poniedziałek, 6 lutego, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościR-SIX TEAM W AFRICA ECO RACE!

R-SIX TEAM W AFRICA ECO RACE!

Zespół R-SIX TEAM powraca na rajdowe trasy z dwoma samochodami w słynnym rajdzie terenowym AFRICA ECO RACE, który rozpoczyna się 31 grudnia startem honorowym w Monako. Załogi Robert Szustkowski / Jarosław Kazberuk oraz Robert Szustkowski junior / Albert Gryszczuk pojadą samochodami Ford Raptor.

IMG-20171005-WA0002

– Po jesiennym Rajdzie Maroka nie mogłem się już doczekać powrotu do naszego Forda Raptora – powiedział założyciel i lider zespołu Robert Szustkowski. – Słynny afrykański rajd śladami Dakaru uznaliśmy za idealne miejsce dla naszego pierwszego startu w sezonie 2018.

IMG-20171005-WA0014

R-SIX TEAM to wyjątkowy zespół, który specjalizuje się w dwóch zupełnie różnych dyscyplinach sportu – w żeglarstwie i rajdach terenowych.

IMG-20171007-WA0009

– Sezon 2017 przyniósł nam wielki sukces, jakim było drugie miejsce w klasie w legendarnych regatach Rolex Fastnet Race w sierpniu – kontynuuje Robert Szustkowski. – Żeglarstwo i rajdy mają ze sobą na pozór niewiele wspólnego, ale w naszym przypadku łączy je pasja, przygoda, wyzwanie, a także to, że zawsze płyniemy po morzu czy jedziemy przez pustynię pod polską flagą. Oczywiście jesteśmy sportowcami i dlatego stając na starcie chcemy zawsze walczyć o jak najlepszy wynik, ale równie ważna jest przygoda i emocje, którymi chcemy dzielić się z polskimi kibicami. Naszym celem jest osiągnięcie mety w Dakarze obydwoma samochodami, co w tak długim, trudnym rajdzie jest bardzo ambitnym celem, zwłaszcza w przypadku samochodu seryjnego, praktycznie bez modyfikacji. Liczymy na dobre przygotowanie naszych Fordów, a także na umiejętności i doświadczenie całego zespołu.

IMG-20171009-WA0000

R-Six Team ma jeszcze jeden cel: przy pomocy Fundacji Orimari oraz przy współpracy Caritas Polska i Zakonu Maltańskiego rozpoczynamy realizację projektu charytatywnego, w ramach którego przekażemy dzieciom z najuboższych regionów Afryki zachodniej podstawowe artykuły szkolne. Dzięki temu programowi uczniowie z Mauretanii i Senegalu otrzymają od nas na biwakach zeszyty, długopisy, ołówki i flamastry.

IMG-20171010-WA0035

Relacje ze wszystkich etapów rajdu AFRICA ECO RACE pokaże kanał Eurosport 1 codziennie wieczorem o godzinie 23.30 od 2 do 14 stycznia.

 

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Jeremy Clarkson – kompilacja dzwonów świeżo upieczonego dziadka [wideo]

Jeremy Clarkson dzwony crash compilation
Jeremy Clarkson - postać, ikona, celebryta. Kiedyś po incydencie na planie "wyleciał" z BBC, ostatnio wyrzucił go...

Ronde di Andora – dwanaście lat od wypadku, po którym zamarła cała Polska

Ronde di Andora
6 lutego 2011 roku Polska po prostu zamarła. W mediach pojawiły się pierwsze informacje o bardzo poważnym...

Williams zaprezentował matowe barwy FW45 na sezon 2023 F1

Zespół Williams Racing odsłonił barwy swojego samochodu na sezon 2023 F1podczas prezentacji w Grove. Tegoroczny projekt obejmuje...

M-Sport wciąż walczy o Sebastiena Loeba

Choć dawno temu wybrano już ostateczne składy osobowe na sezon 2023, M-Sport nie składa broni. Ekipa Malcolma...

Race of Champions dla kierowców amatorów, zakończenie sezonu ze sportową jazdą w tle

Auto Koło Centrum zaprasza na sportowe zakończenie sezonu 2022. Rozdanie nagród dla najlepszych kierowców ubiegłego sezonu połączone...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here