wtorek, 28 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościObronić pozycję liderów

Obronić pozycję liderów

Z tym zadaniem już w sobotę, 30 lipca, zmierzą się Jerzy Tomaszczyk i Łukasz Sitek. Podczas Rajdu Agropa – trzeciej rundy czeskiego pucharu Opla Adama załoga Ulter Sport Rally Team będzie rywalizować o utrzymanie prowadzenia w klasyfikacji tego cyklu.

Już po raz drugi w tym sezonie Tomaszczyk z Sitkiem ruszą do walki na czeskich oesach w roli liderów klasyfikacji XTG Opel Adam Cup. W dwóch pierwszych rundach – Rajdzie Valasska i Rajdzie Wyszków – Polacy zaprezentowali równą, szybką i skuteczną jazdę. Dzięki temu mają na koncie już 45 punktów wywalczonych za zwycięstwo i drugie miejsce. Co więcej duet Ulter Sport Rally Team prowadzi także w liczbie wygranych odcinków specjalnych w klasyfikacji Pucharu. Na 15 rozegranych w tym sezonie oesów Tomaszczyk i Sitek wygrali aż 8.

Trzecią rundą rywalizacji o zwycięstwo w czeskiej edycji Pucharu Opla Adama będzie zaplanowany na sobotę 30 lipca Rajd Agropa, stanowiący jednocześnie trzecią rundę Mistrzostw Czech w Rallysprintach. Jak zwykle w Czechach, zawody przyciągnęły niesamowitą liczbę zawodników – chęć rywalizacji w tegorocznej edycji Rajdu Agropa zgłosiły aż 154 załogi. 8 z nich to rywale Polaków w XTG Adam Opel Cup. Warto przypomnieć, że w stawce czeskiej edycji Pucharu Opla Adama Tomaszczyk i Sitek są jednymi zawodnikami spoza Czech i Słowacji.

O tym kto wyjedzie z miasteczka Horažďovice, gdzie zlokalizowano start i metę zawodów, w roli liderów cyklu, zdecydują wyniki 8 oesów, które składają się na trasę Rajdu Agropa. Organizatorzy wytyczyli je w połowie drogi między Pilznem i Czeskimi Budziejowicami, czyli dwoma czeskimi miastami słynącymi ze świetnych browarów. Łączna długość odcinków specjalnych to 73,5 km. Pierwszy z nich rusza w sobotni poranek – o 8:58. Rywalizację zakończy próba zaplanowana na 16:35. Po niej zaplanowano jeszcze ceremonię mety (17:20).

JERZY TOMASZCZYK:  „Tegoroczna rywalizacja w czeskim Pucharze Opla Adama pokazuje, że dosłownie nie ma sekundy do stracenia. Stawka jest bardzo wyrównana, więc w samochodzie trzeba trzymać nerwy na wodzy, a gaz wciśnięty do podłogi. Jutro będziemy z Łukaszem mocno pracować nad tym, by znowu trochę zdenerwować czeskich kolegów naszą jazdą. Chcemy wyjechać z Horažďovic w roli, która nam się spodobała, czyli liderów pucharu. Czuję się dobrze przygotowany mimo, że od poprzedniej rundy minęło już sporo czasu. Tak jak kibice, liczymy na emocjonującą walkę do ostatniego oesu. Już dziękujemy za Wasze zaciśnięte kciuki!”

Opel ADAM Rally Cup, to puchar rajdowy dla młodych kierowców, którego celem jest umożliwienie rozwoju rajdowym talentom podczas wyrównanej i zaciętej rywalizacji w identycznych rajdowych Oplach Adamach. Czeska edycja pucharu rozgrywana jest w ramach Rajdowych Mistrzostw Czech, Mistrzostw Czech w Rallysprintach, a także Rajdowych Mistrzostw Niemiec (1 runda). Kalendarz tegorocznej edycji pucharu składa się 7 rajdów, a do końcowej klasyfikacji liczy się 5 najlepszych wyników.

inf. pras.

Poprzedni artykułBlisko czołówki
Następny artykułTrzecie miejsce Colina

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Track Day Trophy 2021 – 2 runda, Toruń

Track Day Trophy
To było godne pożegnanie cyklu Track Day Trophy z rundami lotniskowymi. Podczas zawodów na obiekcie Aeroklubu Pomorskiego...

Samochodowe Mistrzostwa Tychów runda VII – ZAPISY

SMT
50 zgłoszeń w dwie godziny po uruchomieniu zapisów! To SMT, czyli Samochodowe Mistrzostwa Tychów runda VII. Zawody...

2 runda EXIDE Puchar Toru Słomczyn 2021 – ZAPISY

Puchar Toru Słomczyn
Ruszyły zapisy na 2 rundę EXIDE Puchar Toru Słomczyn 2021, która odbędzie się 09.10.2021. Wpisowe 200 zł...

Samochodowe Igrzyska – 1 runda Nitro Rallycross

W Ameryce wszystko musi być większe i lepsze. Tak samo rallycross. Nie wystarczy formuła rywalizacji bok w...

Simracingowe wyzwanie od Apex One!

W najbliższą środę we wrocławskiej galerii Sky Tower odbędzie się premierowe, simracingowe wyzwanie Apex One. W stolicy...

NAJPOCZYTNIEJSZE