piątek, 21 stycznia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościRajdowa Toyota GR Yaris zadebiutuje na Rajdzie Barbórka

Rajdowa Toyota GR Yaris zadebiutuje na Rajdzie Barbórka

Rajd Barbórka to idealne miejsce do zaprezentowania nowego auta rajdowego na sezon 2022. W najbliższy weekend, załoga Rafał Bilski i Oliwier Latos wystartuje po raz pierwszy w tym kultowym rajdzie i od razu najnowszym samochodem – rajdową wersją popularnego GR Yaris przygotowaną przez firmę Dytko Sport.

Będzie to polski debiut tego modelu, wyczynowe GRy możemy już zobaczyć na wielu trasach na świecie, m.in. w Australii, Japonii, czy Włoszech, a w przyszłym sezonie hybrydowy GR Yaris Rally 1 otworzy nową erę w Rajdowych Mistrzostwach Świata – WRC.

“GR Yaris to auto stworzone do motorsportu przez ludzi takich jak m.in. Tommi Mäkinen, więc kiedy pojawiła się taka możliwość kilka miesięcy temu, nie zastanawialiśmy się i od razu sięgnęliśmy po ten model, by na jego bazie zbudować topowe auto rajdowe.” – mówi Paweł Dytko, właściciel Dytko Sport.

Mocny i znakomicie się prowadzący hot hatch Toyoty przechodził w tym sezonie już testy na trasach Rajdu Festiwalowego i Rajdu Rzeszowskiego. Zespół cały czas zbiera doświadczenia oraz informacje, wprowadzając kolejne modyfikacje i podnosząc specyfikację GR Yarisa.

“Zaprezentujemy w tej imprezie GR Yarisa, który będzie miał podniesioną moc do 415 KM i moment obrotowy do 605 Nm, dodatkowo wzmocnioną, kłową skrzynie biegów o krótkich przelożeniach, stalowe sprzęgło, wzmocnione dyferencjały i komputer sterujący Motec.To kolejny etap zwiększania modyfikacji w tym samochodzie. Na Rajdzie Barbórka kibice będą mogli już zobaczyć naprawdę fajną specyfikację tego auta, zbliżoną do tej finalnej. Ja liczę na dobrą zabawę i dużą radość z jazdy tym małym „potworkiem” ” – mówi Rafał Bilski, który wspólnie w Oliwierem Latosem wystartuje w rajdzie z numerem #32.

Zespół planuje na sezon 2022 przygotować już oficjalną wersję GR Yarisa, z pełnym pakietem modyfikacji, który po uzyskaniu narodowej homologacji PZM będzie mógł brać udział w rywalizacji sportowej w grupie Open 4WD w rajdach, a także w rallycrossie lub wyścigach górskich.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Ogier zdobywa czwartkowe zbocza Monte Carlo

Gospodarze najlepiej rozpoczęli wieczorne zmagania na oesach 90. Rajdu Monte-Carlo. Sebastien Ogier w Toyocie triumfował na obu...

GR Yaris Rally1 i Puma Rally1 w Parku Serwisowym

Toyota GR Yaris Rally1 i Ford Puma Rally1 Hybrid 2022 w Parku Serwisowym przed Rajdem Monte Carlo.

Konrad Dąbrowski na juniorskim podium Rajdu Dakar 2022

14 stycznia zakończyła się 44. edycja Rajdu Dakar, który po raz trzeci odbywał się w Arabii Saudyjskiej....

VI SuperOES Tor Poznań

Filmowe podsumowanie z przejazdów na VI SuperOESie Torze Poznań z 15 stycznia 2022 roku.

1. Rajd Ziemi Sanockiej KJS

Jeżeli chcecie wziąć udział w fajnej imprezie o randzie KJS, to mamy dla Was idealną propozycję -...

NAJPOCZYTNIEJSZE