środa, 30 listopada, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaRajdyOto pełna lista uczestników na Modlin Rally Show

Oto pełna lista uczestników na Modlin Rally Show

Tor Modlin opublikował listę uczestników na Modlin Rally Show. Zgłosiło się niespełna 50 załóg, ale wśród nich same gwiazdy, a wśród nich Mistrz Świata WRC3 – Jari Huttunen. Wielu kierowców zobaczymy także w nietypowych dla nich samochodach.

Miejsc nie zabrakło, ale tylko dlatego że organizatorzy Modlin Rally Show zgłosili swoją imprezę jako rajd okręgowy. Za to na liście opublikowanej przez organizatorów widnieją same znane nazwiska i naprawdę ciekawe samochody.

Żeby nie być gołosłownym, na Torze Modlin zobaczymy, m.in. Mistrza Świata WRC3 i Rajdowego Mistrza Polski 2020 roku w jednej osobie, czyli Jari Huttunena, który pojedzie ze swoim pilotem Mikko Lukką. Oczywiście wystąpią w mistrzowskim Hyundaiu i20 R5.

Rally Modlin Show – poważna obsada

Oprócz tego Modlin Rally Show pojedzie, m.in. Łukasz Biśkiniewicz i Martin Vicek – obaj wystąpią także w Hyundaiu i20 R5. Co ciekawe wielu znanych kierowców zobaczymy w nietypowych dla nich samochodach. Na przykład także do R-piątki wsiądzie Kamil Bolek, który do tej pory jeździł Peugeotem 208 R2. A znany z szalonej jazdy Hondą Civic Adam Sroka, Modlin przejedzie za kierownicą Forda Fiesty Proto. Także Kacepr Wroblewski zmieni swoją Skodę na Fiestę Proto.

Z pewnością sporym urozmaiceniem będzie występ Mistrza Polski w rallycrossie – Zbigniewa Staniszewskiego w Fordzie Fieście RX oraz całkiem zacne goron rajdowych legend od Poloneza 2000, przez Renault Megane Maxi, Peugeota 306 Maxi po Sierry Cosworthy.

Niestety, w rywalizacji z tuzami rajdów nie będzie mógł sprawdzić się 14-letni Huber Laskowski, który specjalnie na te zawody zakontraktował Skodę Fabie R5. Jak poinformował na sowim profilu społecznościowym, do zawodów dopuszczono jedynie kierowców z prawem jazdy, sam licencja to za mało. Jednak ten młody zawodnik pojawi się na Modlinie wspomnianym samochodem, jako kierowca funkcyjny.

Pełną listę 47 zgłoszonych załóg znajdziecie – TUTAJ

fot. Grzegorz Kozera

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Zmiana w harmonogramie Barbórki 2022 – wcześniej zaczynamy

Organizator poinformował o zmianie harmonogramu 60 Rajdu Barbórka 2022. Zaczynamy wcześniej niż pierwotnie planowano. Chodzi o uzyskanie...

Rajd Wikinga 2022 – SPINS & SIDEWAYS by GRBrally

Grupa Rajdowa Brodacz tradycyjnie uchwyciła kluczowe elementy wydarzenia. Zapraszamy na kompilację najciekawszych ujęć z 7 Rajdy Wikinga...

Kosmiczne barwy, ale start Kajetanowicza niepewny

W najbliższy piątek wystartuje jubileuszowy, 60. Rajd Barbórka – wydarzenie, które ma obowiązkowe miejsce w kalendarzu każdego...

Bracia Szeja z Katowicami w Rajdzie Barbórka

Rajd Barbórka zakończy sezon rajdowy w Polsce. Na trasie najbardziej medialnej imprezy motorsportowej w naszym kraju nie...

Mattia Binotto oficjalnie odchodzi z Ferrari. Co z następcą?

Mattia Binotto
Mattia Binotto – szef zespołu F1 Ferrari, opuszcza ekipę z Maranello wraz z końcem tego roku. Po...

NAJPOCZYTNIEJSZE