Rajdowa Toyota GR Yaris zadebiutuje na Rajdzie Barbórka

Rajd Barbórka to idealne miejsce do zaprezentowania nowego auta rajdowego na sezon 2022. W najbliższy weekend, załoga Rafał Bilski i Oliwier Latos wystartuje po raz pierwszy w tym kultowym rajdzie i od razu najnowszym samochodem – rajdową wersją popularnego GR Yaris przygotowaną przez firmę Dytko Sport.

Będzie to polski debiut tego modelu, wyczynowe GRy możemy już zobaczyć na wielu trasach na świecie, m.in. w Australii, Japonii, czy Włoszech, a w przyszłym sezonie hybrydowy GR Yaris Rally 1 otworzy nową erę w Rajdowych Mistrzostwach Świata – WRC.

“GR Yaris to auto stworzone do motorsportu przez ludzi takich jak m.in. Tommi Mäkinen, więc kiedy pojawiła się taka możliwość kilka miesięcy temu, nie zastanawialiśmy się i od razu sięgnęliśmy po ten model, by na jego bazie zbudować topowe auto rajdowe.” – mówi Paweł Dytko, właściciel Dytko Sport.

Mocny i znakomicie się prowadzący hot hatch Toyoty przechodził w tym sezonie już testy na trasach Rajdu Festiwalowego i Rajdu Rzeszowskiego. Zespół cały czas zbiera doświadczenia oraz informacje, wprowadzając kolejne modyfikacje i podnosząc specyfikację GR Yarisa.

“Zaprezentujemy w tej imprezie GR Yarisa, który będzie miał podniesioną moc do 415 KM i moment obrotowy do 605 Nm, dodatkowo wzmocnioną, kłową skrzynie biegów o krótkich przelożeniach, stalowe sprzęgło, wzmocnione dyferencjały i komputer sterujący Motec.To kolejny etap zwiększania modyfikacji w tym samochodzie. Na Rajdzie Barbórka kibice będą mogli już zobaczyć naprawdę fajną specyfikację tego auta, zbliżoną do tej finalnej. Ja liczę na dobrą zabawę i dużą radość z jazdy tym małym „potworkiem” ” – mówi Rafał Bilski, który wspólnie w Oliwierem Latosem wystartuje w rajdzie z numerem #32.

Zespół planuje na sezon 2022 przygotować już oficjalną wersję GR Yarisa, z pełnym pakietem modyfikacji, który po uzyskaniu narodowej homologacji PZM będzie mógł brać udział w rywalizacji sportowej w grupie Open 4WD w rajdach, a także w rallycrossie lub wyścigach górskich.