ważne rozgrzewkowe kilometry. Pojeździliśmy z nastawami i oponami na różne warunki, a to na pewno zaprocentuje na odcinkach. Do końca sezonu jeszcze dwie rundy i bardzo cenne punkty do zdobycia. Mamy na tych trasach ze Zbyszkiem sporo doświadczenia i na pewno czujemy się tu pewniej niż na odcinkach Rajdu Nadwiślańskiego – będziemy walczyć i damy więc z siebie wszystko, żeby przekuć to w dobry wynik.

Dziękuje wszystkim, którzy wspierają, wierzą w nas i motywują: ZAP SZNAJDER BATTERIEN S.A, tor kartingowy Zyg-Zak, Kebab Ahmed, Rallylab, MSP Competition oraz Buchti.pl Promotion i wszystkim kibicom.”

MGórny Foto 3 - Rozmus Photography

Zbigniew Cieślar: „Zapowiada się bardzo emocjonująca runda w Kotlinie Kłodzkiej. Na strefie serwisowej pojawiły się opady śniegu, więc pogoda na pewno zaskoczy nas w ten weekend. Myślę, że na odcinkach miejscami też może być biało.

Do stawki dołączyły dwie kolejne Fiesty, co na pewno jeszcze wzmocni rywalizację. Na starcie staną wszystkie załogi, między którymi rozstrzygnie się rywalizacja o tytuły. Trzeba będzie zaatakować od pierwszego odcinka, ale Marcin pokazał już, że potrafi być szybki na tych trasach, więc wierzę, że stać nas tutaj na bardzo dobry wynik. Trzymajcie mocno kciuki i do zobaczenia na odcinkach.”

6. Rafał Kręcioch i Tomasz Borko przed jubileuszowym Rajdem Dolnośląskim

RKr_cioch Foto (Rozmus Photography)
Rywalizacja w sezonie 2016 wchodzi w decydujący etap, a do zdobycia pozostały jeszcze punkty w dwóch ostatnich rundach. W 50. Rajdzie Dolnośląskim do walki staną łącznie 63 załogi, a wśród nich siedem z Klasy 4F. W tym gronie znaleźli się również Rafał Kręcioch i Tomasz Borko. Duet od pierwszej rundy utrzymuje doskonałe tempo. W ten weekend na pewno włączy się również w rywalizację o czołowe pozycje w 4F i 2WD. Zapraszamy do śledzenia rywalizacji i mocnego trzymania kciuków w walce o czwarte zwycięstwo w sezonie.

Rafał Kręcioch: „Ruszamy do rywalizacji w Rajdzie Dolnośląskim, którego jubileuszowa edycja zapowiada się wyjątkowo ciężka. Po zapoznaniu odcinki zrobiły na mnie duże wrażenie. Jest bardzo mokro, a na odcinkach miejscami leży gruba warstwa błota. Trasa jest bardzo szybka, ale warunki nie sprzyjają dużym prędkościom. Do tego wiele szczytów i zdradliwych miejsc. Do tego jeszcze kolejne wyzwanie – nocne odcinki. Zobaczymy, jak będzie się ten rajd układał, ale na pewno weekend będzie ciekawy.

Trzeba podejść do tego startu taktycznie i zachować pewne rezerwy. Oczywiście chciałbym tu wygrać, ale przede wszystkim ważne, żeby być na mecie i zdobyć punkty. Do zobaczenia na odcinkach.”

RKr_cioch Foto B02 (autor Aukasz Kufner)

Tomasz Borko: „W Rajdzie Dolnośląskim startuję już 8 raz i bardzo się cieszę, że mogę rywalizować po raz kolejny na tych malowniczych a jednocześnie bardzo trudnych trasach. Pogoda tutaj zmienia się jak w kalejdoskopie. W tym roku zapowiada się, że będzie tak samo, ale mam nadzieję, że warunki nam dopiszą. Mam nadzieję, że będzie to kolejny w tym sezonie, bardzo pozytywny start i w sobotę będziemy mogli cieszyć się z uzyskanego wyniku.

Na trasach Rajdu Dolnośląskiego, wspierać nas będą: Lavaggio producent obuwia, MOTUL, Lokalmedia.pl, Salon Meblowy Team Meble Przedwojów 95, EvoTech oraz exprint.pl – pracownia reklam – do zobaczenia!”

7. Wróbel Rally Team

13268026_1125399580856477_2044005571355606078_o

„Głodny jazdy” – tak mówi o swoim powrocie na odcinki specjalne Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski Kacper Wróblewski. Wraz z Jackiem Spentanym wystartują w 50. Rajdzie Dolnośląskim.

50. Rajd Dolnośląski to już 5. runda Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Wśród zgłoszonych załóg na liście pojawili się również Kacper Wróblewski i Jacek Spentany w nowym aucie – Renault Clio R3T z zaprzyjaźnionej stajni 2Brally.

Kacper Wróblewski: Czekałem na ten rajd 2 lata, bo tyle czasu minęło od mojego ostatniego startu w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Głód jazdy był tak ogromny, że ostatnie kilka miesięcy bardzo ciężko pracowałem, aby móc z powrotem pojawić się na rajdowych odcinkach. Udało się! Strasznie się cieszę i z wytęsknieniem czekam na nadchodzący weekend, w czasie którego w końcu będę mógł skonsumować tę ciężką pracę. Z pewnością nie jest mi łatwo wskoczyć w rajdowy tryb, ponieważ przerwa była dość długa. Do tego doszło nowe auto – Renault Clio R3T – którym tak naprawdę pierwsze kilometry zrobimy na odcinku testowym. Kolejną niewiadomą są pogoda i opony. Dlatego bardzo się cieszę, że na „prawym” fotelu zasiądzie Jacek Spentany – bardzo doświadczy pilot, mający ogromną wiedzę w swoim fachu. Jestem przekonany, że razem poradzimy sobie znakomicie. Może te pierwsze kilometry będą trochę „macane”, ale w tej sytuacji jest to jak najbardziej zrozumiałe. Trzymajcie kciuki, żeby nie padało i do zobaczenia na starcie w Dusznikach Zdrój.
Start w tym rajdzie zawdzięczamy naszym partnerom, którym jesteśmy bardzo wdzięczni: Coldgroup, Infimed, eSky Polska, Poltrans, 2Brally, Fajno Chatka z Wisły, MM Studio Reklamy oraz RallyAddict.

Jacek Spentany: Można powiedzieć, że na start z Kacprem czekałem odkąd zaczął on stawiać swoje pierwsze kroki w sporcie motorowym. Wprawdzie mamy za sobą jeden wspólny start w „międzynarodowym” KJS, rozgrywanym na polskich i czeskich próbach, ale wtedy miał on formę zabawy. Przez te wszystkie lata przy zimnym piwie nieraz rozmawialiśmy o naszej ewentualnej współpracy w przyszłości. W końcu nadszedł ten moment, dlatego będzie to dla mnie bardzo wyjątkowy rajd. Tym bardziej że Kacper stawiał pierwsze kroki na wspólnych treningach pod okiem Łukasza Habaja i Piotra Wosia, czyli tych samych kierowców, z którymi z kolei i ja rozpoczynałem swoją przygodę w rajdach samochodowych. Ponadto przez te wszystkie lata, zarówno naszych jak i jego startów cały czas był z nami – rajdową rodziną ze Śląska! Jest szybkim kierowcą, którego celem jest pokonanie każdego zakrętu w jak najlepszym tempie. Dlatego będę starał się zapanować nad jego gorącą głową. Do tego dochodzi nowy, nieznany samochód, stąd też powrót na trasy RSMP w szybkiej ośce zapowiada wiele emocji. Mam nadzieję, że doprowadzą nas one do mety z wielką radością i odpowiednią szybkością! Jeśli chcecie poczuć je razem z nami to liczę, że ruszycie się sprzed ekranu komputera i przyjedziecie na jeden z najpiękniejszych rajdów asfaltowych w Polsce! Do zobaczenia na odcinkach i w parku serwisowym 50. Rajdu Dolnośląskiego!

W 50. Rajdzie Dolnośląskim swój udział zapowiedziały 63 załogi. Ceremonia startu będzie miała miejsce w czwartek o godzinie 21:10 na rynku w Dusznikach Zdrój. Piątek to trzy odcinki specjalne, pokonywane w dwóch pętlach, czyli ponad 89 kilometrów oesowych! Drugi sobotni etap to 72 kilometry odcinków specjalnych, których finał będzie miał miejsce podczas Power Stage’u w Kłodzku.

HARMONOGRAM i dodatkowe informacje o 50. Rajdzie Dolnośląskim znajdziecie na stronie organizatora:
www.rajd.dolnoslaski.pl

Zapraszamy do kibicowania
Kacper Wróblewski
https://www.facebook.com/wrobelrally

Informacje o zawodnikach:

Kacper Wróblewski – kierowca rajdowy.
Swoją karierę rozpoczął w 2007 r., kiedy to zakupił pierwszy samochód – Fiata Seicento. Początki to okres intensywnej nauki z Piotrkiem Wosiem, Łukaszem Habajem i Jackiem Spentanym oraz z Tatą – Wojtkiem Wróblewskim. W 2008 r. i 2009 r. Kacper z sukcesami startował w wyścigach górskich, w cyklu KW Berg Trophy. W 2010 r. zamienił „wyścigowe” odcinki na rajdowe. Od tamtej pory z powodzeniem walczył o jak najwyższe lokaty w klasyfikacji generalnej Rajdowego Pucharu Polski. W 2014 r. z sukcesem zadebiutował w najwyższej lidze – Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.

 

Poza sportem motorowym osiągał duże sukcesy jako członek Kadry Narodowej w narciarstwie alpejskim. Jego cała kariera w tej dyscyplinie to ponad 100 startów w zawodach rangi międzynarodowej FIS i ponad 250 startów w zawodach ogólnopolskich, jako Junior Młodszy, Młodzik i Dziecko.

Najważniejsze osiągnięcia – SPORT MOTOROWY

2015 r.
41. Rajd Cieszyńska Barbórka – 3. miejsce w klasie GOŚĆ (Renault Clio R3)

2014 r.
60. Rajd Wisły – 13. miejsce w klasyfikacji generalnej RSMP, 2. miejsce w klasie 5 (Renault Clio Ragnotti)

2013 r.
7. Rajd Czechowicki – 2. miejsce w klasie GOŚĆ (Renault Clio Ragnotti)
41. Rajd Świdnicki – 2. miejsce w klasyfikacji generalnej, 2. miejsce w klasie (Renault Clio Ragnotti)
59. Rajd Wisły – 2. miejsce w klasyfikacji generalnej, 1. miejsce w klasie (Renault Clio Ragnotti)
28. Rajd Karkonoski – nieukończony, awaria samochodu (Renault Clio Ragnotti)
22. Rajd Rzeszowski – 3. miejsce w klasyfikacji generalnej, 2. miejsce w klasie (Renault Clio Ragnotti)
23. Rajd Dolnośląski – nieukończony, awaria samochodu (Renault Clio Ragnotti)
39. Rajd Barbórki Cieszyńskiej – 2. miejsce w klasyfikacji generalnej, 2. miejsce w klasie (Ford Fiesta R2)
2011 r. – 2008 r. (wybrane starty)
7. Rajd Tyski – 4. miejsce w klasyfikacji generalnej, 2. miejsce w klasie (Honda Civic Type R)
„Walim Trophy” – 1. miejsce w klasie (Peugeot 206 gr. A)
Rally Pardubice – 6. miejsce w klasyfikacji generalnej, 1. miejsce w klasie (Peugeot 206 gr. A)
cykl KW Berg Trophy – wicemistrz w klasie E-1150 (Fiat Seicento gr. A) – 2009 r.
cykl KW Berg Trophy – II wicemistrz w klasie E-1150 (Fiat Seicento gr. A) – 2008 r.
Jacek Spentany – pilot

Bardzo doświadczony i utytułowany zawodnik, między innymi Mistrz Polski grupy N. Swoje starty rozpoczął w 1991 r. Obecnie pilot w Polsce, jak i za granicą m.in. Łukasza Habaja, aktualnego Mistrza Polski w klasyfikacji generalnej RSMP.

 

inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Dzisiaj premiera 34 wydania naszego magazynu

Marcowe wydanie magazynu Rally And Race już dostępne w salonikach prasowych. Tematem numeru jest Toyota GR Yaris....

Z czterech na dwa kółka – historia Marcina Hinza

Marcin Hinz jest człowiekiem pełnym pasji do tego co robi. Zarówno w przypadku rajdów samochodowych jak i...kolarstwa,...

Międzynarodowe plany Go+Cars

Zespół pod dowództwem Grzegorza Olchawskiego poinformował o swoich planach związanych z tym sezonem. Zawdnika zobaczymy, m.in. w...

Grzyb i Poradzisz staną do walki o obronę tytułu

Grzegorz Grzyb i Michał Poradzisz zgłosili się do pierwszej rundy Rajdowych Mistrzostw Słowacji, którą będzie zbliżający się...

Ice Drift przegrał walkę ze zmianami klimatycznymi

- Przygotowani byliśmy na 200%! Z klimatem jednak nie mamy szans się mierzyć - mówi Sebastian Luty,...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Fabia R5 vs Gaz 51, czyli estońska przygoda Zapały

Mariusz Zapała w niecodzienny sposób zakończył udział w Samsonas Rally Rokiskis. Mimo jednego zdarzenia to właśnie druga sytuacja sprawiła o zapadnięciu decyzji o wycofaniu...

„Felix” wystartuje w Tarmacu

Paweł „Felix” Danilczuk, który od dłuższego czasu przygotowuje się do powrotu na odcinki specjalne, opowiedział nam krótko o planach na sezon 2021. Znany wszystkim Felix...

Jak Kalle Rovanperä stracił podium w Monte Carlo

Po naprawdę świetnej jeździe Rovanperä ostatniego dnia Rajdu Monte Carlo 2021 zajmował 3. miejsce. Niestety, młody Fin popełnił błąd, który kosztował go podium. https://www.youtube.com/watch?v=5IqxI_zRx2A&ab_channel=RallyeRacing63

Stajnia Retrotechnology poszerza flotę o dwa Fiaty

Rybnicka stajnia od pewnego czasu buduje dział retro, w którym znalazły się już takie auta jak: Autobianchi A112 Abarth, Fiat 500 czy 126 p....