Rajd Cieszyńska Barbórka odwołany

Rajd Cieszyńska Barbórka
Rajd Cieszyńska Barbórka

Niestety 46 edycja Rajd Barbórka Cieszyńska i jednocześnie czwarta runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska zostaje odwołany. Oczywiście powodem są restrykcje związane z pandemią nie odbędzie się 46 edycja Rajdu Cieszyńska Barbórka – poinformowali organizatorzy cieszyńskiego rajdu.

– Niniejszym ze smutkiem informuję, iż tegoroczna Cieszyńska Barbórka nie odbędzie się. Do ostatniej chwili trwały przygotowania, jednak mimo pozyskania nowych partnerów w związku z rosnącą liczbą stwierdzonych przypadków zakażeń oraz wprowadzanymi przez rząd coraz to nowymi restrykcjami, które mają rzekomo powstrzymać rozwój epidemii a także nie pozwalają na zorganizowanie rajdu na wysokim poziomie sportowym, podjęliśmy ciężką decyzję o rezygnacji z organizowania tegorocznej Barbórki – poinformował prezes Automobilklubu Cieszyńskiego, Radomir Motyl.

Finałową rundą sezonu RSMŚl pozostaje 66. Rajd Wisły, zaplanowany na 11-12 grudnia 2020 roku.

W związku z odwołaniem 46. Rajdu Cieszyńska Barbórka oraz zgodnie z art., 5.7 Regulaminu Rajdowego Samochodowego Pucharu Śląska Super KJS 2020 – Okręgowa Komisja Sportu Samochodowego przy Zarządzie Okręgowym PZM w Katowicach informuje, że klasyfikacja cyklu RSPŚ w sezonie 2020 nie zostanie przeprowadzona.

Automobilklub Cieszyński