Pełna obsada na II szutrową rundę w Słomczynie

Wystarczyły dwa dni po otwarciu listy zgłoszeń, aby zapełniła się ona do ostatniego miejsca. To pokazuje jak brakuje szutrowych imprez w amatorskim kalendarzu. Do 2 rundy Szutrowego Pucharu Toru Słomczyn zgłosił się komplet chętnych.

Wydarzenie odbędzie się 4 marca w Słomczynie. Uczestnicy zmierzą się na maksymalnie dozwolonym odcinku dla imprez amatorskich. Połączona będzie pętla szutrowa rallycross Autodromu Słomczyn oraz odcinek znany z Rajdu Barbórka. Tym sposobem organizator uzyskał próbę składającą się w 95% z luźnej nawierzchni.

Zobacz: Lista zapisanych na 2 rundę Szutrowego Pucharu Toru Słomczyn 2023

Na starcie faworyci z poprzedniej rundy i tryumfatorzy czyli Dariusz Murzyn i Michał Moskala w Subaru Legacy Turbo. Emil Uszyński i Piotr Fukowski (obaj w Subaru Impreza), którzy zajęli kolejne miejsca na pewno będą chcieli odegrać się na rywalach podczas drugiej rundy. Zapowiada się więc batalia pomiędzy kierowcami Subaru.

Na starcie zobaczymy także nietypowe pojazdy w klasie UTV czyli Tomasz Sokal w Canam Maverick i Maciej Laskowski w rallycrossowym Crosskarcie. Crosskarty zdominowały listopadową rywalizację. Będzie więc ciekawa konfrontacja pomiędzy samochodami i dodatkowo pomiędzy szutrowym bolidem i dakarową rajdówką.

Start 4 marca o godzinie 10:00. Wstęp wolny dla publiczności.