Ott Tanak rajdowym odpowiednikiem Maxa Verstappena?

113
Tanak
fot. Ott Tanak - oficjalny profil Facebook

Cyril Abiteboul uważa, iż drużyna Hyundai Motorsport powinna inspirować się sukcesami i dominacją ekipy Red Bulla w F1. W osobie Tanaka Francuz widzi zaś rajdowego Maxa Verstappena!

Po zaledwie kilkunastu miesiącach w błękitnych szeregach M-Sportu Ott Tanak powraca do Hyundaia, zostawiając za sobą nieudany sezon 2023. Estończyk pilotowany przez Martina Jarveoję odpadł z wyścigu po tytuł głównie ze względu na techniczne problemy z Fordem Pumą Rally1, a dwa zwycięstwa w Szwecji i Chile nie były wystarczającym pocieszeniem. Drugi mariaż z Hyundaiem ma zagwarantować Tanakowi niezbędne narzędzia do walki o kolejną koronę Rajdowe Mistrza Świata. Z decyzji Estończyka ucieszył się szef Hyundai Motorsport, Cyril Abiteboul. Francuz uważa, iż jego ekipa powinna czerpać garściami z wiktorii Red Bulla w Formule 1, a Ott może stać się rajdowym… Maxem Verstappenem:

Zawsze inspirowały mnie organizacje, które skupiają się tylko na zwycięskiej strategii, a cała ich działalność napędzana jest wynikami, walką o zwycięstwo. Mam tutaj na myśli ekipę Red Bulla. Szczerze mówiąc, gdyby Ott był kierowcą wyścigowym w Formule 1, to pewnie reprezentowałby właśnie ich barwy. Taką inspirację chcę wnieść w szeregi naszej drużyny – chcę, abyśmy byli odpowiednikiem Red Bulla w WRC, a Ott Maxa Verstappena”.

Obecnie Tanak i Jarveoja piastują czwartą lokatę w klasyfikacji generalnej WRC. Estoński duet zgromadził 162 punkty, o 22 mniej od Thierrego Neuville’a i Martijna Wydaeghe. By myśleć o trzecim miejscu, Tanak powinien pofrunąć po wiktorię w japońskim finale, a przy okazji liczyć na poważne potknięcie swojego byłego oraz… przyszłego partnera z zespołu.

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 41. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.