sobota, 3 czerwca, 2023
Strona głównaAktualnościRajdowa Toyota GR Yaris zadebiutuje na Rajdzie Barbórka

Rajdowa Toyota GR Yaris zadebiutuje na Rajdzie Barbórka

Rajd Barbórka to idealne miejsce do zaprezentowania nowego auta rajdowego na sezon 2022. W najbliższy weekend, załoga Rafał Bilski i Oliwier Latos wystartuje po raz pierwszy w tym kultowym rajdzie i od razu najnowszym samochodem – rajdową wersją popularnego GR Yaris przygotowaną przez firmę Dytko Sport.

Będzie to polski debiut tego modelu, wyczynowe GRy możemy już zobaczyć na wielu trasach na świecie, m.in. w Australii, Japonii, czy Włoszech, a w przyszłym sezonie hybrydowy GR Yaris Rally 1 otworzy nową erę w Rajdowych Mistrzostwach Świata – WRC.

“GR Yaris to auto stworzone do motorsportu przez ludzi takich jak m.in. Tommi Mäkinen, więc kiedy pojawiła się taka możliwość kilka miesięcy temu, nie zastanawialiśmy się i od razu sięgnęliśmy po ten model, by na jego bazie zbudować topowe auto rajdowe.” – mówi Paweł Dytko, właściciel Dytko Sport.

Mocny i znakomicie się prowadzący hot hatch Toyoty przechodził w tym sezonie już testy na trasach Rajdu Festiwalowego i Rajdu Rzeszowskiego. Zespół cały czas zbiera doświadczenia oraz informacje, wprowadzając kolejne modyfikacje i podnosząc specyfikację GR Yarisa.

“Zaprezentujemy w tej imprezie GR Yarisa, który będzie miał podniesioną moc do 415 KM i moment obrotowy do 605 Nm, dodatkowo wzmocnioną, kłową skrzynie biegów o krótkich przelożeniach, stalowe sprzęgło, wzmocnione dyferencjały i komputer sterujący Motec.To kolejny etap zwiększania modyfikacji w tym samochodzie. Na Rajdzie Barbórka kibice będą mogli już zobaczyć naprawdę fajną specyfikację tego auta, zbliżoną do tej finalnej. Ja liczę na dobrą zabawę i dużą radość z jazdy tym małym „potworkiem” ” – mówi Rafał Bilski, który wspólnie w Oliwierem Latosem wystartuje w rajdzie z numerem #32.

Zespół planuje na sezon 2022 przygotować już oficjalną wersję GR Yarisa, z pełnym pakietem modyfikacji, który po uzyskaniu narodowej homologacji PZM będzie mógł brać udział w rywalizacji sportowej w grupie Open 4WD w rajdach, a także w rallycrossie lub wyścigach górskich.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Skradzione Mitsubishi Evo! Liczymy na #wykopefekt [Warszawa]

Skradzione Evo IX Warszawa
Kradzieże nikogo w Polsce nie dziwią, jednak kradzież Mitsubishi Evo, to nie jest już coś tak oczywistego....

Deklasacja Verstappena w kwalifikacjach do GP Hiszpanii. Dramat Leclerca i Pereza

GP Hiszpanii_kwalifikacje
Max Verstappen nie pozostawił złudzeń, który kierowca jest najszybszy podczas weekendu o Grand Prix Hiszpanii. Holender zdobył...

Grzegorz Grzyb i Adam Binięda wygrywają 42. Rajd Podlaski – RSMP 2023

Grzegorz Grzyb i Adam Binięda wygrywają 42. Rajd Podlaski! Załoga Skody Fabia Rally2 Evo spokojnie dowiozła do...

WRC2 Day 2 Highlights I Rally Italia Sardegna 2023

Rajd Sardynii 2023
WRC2 Day 2 Highlights I Rally Italia Sardegna 2023 to najlepsze ujęcia z piątkowych odcinków Rajdu Sardynii...

Sebastien Ogier dostał karę 1000 euro. Zadecydowała sekunda

Sebastien Ogier dostał karę 1000 euro podczas Rajdu Sardynii
Sebastien Ogier złamał regulamin Rajdu Sardynii w punkcie dotyczącym tankownia. Kierowca został ukarany reprymendą i zawieszoną grzywną...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here